Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Inovacije na traktorima Tomo Vinković

+20
Tomo Vinković Požega
TV-319k-vlado
Ferdo
vica022
mbutala
tomotraktor
Admin
kebirpm
ssucur
iwanho 1
TomoVinkovic420
Krumpironja
darko123
Dubravac
strojar1000
tomo522
batek
abarth
VALTER 521
fireman.peter
24 posters

Stranica 5 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by darko123 18.03.15 16:10

Ma jes neradi regler moram li praviti neki pokrov preko njega da ga ne kvasi kisa Question
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by batek 22.03.15 7:30

Še moje malo pobolševanje.

batek
batek
član
član

Broj postova : 41
Join date : 14.01.2014

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 22.03.15 8:25

Darko, ne treba ti pokrivati to. Neka se on hladi.

Batek ti si već napravio space shuttle,  nemam riječi,  više nego odlično. Very Happy
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Dubravac 22.03.15 8:49

Nakon 40 godina Tomica doživio reinkarnaciju u najzanimljivijem izdanju.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Krumpironja 22.03.15 11:29

Svaka cast za sva izboljsanja heh znamo se vec dugo cheers nego da te nesto pitam nebih volio da krivo shvatis ali nije mi jasno zasto si se odlucio toliko ulagat u njega sta ako ti jednig dana bude malo mozda si trebo to napravit sa serijom 7xx jer u njega si sigurno ulozio puno € a prilikom prodaje to nikad neces naplatit, cudi me da nisi uzeo ovako traktor po peter i onda to sve napravio nekako mi jedan klip malo za to sve sta ima
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Inovacije, dorade, poboljšanja na traktorima

Postaj by tomotraktor 22.03.15 12:32

Batek svaka čast, kapa dole.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by darko123 22.03.15 21:30

Svaka cast Batek Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Gost 23.03.15 10:42

Krumpironja je napisao/la:Svaka cast za sva izboljsanja heh znamo se vec dugo cheers nego da te nesto pitam nebih volio da krivo shvatis ali nije mi jasno zasto si se odlucio toliko ulagat u njega sta ako ti jednig dana bude malo mozda si trebo to napravit sa serijom 7xx jer u njega si sigurno ulozio puno € a prilikom prodaje to nikad neces naplatit, cudi me da nisi uzeo ovako traktor po peter i onda to sve napravio nekako mi jedan klip malo za to sve sta ima

Ha vjerojatno če ga imati dok bo mašina radila. Tada će je popraviti i dalje ga goniti. Ne mislim da ima u mislima prodaju traktora. Smile Za novac koji bi dao za 7xx, je vse to ustvario i još više na domaćem traktora. U Sloveniji je 7xx serija vrlo skupa. Ja ga popuno razumem. Još lakše je ako imaš traktor kod kuče od uvijek.
Ja sam svog kupio jeftino jer je bio u slabom stanju, ali baš to mi je interesantno. A novce koje sam smetao na njega neču nikada dobiti nazad.

P.S. Batek baš si car, otvori biznis. Smile

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Admin 23.03.15 22:15

Pozdrav

Batek je veliki inovator, i ljubitelj traktora Tomo Vinković, čovjeka vesele stvari koje sam izmisli,preradi, ili doradi vidim da mu to čini veliko zadovoljstvo radit i potreba zbog posla.

Isplativost ulaganja neće se nikada vratiti, ali to čisto zadovoljstvo čovjeka ćini sretnim i zadovoljnim, stim još što je sam to napravio i još k tome da mu služi i koristi svakodnevno u raznim poslovima.

Inače takve stvarčice su vrlo skupe u originalu da dolaze sa traktorom ili vitlom, daljinsko upravljanje traktorom i vitlom što je i jedan vid sigurnosti u radu sa vitlom u šumi. Što se danas i traži.

Kolega Batek svaka čast na inovacijama tvojim, hvala ti puno što ih u svakom trenutku želiš i hoćeš podijeliti sa nama ostalima članovima/korisnicima Foruma.

