Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Antonio Carraro opća tema

+12
batek
ssucur
iwanho 1
darko123
TomoVinkovic420
Dubravac
Admin
tomo522
abarth
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
16 posters

Stranica 15 / 33. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 24 ... 33  Next

Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 08.01.15 21:01

Pronađena u nekom starom fotkiču još jedna slika,vrlo loše kvalitete,pa bolje išta nego ništa.Slika stara minimalno 2 godini.Vozijo se šoder za betoniranje za novo štalo za životinje bliže radnom mjestu.JEr do tu mogao je kamion,pa tu kipao.
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 22176365
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 08.01.15 21:48

Jel ti to od Tome uteg pozadi u felgi?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 09.01.15 3:33

Ja,od 418.Izgled je pa isti ko na TV732,jer je kotač zaokrenjen nazvan , samo da ne sede uteg na ploščice sa rupama gdje se privijejo,ampakpo obodu felne.Zbog toga trebaju se staviti posebne duge puše ili gumeni djelovi ,da drže distanco između metala.Ja sam zadovoljan.
Spredaj možda idu i utegi od 25 kg gore,jer je taj kotač na tim modelima zaokrenut navznoter k traktoru,a to zbog zgloba za kretanje kotača.
Zglobniki imaju sve felne napravljene isto za razliko od tih modela.
Pogledaj-na linku vidijo se modeli Tigrone-Inače slike su od Jona modela,ali nema veze,još uvijek je to Tigrone:
http://www.trgoagro.si/prodaja/antonio-carraro/traktor-antonio-carraro-tigrone/
Evo jedan Tigrone opet-ista šasija kao moj:
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 22176570

Felna je zaokrenuta zbog zgloba za skretanje,a i stariji modeli tigroneta sa narančasto bojo imaju isto.Na sliki virojatno model sa različtima kotačima,jer vidim bočni reduktor spredaj,ali nema veze-zglob ima isto.Tigrone sa istim kotačima ima bočni reduktor straga,ali spredaj čini mi se da ne:
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 22176569
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 09.01.15 7:42

Ako te dobro razumijem, na taj način su poravnali kotače u istu širinu. Mogli su pozadi staviti produžetke.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 09.01.15 17:12

Tako poravnajo zunanjo širino kotača ja.

Ja staviti podužetke i lomiti osovine...Niti nema to smisla,jer i oni su strošek.I tako kak je napravljeno je i bolje,jer može se straga staviti i veči uteg bez problema.Na taj način kontra zaokrenutih felga riješi se sve u momentu.
A Krompijeve felge sve su isto zaokrenjene.Normalno,da je za staviti utege kod njega bolje i nema problemaov.
i sada dvije slike reduktora straga bez podužetaka.Prvi je od Tigrone Normal sa dobošama,a druga od Tigrone Jona sa kočenjem sa lamelama hlađenim u ulju.No slike su več negdje viđene ali evo još opet:
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 21932112
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Ac-jona-5500-letnik-2014-bocni-zadnji-reduktori-z-zavorami

Zahvaljujoč posebno napravljeni felgi i plošči u njoj,može se nastaviti svakoja širina koju poželiš.Nešto slično ima napravljeno i AGT.No na kraju uskoro svi imajo tako napravljene felge,mislim da i zetor straga,ali normalno da sve premosorazmerno veče(slika Tigrone spredaj toga varijanta):
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Gume-na-ac-5500-jona
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 11.01.15 22:57

reider1 je napisao/la: Tako poravnajo zunanjo širino kotača ja.

Ja staviti podužetke i lomiti osovine...

Ako poravnaju vanjsku širinu traktora sa produžetkima ili sa okrenutom felgom isto ti je što se tiče opterećenja osovine, u oba dva slučaja jednako trpe.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 12.01.15 23:41

Peter nisam baš siguran u ovo,dal isto trpe.NE budem pametan,ali ne izgleda mi isto.

No dobijo bi samo dobar -isti izgled+veči strošek.I nemogučnost montaže straga večeg utega.
Ni jednog nisam vidijo da bi tako stvar riješijo. Pregledal sam sve prostpekte i brošure,koje imam ali togi imaju svi naopako okrenjene felge.Normalno je pa to jedna od opcij imaš pravo.
Lp

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 13.01.15 9:12

Po logiki bi trebale biti jednaka sila jer je udaljenost gume od ležaja u oba dva slučaja jednaka.
To je samo moje mišljenje,  ne želim se ni ja praviti pametan.

