Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak

2 posters

Go down

Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak Empty Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak

Postaj by Gost 18.02.14 10:53

Počinjem sa ovom temom , možda je kome poznato, u zadnje vrijeme se spominje plantažni uzgoj divljeg šipka,ima nešto oko požege. Navodo već postoje i rasadnici koji prodaju sadnice ,a može se pobrati u prirodi sa kvalitetnijih grmova. Poznato je da je šipak izvor minerala, vitamina i drugih antioksidansa i elemenata ,mala riznica zdravlja, no malo se zna o intenzivnom uzgoju, tehnologiji uzgoja,mogučnostima recimo prodaje i prerade, pa ako ima  ko da je upoznat sa tom temom  nek se javi,mislim da šipak ima  perspektivu .Admine ako sam negdje ppogriješio ili u krivom postu javi ,pa ćemo ispraviti Pozz. Question

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak Empty Re:Rosa canina,ruža,ili po domači šipak ,šipurak

Postaj by Admin 19.02.14 1:30

Forumaš Brežan1, nisi pogriješio dobra je tema odlična naše bake radile su pekmez od šipka, poslastica prava  sve prirodno i puno vitamina i minerala antioksidansa i tako dalje ,u zadnje vrijeme sam vidio nažalost samo starije ljude kako beru šipak po žbunju pune kante od jupola ,naravno ot toga rade pravi domači pekmez kojeg nema za kupiti nigdje takvog u komercijalnim trgovinama .

U pravu si počelo se sa plantažnim uzgojem šipka, još je  u povojima ali ide naši susjedi u BiH napredniji su po tom pitanju plantažnog uzgoja, izgleda da mora recesija za vrat sjest pa da se pokrenemo nekamo .

Sječam se još moje bake mada je to jako davno bilo da je radila pekmez od šipka ,to sam i sam razmišljao pretprošle godine ali nema vremena sa vremenom kako bi rekli ,jedna vrlo nezahtjevna a rodna voćna vrsta  i naposve zapostavljena totalno bar kod nas u HR .

Ovo sam slikao prošle godine na selu u proljeće  šipak u cvatu ,pošto obožavam prirodu sve slikam ko Japanski turist .

Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak Dsc050381

Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak Dsc050391
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak Empty Re: Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak

Postaj by Gost 20.02.14 18:42

Odlične slike, ne znam dali je to točno ali kažu da se uzgojem može postići i do 10 kg uroda po grmu pa sad raćunaj neka plantaža npr 05 HA , možda 200 tinjak grmova moglo bi se tu dobro ušićariti, još i ako ti je pčelinjak u blizini milina

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak Empty Re:Rosa canina,pasja ruža,ili po domači šipak,šipurak

Postaj by Admin 11.03.14 23:02

Plod šipka evo drži se i u prolječe na grmu šteta da nije iskorišten .

Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak Image2161

Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak Image1111

Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak Image2141

Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak Image1081
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak Empty Re:Rosa canina pasja ruža ili po domači šipak ili šipurak

Postaj by tony5 13.05.14 22:42

Grm šipka u cvatu.

Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak Dsc025221
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak Empty Re: Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak

Postaj by Admin 22.02.16 0:04

Pozdrav

Plod divlje ruže šipak u zavičaju svaka neobrađena površina ili žbunje obiluju divljom ružom i plodovima šipka na jesen,  zadnje vrijeme sve više beraća šipka na  i to u svim područjima na kojima se krečem oko Zagreba.


Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak DSC04456 Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak DSC04452 Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak DSC04077 Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak DSC04453




_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak Empty Re: Rosa canina, pasja ruža, ili po domači šipak, šipurak

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.