Sa tvojih fotografija iz foto albuma možemo puno naučiti svi zajedno.

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Gost 28.04.15 20:02

zasto mi volan ide tesko na vinkovic

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 02.05.15 20:27

Evo nasao neki far, pa pomislih da bi bio dobar kao radno svjetlo. Sutra cu spojiti struju i ofarbati nosac Very Happy

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Wu8yGSk

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 IHTCBEb

Kutiju za prvu pomoc cu zamjeniti sutra, napravio je otac aluminijumsku.
lp
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Admin 06.05.15 18:12

Pozdrav

Prijatelj me zamolio da podijelim njegovu inovaciju kako je riješio da voda ne ulazi u volan, kaže drži 100% ne ulazi voda, upotrijebio je  običan čep kanalizacijske cijevi fi 110.

Pošto je zauzet poljoprivrednim radovima i ne stigne  na Forum, kad bude koja zgodna fotografija proslijedi će meni ja na Forum..

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 112089408238584277263184



Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by mbutala 22.05.15 8:01

Evo i mojih doradnja na tomi, nožni gas, nosač kutije za alat i fiksiranje blatobrana sa gumi nosačem (blažilcem). Ne znam kako se to kaže na hrvatskom, ali vidi se na sliki Smile
[img]Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Akj3vp[/img]

[img]Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 2lboykw[/img]

[img]Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 2806pp0[/img]
mbutala
mbutala
član
član

Broj postova : 44
Join date : 13.05.2015
Lokacija : Črnomelj SLO

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 22.05.15 18:04

Veoma si lijepo uradio nozni gas. Ja nikako da se nakanim da napravim sebi...
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by mbutala 22.05.15 23:23

Vario je susjed, jer bolji u tom. Moje su bile samo ideje, a onda smo zajedno nešto pogruntali.
mbutala
mbutala
član
član

Broj postova : 44
Join date : 13.05.2015
Lokacija : Črnomelj SLO

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Admin 28.05.15 14:30

Pozdrav

Dali ste nožni gas radili po fotografijama koje kruže na po Forumima, mislim da su od Bateka fotke..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by mbutala 28.05.15 19:00

Admin je napisao/la:Pozdrav

Dali ste nožni gas radili po fotografijama  koje kruže na po Forumima, mislim da su od Bateka fotke..

Srdačan pozdrav


Pa naravno da sam si ogledao slike, i imali smo nožni gas i na malem tomi 523 kojeg smo prodali. Ogledal sam si slike i onda smo malo popričali kako i kaj. Ako koga zanima možem pobliže poslikat da se bolje vidi.

A na zajlama je klasika, jedna poluga na koju idejo nožni i ručni gas, a naprijed jedna zajla. Ništa novo, ništa neviđeno.

Pozdrav
mbutala
mbutala
član
član

Broj postova : 44
Join date : 13.05.2015
Lokacija : Črnomelj SLO

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 28.06.15 20:50

Evo danas kisa, pa se ne moze raditi sa tomom. Pa sam napravio nosac za flasu od obicne kantice za lak. I stavio novu kutiju za prvu pomoc. Nadam se da ovu necu uspjeti razbiti Very Happy

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 U1cgi18
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 30.07.15 17:48

Tomica je dobio zastitu za karter Very Happy

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Yd761V6

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 GVuOoJJ
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 25.08.15 17:01

Danas sam napravio jedno izboljšanje na struji. Naime original instalacija nema osigurača iz alternatora na ampermetar pa je to malo... Iz ampermetra ide onda instalacija na starter. To nije osigurano pa sam  stavio osigurač na instalaciju odmah iza alternatora. Povukla se i debelija žica jer je alternator od auta koji je jači od originalnog.

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 W9ba00

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 4ugsxd

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 T6rple
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re inovacije

Postaj by Gost 15.01.16 0:19

Pozdrav svima! Imam jedno pitanje, gdje ugraditi senzor temperature ulja na lda672

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Admin 17.01.16 17:40

Pozdrav

Već sam bio prije  nešto pisao o tome  pa pogledaj ovdje u tekstu.

