Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Antonio Carraro opća tema

+12
batek
ssucur
iwanho 1
darko123
TomoVinkovic420
Dubravac
Admin
tomo522
abarth
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
16 posters

Stranica 30 / 33. Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32, 33  Next

Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 28.04.17 19:04

Zanimiv klip sa youtuba:

Malo pregledavao elektronske prospekte Ac Ergit 100. Shvatijo ,da samo u ove najsnažnije modele Ac-ja ugrađiva se i elektrohidravličko prekopčavanje reverserja (smijer kretanja) i shifta(dual Power shift). Kad možemo kazati, da EH reverser stvarno dobra je zadeva, mi se taj šift malo manje sviđa, jer ne vidim u skici brzin kretanja, nekog pravog smisla oko raspoređenja brzin samih. Ako pogledam, ima mijenjač 4 brzine označene z brojili od 1 do 4, reduktor vidi se sa dvima opcijama -spori hod(Puž) i brzi hod(čovijek), al šift, koji se uključiva na amaturki za preklopnim dugmičem, desno izpod volana, pored ručnog gasa, vidi se u tabeli skice kao kornjača i zec. No tako se prva brzina, brzi hod reduktora u kornjači kreta z cca 4,7km/sat, al kad preklopimo na zeca, počinje se kretati z cca 15km/sat. U čime je poanta EH šifta tekom vožnje, neznam, jer treba se na cesti tekom vožnje koristiti opet samo ručko brzin, ili nisam ja tu nešto dobro razumijo. Ako pogedamo prijašnji post, treča slika, na desnoj strani volana fali jedan preklopni dugmič. Tamo nek bi imao najsnažniji model uključivanje šifta hi-low:
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Ergit-100
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by šumski amater 07.08.17 13:34

poštovanje svim članovima,ja sam ovdje novi i nepoznati su mi vv traktori. zapao mi za oko je AC 9800 tigrone,rabio bih ga u šumi,ali najviše u transportu! pa me zanima da li mi možete dati više informacija o potrošnji. prevozim cca 300km dnevno sa teretom 10-12t,pa me zanima kako bi se ponašao na cesti,koju brzinu postiže i najbitnije potrošnja goriva.unaprijed hvala
lp

šumski amater
novi član
novi član

Broj postova : 6
Join date : 05.08.2017
Lokacija : selnica podravska

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 16.08.17 11:52

Sa AC bi ti dnevno vozijo 10 do 12 tona tereta 300km dnevno? Imaš nas ti za glupače dali? Virojtatno si vozač kamiona, pa sam krivo shvatijo, da bi to vozijo traktorom heh.
Nešto podataka imaš na njihovoj stranici, ali ovi novi modeli 9800 jesu svi hidrostati, kako piše Neutral Za kakve stare neznam, i malokoj da to ima, pa da pronađeš i kontaktiraš.
http://www.antoniocarraro.it/en/catalogue
Brzina kretanja ili je 30 ili 40 neznam, ali kod kočenja zbog male međuosovinske razdalje ovi svi ovakvi traktorčiči kao je AC kod kočenja tereta nizbrdo, neugodno se ponašaju. Zato treba jim sigurno -dobro kočenje prikolice. A za ovakve traktore brzina kretanja 30 sasvim je dovoljna, jer mali so to traktori, a i ceste čestoputa loše, a oni koji imaju 40 mijenjač dobri su, jer ne treba jim motor terati do kraja za kretanje na 30km/sat, pa vozijo sa 3/4 gasa. Nisu poznati ni po jako velikim težinama stroja, tako da odluka je tvoja, jjer samo ti znaš, što i koliko češ voziti, i gdje. Premalo dao si podataka za savijetovanje.