U pravu si ovo što si napisao o trošku i o izgledu... Ja sam samo mislijo da bi bilo bolje iz razloga ako su felge simetrične i jednako postavljene onda može vlastnik širiti i suziti traktor kako njemu odgovara a ovako ne može.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 13.01.15 12:19

Isto se može na jako male vrednosti proširavati i širino spredaj ,zadaj izravnati,upravo zbog ovih u obliki slova S malenih limova navarenih na felgama,a žao ne možeš se izbjegovati zaokrenutim ploščama u felnama-inače nije isti izgled. Kod TV je ovo sve fiksno zavareno i takih manevrov ne možeš napraviti.

Kao što sam nekad kazao-straga imam 135,ali spredaj 140,ali ne zbog toga,da ne ide izenačiti,problem je,jer su naopako majstri namontirali to skupaj.Pregledal sem,kako trebam,da napravim,ali nije bilo još do sad vremena i bude se moglo izenačiti.Budedu slike,kad ču to napraviti.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 13.01.15 21:39

Ovo što si spomenul da je navaren lim u slovo S, to je baš super. Možeš sredinu felge odvojiti od obruča pa stoga okrenutu ili staviti na drugu stranu tog lima "S". Možeš koristiti 4 različite širine traktora.
Pored toga si možeš jeftino napraviti utege po svojoj želji, odrediti težinu kakva tebi odgovara. A kako?
uzmeš ploču željeza od npr. 2cm , zacrtaš krug i brenerom izsječeš taj krug u kojeg trebaš još izbušiti 4 rupe pa onda taj uteg izmontiraš između obruča i sredine felge. Naravno, još bolje i ljepše se napravi ako se taj uteg otokari.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 13.01.15 23:16

Čini mi se na brzo koliko se spomnim,da su mogučne 4 kombinacije bez zaokretanja gume na felni+4 kombinacije z okrenjanjem gume.Nisam siguran,dal me razumeš,ali nisam ni siguran,dal imam pravo.Jer  i plošča(zvezda)nije obična ravna plošča i možeš i njo okrenuti,onda rotirati felne,promjenjivati ljevo desno stranu i tako mi na misel padne 8 različtih pozicija širine,a poneke su međusobno sasvin jako male,da se uskoro ni ne izplati okretati-manevrirati zadeve(ponekad samo 3 cm).

rezanje sa brenerom kod kuče i tokariti ovo je biznis samo,ak imaš kakvo ploščo takvog lima kod kuče,jer kupovati ju i rezati doma ne izplati se!.To sam preračunal i tako kazao i tehnolog kod podjetja.Pored toga,da imaš i tako jako veliko tokalico,jer ak vozaš tokariti ove tanjure od deblog lima onda još više se ne izplati.
Firme dobiju dosta povoljnije lim kao mi i za razliko od cene maloprodaje on mi sa plazmo uskoro za razliko nabavne cene jo izreže.Od toga da napomenim,da za plazmo nije potrebna tokalica!Rez je potpuno točan i čist.Samo pogledaj ovaj moj uteg od BCS motokosačice-samo sa brusilicom sam posnel rob od 1mm i gotovo:

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 20503661
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 13.01.15 23:38

Ja imam za moga utege oko 40 kila svaki ali ih nemam montire jer stavrno netreba a idu na dve vide na felgu slično ko ove sa zadnje slike

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 210y8ag

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Azdok5

evo ih


Zadnja promjena: fireman.peter; 15.01.15 21:44; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : uređivanje slika)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 14.01.15 19:12

Evo i slike cjepanja od subote, jedino sta me smeta na ovom cjepaču je to sta nisu napravili nosač za stol u slucaju kad je cilindar dole tako da radi na principu snađi se druže

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 23rr9qe

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Othili


Zadnja promjena: fireman.peter; 15.01.15 21:46; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : uređivanje slika)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 15.01.15 10:38

ovih utegov nisam nigdje vidijo tvojih.Čiji su neznam .Dali su original ili kučni rad?Ni ne čine mi se,da bi bili tako težki ko kažeš.
Ak jih ne trebaš samo u oglasnik sa njime,bezveze da lježe kod kuče.