Pomoću indikatora za mjerenje temperature ulja, bi bilo najzgodnije za TV, ili po modelu Deutz traktora po originalu ali te sonde-indikatori za mjerenje temperature su dugi, moraju se montirati u glavu motora ili što bliže glavi motora.

Mislim da nema mjesta toliko u glavi motora da se buši i urezuje navoj na TV, jedino ako postoje kakvi kratki indikatori-sonde za mjerenje temperature, ili na grani ispuha na izlazu iz glave motora nešto slično kao lambda sonda da se uglavi, satova ima na struju koji precizno prenose podatak o temperaturi i to Teleoptik Zemun ili VDO satovi i nisu skupi što je bitno.

Ima i IMT takav sat samo je neprecizan kasni sa prijenosom informacije o temperaturi na motoru je jedna temperatura na satu druga temperatura, mjerilo se laserskim pištoljom za mjerenje temperature motora ( laserski termometar ) točan je isprobano na osobnom autu na glavi motora i na crijevu vode.

Zračno hlađeni motori imaju znatno veća odstupanja i tolerancije od vodom hlađenih motora neće mu štetiti 140 stupnjeva i viša temperatura, velike su razlike u radu motora što se tiče temperature ide od – do dosta široko ali je problem sa uljem u motoru koja moraju podnositi veliku postojanost na temperaturu da se ne razbijaju ne izgaraju na višim temperaturama...

Homemade ima svašta satovi od Lade indikatori-sonde za mjerenje temperature od svačega, sad što bi bilo za TV najbolje trebalo bi Forume prolistati, satovi,temperature,okretaji, ili Deutz tema, ili temperatura na zračnim motorima Forumi o motociklima motori hlađeni zrakom, googlanje...

Riješenje če se naći i neće biti skupo, ako je sve u redu sa turbinom ventilima motora rebra cilindra čista nema vađenja masti motoru tada nema ni pregrijavanja motora...

http://www.insa.rs/sr/item/KONTAKTNI-SENZORI-TEMPERATURE/285

http://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/t162-merac-temperatura-motora


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Gost 17.01.16 21:27

Pozdrav ! Hvala vam na odgovoru, cim složim stavim slike.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by vica022 17.01.16 22:25

Pokusacu ti malo olaksati za senzor i sat temperature.Vladimirec t25 ga svaki ima i vrlo je prost i jeftin ako imate negde prodavnicu delova za njega. Senzor je kratak slican klasicnim senzorima pritiska ulja i montira se na kuciste filtera ulja. Temperatura ulja optimalna je od 70-100 stepeni a radno podrucje je vece .Po meni je potrebniji kvalitetan senzor pritiska ulja i sat je i on pokazuje dokaz ako se ulje pregreva ili je na granici jer drasticnije pada pritisak tad. Sto se tice temperature stublina kod vazdusara je vrlo tesko naci senzor sa satom vec je vecina koja belezi pregrevanje i to preko sijalice. Mislim da su samo neki motori kod Dajca ili torpeda imali senzor sa pokazivacem temperature preko sata ali neznam koji tip je to motora imao.inace za te satove i senzore temperature stublina vazdusara treba sa merenjem do bar 180-200 stepeni jer po nekim informacijama normalna radna temperatura je oko 110-140 stepeni a ide do 180 kao pregrevanje.

_________________
Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Admin 17.01.16 23:33

Pozdrav

Eto Vica ima riješenje od Ruskih traktora lako dostupno i malo novaca toga se nismo dosjetili, nekoliko fotografija sa oglasnika i link oglasnika za sat   i indikator koji mjeri  temperaturu motora. Može to netko prokomentirati..

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Instru10

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Instru11

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Instru12

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Vcxy10

http://www.njuskalo.hr/nauticka-oprema-ostalo/instrument-indikator-temperature-motora-oglas-10069273

Smjernice su tu samo sada potražiti dijelove za Ruske traktore, ili za brodske vanbrodske motore   itd..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 5 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.