A da neče biti tema previše suhoparna, eto, komšija šaljijo mi sliko uslužnog malčiranja drugoj komšiji. Ovo je onaj AC Major TN, koj se kupijo ove godine kod komšije i malčirao več godine napuščene uzbrdice oko svoje kuče. Kotači široki za malčiranje uzbrdica.
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 20170815161204resized
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by šumski amater 17.08.17 14:10

savim pristojno i jednostavno pitanje sam postavio!
do šumarije imam 65km,vozim dvije fure dnevno(260km),10-12m drva sa prikolicama ispada cca 10-12t,šuma mi je ravna ploha,imam samo jedan most-uzbrdica i nizbrdica. ne izvlačim trupce,pa sam mislio na neki VV traktor koji su uži za lakše manevriranje između stabala i zbog toga pitanje o potrošnji. ne treba brži od 30km/h,i dapače,slažem se,potrošnja će biti manja na 3/4 gasa nego tjerat ga do kraja. ne mora biti AC,može bilo koji drugi,al ovaj mi zapeo za oko izgledom i cijenom.

šumski amater
novi član
novi član

Broj postova : 6
Join date : 05.08.2017
Lokacija : selnica podravska

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 17.08.17 20:03

Kao prvo, pozdravljen na forumu i dobrodošao Wink Jer vidim, da si novi alien
Jednostavno nevijerojatni su ti tvoji podatci oko voznje sa traktorom. Pa treba ti Fastrak čoviječe ne AC .

Kao sam več kazao, traži traktor so krajno brzino 40na sat, tako češ štediti gorivom i manje stroj mučiti. Jer oni koji to dostižu imaju automatski i kočenje prednje preme bez uključeneg prednjeg pogona. Uzmi vinogradarsko obliko traktora standardne oblike šasije, al ovakvih AC ne radi. Primer ti je Landini REX. Na cesti kod punog gasa manje ljuljajo i boje se ponosi nizbrdo ak vozi teret. Ak ti je prioriteta okretnost izpred cestne vožnje, uzmi AC-ja.
Ili nešto povoljnija opcija Goldoni Enerđi 80 il Guazar 90. Taj lik ima jih u akciji pa zato povoljniji:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12055898&show=Goldoni%20ve%E8%20modelov-%20novi-nudimo%20kredit
Ne forsiram jedne marke, zato se sam odluči koja vlastnost stroja ti je prioritetna pa po time odluči.Lp toliko o tome sa moje strane.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by šumski amater 17.08.17 22:48

hvala,to pomaže. znam,iz iskustva,da recimo traktor 70ks sa tri cilindra+turbina troši više nego ista snaga sa 4 cilindra bez turbine. dužina traktora nije toliki problem u šumi koliko širina.

šumski amater
novi član
novi član

Broj postova : 6
Join date : 05.08.2017
Lokacija : selnica podravska

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 20.08.17 20:39

Kod malenih traktora kao što so ovi manji vočari i vinogradari, često stavljaju manje volumne motora, a ti imaju "turbo" i nekvi i " interkuler", al to zato, da dobiju več snage na malom motoru, naravno, jer je i cijeli traktor maleni. A ak nešto motor da iz sebe, onda naravno i počinje više "sisati".
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 23.08.17 22:59

Slika AC-ja uslikana negdje u mojoj okolici. Vlastnik i model traktora nepoznati. Sliko mi šaljijo prijatelj. Vidi se, da je iznad 50 ks. LP
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 20170719104450


Zadnja promjena: reider 1; 24.08.17 20:41; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Zaboravijo staviti sliku u post.LP)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by šumski amater 24.08.17 16:58

stariji modeli su rađeni sa većim mašinama,50ks je bilo obavezno 4 cilindra,a sad već ima 80ks sa 3 cilindra i turbina,snaga je ista,al potrošnja ubija.

šumski amater
novi član
novi član

Broj postova : 6
Join date : 05.08.2017
Lokacija : selnica podravska

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 24.08.17 19:41

Ima Reider Goldonia turbo i Zetora bez turba pa sigurno zna razliku u potrošnji.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by šumski amater 24.08.17 19:47

reider 1 je napisao/la:Slika AC-ja uslikana negdje u mojoj okolici. Vlastnik i model traktora nepoznati. Sliko mi šaljijo prijatelj. Vidi se, da je iznad 50 ks. LP
ja sliku ne vidim!?!