Dugo sam razmišljal,što pričaš oko cjepača,a sad znam-da se sputi cilinder,da možeš u garažo...LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 15.01.15 16:52

Imaju oko 35kg sigurno, neznam ni ja ali ne čine mi se ko kućni radi jer imaju čak i konusnu rupu i kače se na one S pločice na felgama,a ne ne hehe necu prodavat sigurno,imam od vinkovića 4 komada od 50 kg to cu prodat al ove od ac necu sigurno ne smetaju mi neka stoje na suhome su pofarbane su trajat ce duze od mene hehe

Da dignuti cilidar mi neide u garažu ali i kad ga vozim ga imam spuštnoga nije baš ugodno vozit 30 kmh sa dignut cilindrom jako zanosi i oće prevrnut traktor zato ga spustim kad vozim
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 15.01.15 17:24

Koliko se ja poznajem,radije vozim sa dignutim sporo,nego šraufam pale
Ne izgleda mi tak ojako težek,samo noramlno brzino trebaš imati.Čitava težina sakupljena je dole,kdje je prikačen cepač traktoru,a ovaj cilinder ne čini mi se az traktor jaka težina.Samo bi ja do kraja fiksiral one kajle,koje spriječavaju ljuljanje priklučka levo desno i to je to.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 15.01.15 18:19

2 vide su za stavit sa gedorom za minutu su obje zašarafljene manje od 3 minute mi treba za da dignut ili spustit, traktoru je lakše i meni se ljepše vozi, kada idem po selu onda vozim sa dignut ali ja dosta idem i van sela cjepat relacije (10-15km+) i zbog ceste i svega lakše je potrošit 3 minute i spustit ga,i ovako se automatski diže u spušta, sta se tiče težine cjepač je 455 kil sta je knap sa moj ac, da je malo lakši nebi valjalo a da je teži nebi škodilo hehe ako je neravna cesta moram usporit inače samo gas
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 15.01.15 21:54

Isto sam ja vozijo cjepač sa Tomom ali taj nije imao mogučnosti puštanja cilindra pa je bio cilindar jako visoko i meni je isto bio neugodan osječaj. Reider, ti ga vjerovatno voziš sa Zetorom a to je puno veči traktor pa ne izgleda tako užasno visoko preko traktora. A što se brzine tiče, odmah vidiš ako je traktoru nešto težko za nositi pa je dobro u tom slučaju brzinu prilogoditi pogotovo ako je put loš ili kreko kojih kanala, ležečih policajaca i slično.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 16.01.15 16:06

Nemam ja takvog cjepača i nikada ni radijo sa njime.A ako zaista ima taj priključak takvo težino onda je usporedbajuč težini mašine za secko,koju imam i onda vas razumjem i neču ništa više tvrditi.

Nije baš ovo prava tema za još jedno moju pričo,ali sjetim se dana moje mladosti i moje gluposti i hvala dragome bogu,da bijo usmiljen do mog neizkušenog mozga,da nije se dogodilo nešto ozbiljnog.Sjetim se dana,kad sam sa unacovin NH-jem i okretačem Lenken 3x14" dignutim zavozijo kod pune ture u ovinek da bi vidijo dali zadrifta Rolling Eyes Embarassed Tada i nikad više.Sjetim se samo da sam vozijo po bočnima dvime kotačima a prednji kotač zamalo da zadržao smer,da se nisam zaokrenuo.Sreča da bio na prednjoj hidravliki uteg od 500 kg.
Konačna diagnoza-ne zadrifta-prije se zaokrene.

