Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Antonio Carraro opća tema

Stranica 32 / 32. Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32

Go down

Re: Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 on 10.12.17 18:58

Na mojem Goldoniju nema kuke. Vidiš li je negdje? Laughing Laughing Laughing
WP_20161013_12_10_28_Pro

Zakaj je uopće predviđena ta prva kuka? Samo za šlepanje ili ima još neku funkciju?

Tvoje razmišljanje o staklima je pogled na jednu stranu medalje (bolja funkcionalnost i ljepši izgled). Druga strana nije tak lijepa. U slučaju loma stakla treba puuuuno više izdvojiti.
Po mojem bi svi krovovi na kabinama bili bijeli. Ionak se uglavnom vide samo iz helikoptera. Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1498

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 17.12.17 20:07

Pozdrav, pa bolja je opcija bolcn od gore pa prema dolje, i da je sve izvučeno malo prema van, kao kod AC Majora ozbiljno izgleda imaš mjesta za ruke,prste ne štipa, ne grebeš se, ne tražiš rupe.

Druga stvar koju su pak kod prodavača traktora AC napravili oni sami je previsoka ručna kočnica prikolice, nosač ručne kočnice je previsok, mora ići niže da ručna kočnica bude u razini blatobrana ili malo ispod blatobrana gdje god bila samo da se strši onako visoko polomiš ruku na nju.

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3524

http://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 17.12.17 20:27

Prednja kuka nema napisanih doslovno namena upotrebe, al u glavnom treba se, da te ko vuče. Inače upotrebili smo jo mi na nekom traktoru i, da je sa prednjom kukom gurao u silos dvoosovinko, jer tako lakše je manevrirao jo.
Admin, nije to kod AC najgore hehe, pogledaj u temo Goldoni star 3000 opča tema, gdje smo debatirali i pokazali slikovno, gdje imaju to polugu ručne kočnice prikolice napraveno kod navedenih Goldonija sa oštrim blatobranom(tamo je napraveno uredu), i kako su na novijim modelima sa ukosim blatobranom to namijestili(još više od toga AC-ja). PA da ne zaprljavam temo idem na ovu sliko AC-ja. Problem je u MALOM traktorčiču hehe.VEči je, lakše je to namijestiti. Ak bi ovdje spustili niže prema podu, ne bi se mogla više otvarati kutija alata. A ak je ne bi bilo, opet izmed sijedala i blatobrana nije prostora. KAd bi povukao jako na brzino ko to ručko, ogrebeo bi si ruko. PO mome bolje bi bilo, da bi se naprijed više stavila i prema dole, imao bi tamo več snage povučti i prostor, ali ne bi mogao ulaziti vozač na traktor Neutral Jednsotavno nema placa. Prijatelj ima to u Štretu namiješteno, a tamo placa za 2 ručke.
Problem je, kad se sa rukom tekom vožnje udariš u lakat, kad zaboraviš, da imaš to namiješteno gore.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3007

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 17.12.17 22:39

Pozdrav,
nije to kod AC najgore je napisao/la:
Nije ima od goreg i još gore.
Ovaj položaj ručne kočnice  napravio je trgovac traktorima Pavin. Može ručna još dolje može biti četiri prsta iznad blatobrana ili negdje drugdje, ovo je previsok položaj,  mali čovjek ili dječarac mora na noge stat da povuče ručnu kočnicu jer zbog visine nema snage povući ručnu kočnicu.  idu na fakultete po 5 godina te razne specijalizacije, ako neće ništa naučiti pojest će ih Kinezi i Indijci.

Fotka s nekog velikog traktora mjesta kao u vlaku, no da je i uže opet bi bilo dobro.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 18.12.17 18:26

Tako je, mali traktorčič, manje prostora...Što se tiče držača za ručno kočnico prikolice, kojeg zanima, nek pogleda na ovu temu, kako imadu Goldoniji napraveno, o čime smo prije godine dana debatirali. Modeli sa oštrim blatobranom imadu super mijesto za polugo kočnice, al model sa ukosim užasno:
http://agro.forumhr.com/t508-goldoni-star
A što kažeš oko toga:
" idu na fakultete po 5 godina te razne specijalizacije, ako neće ništa naučiti pojest će ih Kinezi i Indijci."
Mogao sam se smijati, nema tu što, al nije to tema, da to na dugo komnetiram. Postoji mogučnost, da je ovako ljego ručke kočnice zahtijevao sam buduči vlastnik, koj nabavijo traktor kod njih. Zapitali ga, gdje mu je "na ruku", on pokazao, i to je to...Sve je moguče.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 19.12.17 4:45

KAko čovijek to vozi-samo grmi iz mijenjača hehe. Izgleda prije vozijo nekvi auto za tvrtke, pa se nikako ne može naviknuti na traktor hehe.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 05.01.18 6:31

Pozdrav, znaš kako se kaže koliko para toliko muzike, tu je puno para prema tome mora biti sve tip top.

Dok sam točio gorivo u auto bio je i ovaj AC nišam stigao pogledati polugu ručne kočnice.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 05.01.18 10:04

Mi kažemo slično: "Kolko gnara, tolko muzike". A po meni je kod ovog modela sa snimka( sa mog posta) daleko od sve tip top, jer model je još uvijek u dolnjem cijenovnom rangu(izpod 20 hiljade). A zaista mijenjač stvara nekvu muziku...
Bez brige, model sa tvojih slika ne stvara nikakve muzike više, i ak je vlastnik riskirao, možda nema ni ručke za kočenje prikolice hehe! KAko si več sam kazao(kolko para tolko muzike). LP
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 05.01.18 11:47

Pozdrav, nisi ti objektivan.

Admin
Admin
Admin