šumski amater
novi član
novi član

Broj postova : 6
Join date : 05.08.2017
Lokacija : selnica podravska

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 24.08.17 20:52

Pozdrav "Šumski" i hvala na napomeni-popravijo sam.

Ako sam iskren, mogu kazati istinito samo to, da sam pored auta, kojeg sad imam, testirao na trošenju samo Zetora 5245 kod orbe, koj mi se po siječanju čini, da je trošijo 3,7 litara na sat u območju najboljeg navora. A sve druge traktore (koje imam ili sam jih imao), nisam nikad mijerijo, pa ne možem komentirati. Ak sam iskren, nije mi bilo bitno, jer ipak tankat ču, koliko motor zahtijeve dade, a ne, koliko mi je moja želja:(.
Mogu samo kazati, da me vodi uvijek misao, kao su kazali stari ljudi po slovenski: "prazni žakl ne stoji pokonci!"
(prazna vreča ne stoji uzpravno). Znači, veče je i več napravi, a i više troši(u glavnem).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by šumski amater 25.08.17 16:55

ja,to drži,ampak ostajam mišljenja kot sem povedal,za traktor 70km(primere samo) ako ma 4 cilindre bu manj trošil kot pa tri cilindre in turbina. john deere troši več kot deutz fahr iste moči,ampak američani niso poznati po štedljivosti.pomagal ste mi puno z nasvetom,al na kraju bo tak kak bom mel penez Very Happy

šumski amater
novi član
novi član

Broj postova : 6
Join date : 05.08.2017
Lokacija : selnica podravska

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 04.10.17 15:12

Pozdrav ljudi. Opet nove informacije. Bijo sam kod mog soseljaka, uskoro komšije na kontra strane našeg brega, koj na prolječe ove godine kupijo AC 5800 Major. Bilo je vrijemena, pa malo sam izvukao sve podatke, koje mogle se dobiti od tog novoga vlastnika, a taj vlastnik je sukoro 20 godina automehaničar, pa može se vijerovati njegovim pričam. Kupijo ga ,da čisti šikaro po bregu, koj se jako počeo zaraščati. A radi i usluge malčiranja sa INO ELITE 160 Brežice.
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Img20171003193718
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Img20171003194518
Pa da budem krači, čovijek mi kazao, da traktor bijo je tada okroglo 20 hiljada, naručene bile su uz novi traktor i ove radijal gume 15" travniške. Drugih kotača nema, jer on ne ore sa njim, jer nema ni ništa njiv. Motor je Janmar snage oko 48ks. Vlastnik je prvi put vidijo kretanje kotača spredaj na dvije cilindara, i nije mu jasno, zašto takva odluka tvornice. NA prednji svornjak za vučenje na prednjem kraju napravijo je debeli prečni kvadratni nosač, koj je napunijo sa svincem(tegovi auto felg) širine malo više nego traktor, da mu istovremeno ruši travo i šikaro a služi i kot uteg naravno. Uskoro ne može vijerojati(i ja još manje), da taj traktor za prvih 30 radnih sata nije potrošijo više od 50 litara nafte Shocked Bar tako kazao vlastnik. Traktor sa lahkočom vuče taj malčer, osim muke su bile isusove kod prvog mlevenja šikare, jer bili u travi mravljijanki(kupi zemlje od mravova). Gušenje motora sam kilometar do mene u kučo čuo. Al vlastnik kazao, da se zaguši, al nikad nije se ustavijo. Traktor nije bijo nabavljen sa dvima okretajema stražnjeg vratila. Traktor ima po mojem predpostalvjanu "pauza" kardansko kvačilo. To znači ima svojo kvačilo straga u mijenjaču za vratilo, ali ona JESTE ovisna od glavnog pogonskog kvačila. To znači, kad nogom stisneš glavno kvačilo, sve se ustavi!. Što vlastniku nije baš se sviđalo. Tratkor ima od 3 ručka mijenjača 12+12 mijenjač(3 grupe reduktora,reverzer i brzine), sinhronizovano samo ručko mijenjača 4 brzin. Reverzer NEMA sinhrona. Ako se ne ustavi potpuno, on zagrmi. A to vlastniku najviše smeta, jer se sa time kako on kaže gubi vrijemena dosta. Sa traktorom napravijo je 126 radnih sati samo od prolječa. Kaže, da sa traktorom malčirao je tamo, gdje nije prije nikad drugi. Kaže,da je teren zavrnijo nekvi drugi radnik usluga malčiranja sa 75 NH-jem, zbog opasnosti, al on ga zmalčirao. Sa traktorom inače jako je zadovoljan. NEke godine htijeli su sa Univerzal trakorom voziti po nekom terenu, al nije došao ni sa lancima do pol uzbrdice na gore u hodu nazad. TAj kao kaže, išao je bez lanaca skroz gore i obavijo posao. Traktor ima gume punjene vodom. Svaka po 60 kg+ prednji uteg cca 60 kg. TAko da dodatno je on obterečen sa 300 kg i ima u radnom stanju kompletan 2 tone, bez malčerja.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 10.11.17 1:52