Evo stranico iz Uputstva za upotrebo,od stražnog hidravlike,jer je nešto vrijemena nazad bilo govora oko sistemu kod Krompija.Nekako tako izgleda,kao da su takav sistem imali samo modeli zgobaši(supertigre Vigneto).Na stranici 15 spodaj počinje uputstvo za trotočkovni sistem:
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Katalog-stran-14-15
In še slike:
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Katalog-stran-1617
Nisam do sad ni znao,da je bila mogučnost kod serije Tigrone prije modela "Jona" po naruđbi ugraditi hidravliko sa kontroliranim odporom.Ovo je pokazano na ovoj stranici pozicija 12,13,a obična hidravlika sliakna desno pozicija 16.A pozicija 14 je naopako napisana-tamo je blokada prednjeg diferencijala ne zadnjeg kod modela supertigre:
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Katalog-stran-89
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Katalog-stran-1011
Na zadnji sliki kataloga stran 10 poslikana je armaturka,ali nije ista kao moja,jer moj ima temperaturo vode i predgrijanje stavljeno na drugi strani kontrolnih žarulica,plus toga,da na ovoj armaturki nema kontrolne lampice zaprljanog filtera zraka,koja je kod mene izpod tih dvima.Sve drugo je kod mene na armaturki isto.Čini mi se,da nije isti i obratomer kod mene.
Krompi lampica 33 pozicija kaže ovaj predgrijač.Kažejo ,da ima traktor zvučni signal prije predgrevanja i kad nema pritisaka ulja,ali ja nikad nisam čuo nikakvog zvuka Neutral

Na ovom mome starome snimku pokušaj malo prije kraja snimka zaustaviti sliku i vidiju se ove 3 lampice postavljene vertiaklno pored okretajomera,jer druge slike od moga nemam.
http://www.mojvideo.com/video-ac-5400-normal-2-cestna-brzina/0dc337ae2531a0661c62
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Admin 16.01.15 21:51

Pozdrav

Bio kod Zastupnika za Antonio Carraro traktore  Pavin Jastrebarsko,( usput navratio nenajavljeno),  gospodin  Dobrinić  bio je zauzet,  ali   ipak je odvojio vremena za  za nas.

Puno mu hvala na tome, na srdačnosti   iskrenosti ,   kao i njegovoj profesionalnošću za traktore  AC suradnja nam je na više nego odlična,  takođeh hvala i  svima   zaposlenima  u Pavinu- Jastrebarsko , nadam se da čemo dogovoriti kakav popust za nas forumaše bilo novo ili korišteno da kupujemo a da je  iz njihove domene poslovanja.  

Domača tvrtka sa poslovanjem po EU sistemu , za kupce općenito kao i forumaše ovijek imaju vremena, i stoje na raspolaganju što mi se posebno dopada, kontra potpuno od onog što sam pisao za domaču proizvodnju traktora.

Mogao sam ja slikati sam koliko sam htio, ali nemam ni ja vremena toliko puno u zadnje vrijeme, pa pitao na brzinu nekoliko pitanja i pržim dalje. Znam rekao sam da ču sljedeči puta slikati samo motore, i agregate od motora ali nisam imao toliko vremena pa čemo to drugi puta, imaju i servis traktora tamo pa možda bude i koji raskopan na pola što čemo naravno slikati.

Pisao je Reider oko širine traktora AC, prednji je kraj uvijek širi od zadnjeg kraja traktora, i to je tako normalno tvornički , kod tih  modela traktora AC a  koji nisu  zglobni na sredini,  imam par slika novih a gdje se to i vidi, također sve slike koje sam slikao do sada od  traktora Antonio Carraro jesu  u velikoj kvaliteti, pa ču ih  stavit u temu prezentacije gdje se mogu slike scrolla-ti, ( zumirati,uvečavati,pomicati lijevo-desno, gore-dolje ).

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Img28181

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Img28191

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Img28201

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Img28171

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Img28071

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Img28061

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Img28081

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Img28091

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Img28021

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Img28011

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Img28001

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Img28051

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Img27961

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Img27951

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Img27971

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 17.01.15 19:28

A super je ovaj traktorčič.Ima kotače od 18".Uh da ovo Krompi vide. Smile
Što bi moglo biti ova malena prozorna posoda sa nekvim uljem ili nafto pored okretne glave kotača.Možda je to filter nafte.No moj čini mi se nema tako ni neznam gdje mu je filter.Trebal budem malo provijerit.

Zanimivo ali ima isto namještene felne kao moj.Zašto su predaj širiji nego straga??.Sad se točno vidi,kako bom naštelal felno.Ak pogledaš u stražnjo felgo,budem samo ovo zvezdo stavijo unutra na drugi kraj ovog "S"lima,koji je navaren u felgi i tako bude širiji straga za ukupno min 6 cm i tad bude isto kao spredaj.

