Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Ostale motorne pile

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Re: Ostale motorne pile

Postaj by Gost on 20.09.14 12:05

Ako je kao ova onda otpustiš ovaj okrugli dio a tamo skroz lijevo na onaj kotačić natežeš lanac, s tim da cijelo vrijeme držiš vodilicu prema gore

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by TomoVinkovic420 on 20.09.14 17:51

Rijeseno sve zatego sam, nisam znao da elektricna moze onako lijepo rezati.
Hvala ipak.

Edit:
Elektricna stala, kineska nastavila. Iako joj je slomljeno deklo, nema kocnicu curi ulje, uspjesno izrezala oko 5m drva.

TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 19.10.14 23:15

Homelite motorna pila 2 ks, stara je več nekoliko godina, a napilila se puno drva. Izdržljivi motor ima, lančanik je malo mekši i njega sam morao mijenjati, jer ga lanac oštetio sa vremenom, ostalo ok....

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3531

http://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Postaj by Dubravac on 26.10.14 19:47

Moja kolegica Oleo-Mac 947,  3.1 ps, dužina reza 41-46 cm težina 4,9 kg. kod nas cijena oko 350-400 eur u Hrvatskoj 3600 kn

Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 527

[Vrh] Go down

Postaj by TomoVinkovic420 on 01.11.14 14:06

Bgm Dubravac, ta je mnogo skupa, mozes naci dobru Stihl ili Husku za te pare.
TomoVinkovic420
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by Dubravac on 01.11.14 15:13

Mene je prije ove služila stara iste marke 19 godina bez majstora, i na neku zamjenu staro za novo dobio sam je za 250 eura. Valjda će služit i ova.
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by TomoVinkovic420 on 01.11.14 22:41

Znaci dobra, rekao bih da nije nesto, ali drago mi je da se pokazala dobrom.
TomoVinkovic420
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by Dubravac on 02.11.14 6:41

Štilovka je recimo mercedes a ove su oko golfa. Doduše ja pilam dvadesetak metara godišnje za sebe i oca i to je to kod nas kažu "neidem u selo".
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by TomoVinkovic420 on 04.11.14 16:39

Uspio sam nekako upaliti kineskinju i opet mi okrece lanac, bez pritiska gasa,ali sam primjetio dok mi je kratko radila pod saugom, da normalno radi. Tako da je sigurno uzrok okretanja na prazno to sto dobija zraka, zna li neko kako da to podesim da ne dobija puno zraka. Imam ona 2 sarafica L i H, ima rupica za 3 saraf, ali sarafa nigdje. Ako neko zna kako da to rijesim, neka napise.Hvala unaprijed.
TomoVinkovic420
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by Dubravac on 04.11.14 17:10

Svaka motorka kad je hladna i pod čokom vrti lanac dok se ne ugrije motor. Što se tiče štangasa probaj skinuti masku gdje su ti ti šarafići pa ćeš onda vidjeti kojo ti je koji. Obično izgleda kao šarafić koji gura polugicu gasa i drži distanc. Dok druga dva idu u karburator za štelovanje smjese barem kod ovih što sam ih ja gledao.
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by TomoVinkovic420 on 04.11.14 18:15

Al ova vrti non stop, ne prestaje, imam samo 2 sarafa na karburatoru za stelovanje smjese, treceg sarafa nema.
TomoVinkovic420
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by Dubravac on 04.11.14 19:05

Neznam prijatelju zato ti govorim da probaš skinuti oklop, zaštitnu plastiku koja pokriva karburator i te šarafiće pa možda što nađeš.
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Krumpironja on 04.11.14 19:55

Kupis stilovku i radi ko urica Wink
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 719

[Vrh] Go down

Postaj by TomoVinkovic420 on 04.11.14 20:58

Danas skinuo sve, ocistio, i vratio nazad, probat cu sutra Da je upalim i okrenem neki od sarafica, pa ako uspije super,
@Krumpironja Imao sam ja Stihl 390, ali mi je ukrali, nova bila.
TomoVinkovic420
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 05.11.14 20:32

Pozdrav Tomovinković 420

Vijak za podešavanje ler gasa, nalazi se oko poluga za gas na samom carburatoru. Sa ugašenom motornom pilom stiskaj gas i gledaj poluge kako rade, možda primjetiš taj vijak za podešavanje ler gasa. Pomno promotri carburator i ako je moguče poslikaj ga izbliza i sliku u post možda če netko nešto više onda znati i dati ti neke upute.

Do tada evo ti link uputa kako rukovati pilom kao i njeno održavanje: https://app.box.com/s/eh9d8w3nqehgupj76wco

Slika motorne pile kod mene, a gdje se nalaze dizne i vijak za podešavanje dolje slika. Još nešto nemora biti klasičan vijak za podešavanje ler gasa za šerafciger i dizni, u današnje vrijeme ima puno takvih dizni i vijaka jednostavno su okrugli, hoču reči nisu na šerafciger. Ja sam se dosjetio pa sam pronašao staru radio antenu, i sa dijelom antene koji je odgovarajučeg promjera nataknuo i odvrtai i zavrtao dizne po potrebi. Kasnije sam skinuo carburator, i pilom za metal razrezao utor za šerafciger oprezno, mudraci se svašta sjetiju, samo da ti zadaju glavobolje i probleme za 2-3 minute posla. Tako je bilo na Hometile motornoj pili, ali samo ovoj najmanjoj od ( 2 ks ) ostale su imale klasičan vijak na šerafciger, pa možda i kod tebe za ler gas ima nešto tako to imaju pile iz Kine..

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by TomoVinkovic420 on 06.11.14 18:58

Nasao sam taj vijak, i radi ko stihl Very Happy
Hvala za upute, ali ovo ucim u skoli svaki dan i bas danas sam na praksi cistio stihl 026.
TomoVinkovic420
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 22.01.16 18:22

Ja koristim za moje potrebe Vilager VGS 30 kinesku testeru koja se u Srbiji sklapa .Za moje potrebe desetak metara da isece na 25cm i jos ponesto nekad je sasvim zadovoljavajuca. Ima 3ks ako se moze verovati podacima ali uglavnom sa 45cm reznim delom ima dovoljno snage.Uzeo sam je najvise zbog cene tada jer je vrlo povoljna bila tad i vrlo jeftini i pristupacni su delovi. Kvarova za 9 godina koriscenja je vrlo malo bilo sem u samom startu sto je isla u servis na generalku zbog stalnog pregrevanja. Posle toga radi ko dohsa sve do sada i jedino dosad sam promenio vodilicu ,pogonski prsten i plasticni pogon uljne pumpe i nekoliko lanaca . Ali ti su kvarovi usled mojeg nepravilnog rada sa njom jer u krcenju panjeva je radila najvise pa je isla u zemlju i jednom sam uhvatio bodljikavu zicu i zeznuo pogon lanca i pumpe.Sadasnje serije sto rade su po pricama sve losije i vise problema.

Moderator

Broj postova : 484

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 11.12.16 23:04

Pozdrav

Probao sam piliti sa ovom Kineskom pilom kupljena je u trgovačkom centru Kaufland 700 kuna. Motorna pila je od rođaka i vratiti će je ponovo u Kaufland teško pali, kad upali radi ima snage dovoljno reže vrlo dobro,odlično ali teško pali.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2