Pošto svoje teme ova tvornica nema, stavit ču sliko i oglas ovdje. Tvornica Carraro bratska tvornica AC-ja. Sređen, da ga veselo pogledati. Godišnjak 84:
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Carraro-350dt
https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12609943&show=2
I još jedan Ac, manje poznati 5400TN. Kako kaže preprodavač godina 2003. IMA POPOLNOMA SIHRONIZIRAN MENJALNIK
TEŽA 1750 KG
3 KIPER IZHOD
KARDAN 540 IN 750
ŠIRINA 160 CM
MOTOR WM 48 km
INVERTOR SMERI
TRAKTOR JE ISPRAVEN SAMO DELAT.
REGISTRIRAN CELO LETO
NI UVOŽEN, OD NOVEGA V SLOVENIJI,SLOVENSKI TRAKTOR..
OLJNE ZAVORE....
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 1
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 2
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 3
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 4
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 5
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 6
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 10.11.17 9:19

Zgodno izgleda ovaj AC, jedino kaj ga gume ograničavaju u upotrebi.
No, mislim da bi Carraro sahranil (pokopal) još dva takva, iako je 19 god stariji. Smile

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 10.11.17 10:46

Gume kod kupnje ovakvih traktora nisu nekvi problem, a istina treba kupiti primerne radovima. U pitanju su istiniti sati i sakrivene mane. Čitat možeš primere po forumima. Ako su prevrtani sati, i ovo se preživi, ak je sve u dobroj kondiciji i ne trebaš ga za profesionalno upotrebo malo sati godišnje.
Taj AC i prvi Carraro praveni su za različte poslove. AC koliko mogu predpostavljati i priznati, nisam ga ni nikad vidijo. Ili su bili serije "Normal" ili "TNF". TAj "TN" je serija između tih dvih i predhodnik "Jone". Bar po opremi sudeči i godinama izrade. Po opremi se gledajuči na "TNF" razlikuje po istim kotačima, i kvačilu stražnjeg  vratila. Nema regulacijone hidravlike na sliki, što je bilo kod Jone za doplato, a neznam kako bilo godine 03. Zna se, da ak nije posebna naruđba kod AC, moguče je, da kakva oprema fali i je osnovne opreme, a vidim, da 2 brzini vratila ima ugrađeno isto kao TNF.

A nepoderivost priča je opet obširna. Može izdržati naravno, ak radove, koje bi trebao raditi ne može obaviti, ili jih sa mukama, pa ga vlastnik radije pusti u garaži i to obavi sa drugim. PA ovi traktorčiči jako dugo izdrže i vidiš Steir "ŽABO" staro 50 godina i još radi. NAravno, jer ništa ne može napraviti, osim stajati u šupama.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 10.11.17 15:52

Kaj da velim na tvoj zadnji stavak.  affraid

Kod mene ima dosta traktora starijih od 40 godina (Univezal, Fiat, Deutz, Carraro, Ursus, Zetor itd) i svi odrađuju jednako dobro sve poslove koje su odrađivali dok su bili novi.
Pojedinci naprave godišnje više sati s jednim od tih traktora nego ti  i ja zajedno sa sva 4 traktora. Neki od tih oldtajmera čak puno ne zaostaju u tehnologiji za 30 god. mlađim. Smile Toliko o stajanju u šupi i kvaliteti.