I još nešto nije mi jasno-ko mu maže kardane u okretni glavi kotača spredaj?Nigdje ne vide se niplov i u uputstvima ni ne navajaju,da se tamo što maže... Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 17.01.15 21:55

A da, u pravu si. Ta čašica je filter nafte. Fino napravljeno,  zatvoriš ventil, odviješ čašicu,  vadiš mriježicu- filter, opereš, sastaviš nazad i idemo dalje.

Kako ne vidiš nipelov za mazalicu, čak se vidi mast kod tih glavčina koje omogućavaju skretanje, na njih si  mislil?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 17.01.15 22:17

Ma ne glavčina-ovo ima u uputstvima ,da jih se maže,i ima isto kod mene,ja kažem kardan unutra(onaj koji se sveti unutra).No znam,da jesu nekvi ,koji se ne mažu.Uprimjer Kot Štoreta se ne mažu,ali od Zetora se.Ali kako to ide bez masnoče hmm.Možda se to orng namaže kod sestave i odna to drži.Možda su zatvoreni ležaji u krstima-to če biti najvjirojatnije. Neutral Sakrenut trebam kotače i malo se razgledati-možda čem što vidjeti.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 17.01.15 23:08

A kardane u glavčinama misliš, nisam te dobro razumio, ispričavam se. Ako nema mazalice na kardanima onda su tvorničko podmazani i zatvoreni i to je to mada ja bi radije da se može podmazivat jer sam onda sigurniji kad ja to povremeno obavim.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 18.01.15 10:15

Kod AC je to vse drugčije .Ne maže se izgleda  kardan u tih glavčinama na Adminovih slikama ali vseeno može da izdrži nevijerojatno dugo(ak se spomnim unacovog Štoreta,koji je godina 80 ali nikad nije tamo oko tih kardanova ništa dirao do danas.

Krompi mogao nam bi poslikati od spodaj kako ima napravljene kardane u zglobu skretanja-zanima,dali ima tamo isto riješeno. Jer ja nemam radioničkog priručnika sestavljenog trakotra ni za moga ,kao da bi imao za Krompijev model.
Još uvijek nisam pronašao odgovora na moje večno pitanje kako je napravljeno u kučištu prednjeg diferencijala kod modela Tigrone,da se osovine zarotiraju sa Actio zglobom,a u njemu nije kardanov več fiksne osovine sa suhimi ripnami bez mazanja.Sumnjam,da je mogučnost,da je nekako riješeno sa sličnim gonilom,kao je kod Zetora 5245u prednjem pogonu pogon kotača u glavčini:
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 22162562
Ali opet postoji pitanje,kako bi bilo riješeno to ,jer ima dvije osovine tamo kroz taj zglob.Za jednu mi jasno,ali dvije-nikako???... Rolling Eyes
Znam,da mi si ti Peter nekad šaljio porukom sestavo AGT835TS,koji bi nek bio po sestavi indentičan.Ali je od tamo težko bilo što razvidno...

Evo dvije stranice od tamo.Prvo je slika srednje kutije iz savijenog lima u obliki slova "U"A kako to radi-pojma nemam,jer se zglob zaokreta jedan prema drugom do 15 stupnjeva,a da ne cima osovine koje idu kroz nju:
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 <a href=Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Scanned-at-1812015-10-39" />
Evo i slika prednjeg kučišča.U njime je samo glavna pogonska osovina zgoraj,koja ide skoz ovo prednje kučište,kroz zglob actio,onda kroz kutijo iz čelika(na gornjoj sliki-osovine su spojene -produžene sa dodatno osovino),koji spaja prednje i stražno kučišče i na kraju u mjenjač.Pogon prednjeg diferenciala onda se dobije ,kad iz mjenjača ide opet straga prema naprijed po dolnjoj osovini moment vrtnje do diferenciala.Tako sam siguran je napravljen i AC Tigrone serija 21,samo koliko sam od spodaj gledao dole ima AC osovino pogona diferencijala naprej jedanput debljo.A glavna pogonska osovina nešto je slična ovoj AGT-jevi.
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 <a href=Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Scanned-at-1812015-10-39" />
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 15 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 15 / 33. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 24 ... 33  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.