A da je AC tak kvalitetan, nebi ti svojega prodal.   No

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 10.11.17 23:22

A onda trebao bi ti kupiti ovaj Carraro il Steir Žabo 18ks, o kome ide priča!
Imam poznanika koj dedovao je Žabo 18ks, a napokon pola stolječa stoji u šupi i gazda pravi, da ide bez problemova. A problem je,da radijo sve sa prvo 542, onda 549DV, al sada bude sa Solis 90, a interesantno, ŽABA još uvijek radi(stoječa u šupi)!.

Pojedinici rade sa starim strojevima da, na ovakvim sijedalima kao kod Fiat 70-56, za kojeg je sam vlastnik tvrdijo, da ima klip od drveta umijesto sijedala. A voze to, jer drugo ne možedu si privoštiti- pitaj njih nakon 30 godina, jedva hode, jer leđa odkažeju. Buka unutra ovakva, da bože sačuvaj me. Da o sigurnosti zbog kočnic nečem ni debatirati. Ljudi kupe novi stroj, sposobniji, i rade v večini sve sa njim, al taj štedi se u šupi, pa izdrži. Govorijo sam sa vozačima buldožera i viljuškara u poklicu. Ma ne hode oni, več uskoro se plaze. Ko je pametan, biježe od razhodanih zastarelih strojeva.

Nije baš bilo u mojoj priči riječi oko kvalitete, več, da vlastniki počinju stari zastarani stroj štediti, jer radi sa boljima više, al ti stari onda izdrže, jer dosta ne rade. A da napomenim ponovo moj pregovor: "Ako klime nemaš, ne može se ni pokvariti". A i Štore odkaže, pa nema hidro kočenja i treba srediti kočnice, pukne redktor, polosovina ide, zakuhava, i još što, pa nema ni 4,5 hiljade satova. Znači i stari jednostavni stroji odkažu.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 11.11.17 8:28

iwanho 1 je napisao/la:Zgodno izgleda ovaj AC, jedino kaj ga gume ograničavaju u upotrebi.
No, mislim da bi Carraro sahranil (pokopal) još dva takva, iako je 19 god stariji. Smile

A o čemu sam ja pisal, nego o kvaliteti. I dalje stojim, unatoč tome kaj mi je AC jako simpatičan, da je Carraro barem tri klase kvalitetniji traktor od AC-a. No možda nisam trebal napisati u slengu pa bi onda razmel.
O udobnosti nisam pisal, jer je tu sve jasno. Tu je uvijek prednost na strani novog. Prava usporedba udobnosti i tehnoloških rješenja se dobije samo ako se uspoređuju traktori iste generacije, a i tu je Carraro, iako su to 2 različita tipa traktora, daleko ispred AC-a.

Tko si može priuštiti, uvijek rađe dela s novim strojem, a tko ne može, njega uspješno služi onaj stari uz puno manje ulaganje nego u novi. Da si nisam mogel priuštiti nebi danas radil s Goldonijem nego još uvijek s Pasquallijem. U 35 godina nije u njega uloženo koliko košta buju na Goldoniju došli redovni servisi za prvih 500 rh. A trktori koji su priozvedeni prije 1980. su još daleko kvalitetniji i izdržljiviji.

Tehnika ide naprijed, a kvaliteta se optimizira. Proizvođači žele da čim prije kupimo nove strojeve.
Mi smo oba postupili u skladu s tim, samo s različitim razlozima.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 11.11.17 13:04

Odlično si napisao, svaka čast na post. Uvijek pišeš premišljeno i sa dušom. A neznam, ak si shvatijo poanto mog pisanja, jer se bi ja možda trebao izražati-pisati drugačije, a težko meni, jer svih riječi ne znam.
Zanimivo bilo bi čuti pričo vlastnika tvornic sadašnjih AC i Carraro, zašto išla proizvodnja u dvije grane, no nešto bi se našlo na netu, al ko zna u kojih jezikih.
Da sve čim kraće traje današnje dane, ovo ne gledaju samo kod strojeva, več mi se čini da kod svih proizvoda na zemlji.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 29.11.17 11:48

Fenomenalno. Pronašao mlađeg brata AC-ja mog kumiča, koj se prodava u oglasniku. AC 5400TCF. Ovaj sa slike je godišnjak(tako kaže vlastnik)99, a kumičev nekdje koju godinu mlađi. Vidi se razlika u stubu volana, koju ima kumič još stari model amaturke sklopljeno na haubo i kreta se sa njom. Ovo utica na to, da treba ovakvi model, koji ako ima kabino, da ima izpred volana mala vrata, da imaš dostop do nje. Što mi se čini jako loše. No možeš vrata demontirati jer su jako mala(veličina amaturke). Taj noviji ima stub, kao novi MAJOR, znači amaturka se kreta uz zadnji trap, pa je i dizajn ljepši. Koliko se vidi sa podataka vlastnika u oglasniku, ima i taj ugrađen mijenjač 16+16, kojeg ima malo ko od ove serije, jer prevladuje mijenjač 12+12, a i novi MAJOR TCF(zamijena za ovoga), ima 12+12.
http://www.antoniocarraro.it/en/catalogue/tc-f-major
Kod traktora, koj je u oglasniku, vidi se i, da je hidravlika regulacijona, koja mi se čini bila je serijska kod modela TCF(kod JONE sa istim kotačima, bila je doplata).
https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12653470&show=2
I još trajno sahranjene slike, ak se oglas briše:
I blatobrani imaju novi dizajn
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Ac-5400tcf1616
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Ac-5400tcf-1616
Unutaršnjost kabine. Vidi se nepametno izrađena tapecironga preko blatobrana, koja je izrađena do poda, da cipele razčupavaju prevleko. Vidi se i nekvi poklopac, koj predpostavljam da je za tankanje goriva. Tankanje u kabini bogami nije dobro(ako je to za tankanje).
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Ac-5400tcf1616
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 29.11.17 15:38

Kaj te privlači na tom traktoru? scratch

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 29.11.17 18:30

Ma čekaj, nisam ja kazao, da bi ga kupijo, nego, da sam pronašao brata od kumičevog, jer kako sam od njega čuo, jako mala serija ovakva je izašala, kazali so na Agromehanika, tekom kupnje.
Bar po meni, kabina jako je nepregledna i za moje posle potpuno nefunkcionalna. Traktor ,specializiran za prskanje u vočnjacih i vinogradima. KAbina od kumiča jako je preglednija, jer nema ventilacije, a žao ulaz u njo kod obadvih je malo problematičan, jer su to mali traktorčiči, pa i kabina mala.
Ima i original tegove straga.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 29.11.17 19:55

Eto, ni veću seriju nije to rješenje izborilo.
Nisam ni mislil da bi ga ti kupil, ali si ma navel da pomislim kak ti se nekaj dopada na njemu. Meni ništa. 16+16 brzine, u 4 grupe, su uglavnom korisne samo za specijalne poslove, jer su prve 4 jaaaako spore. Po mojem mišljenju, za normalnu upotrebu, kak je tvoja, moja i većine korisnika, su potpuno beskorisne. Pasqualli 970 ima 3 grupe i sporu grupu sam koristil, bolje rečeno isprobal, samo kad smo ga kupili, a u idućih 35 godina više nije korištena. Kad bi umjesto te grupe imal jednu brzinu između 2. i 3. bil bi skoro duplo vredniji. Smile

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 30 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 30 / 33. Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32, 33  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.