Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pozdrav od reiderja 1

+9
reider 1
iwanho 1
Dubravac
fireman.peter
Admin
tomo522
Krumpironja
jozef.kc
abarth
13 posters

Stranica 3 / 17. Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Next

Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Admin 27.01.15 22:11

Pozdrav Reider

Umoljavam   da  tu napišeš  puni naziv balirke, jer ćemo otvoriti posebni forum za tu balirku,  ti ćeš temu i obnova balirke i tamo slike sve postati ako si za to   tražim po netu pa ne mogu naći ništa o toj balirki ako ina link proizvođača  ili bilo što o toj balirki.

Puno zahvaljujem   srdačan pozdrav..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 27.01.15 22:27

Pozdrav.Sad se upravo dogovaramo sa Petrom.Sredit čemo.Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Admin 27.01.15 22:41

Pozdrav

Dobro može kao   i svaka pohvala za obnovu balirke super pet plus...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 29.01.15 23:54

Evo za Krompija ova štorija da se izpričam mal ona daleko,da ne prljam tamo teme:

Orao ja više puta po sličnim uvijetima,kakve navajam i to takvih,da nikako nisam mogao povuči prve brazde jer bilo sve zledenelo,a kad je prvo preoralo onda išlo brez problema.No sa špero normalno,ali onda je išlo.No malo sam skratijo pričo,što se tad događalo.
Spominjam se dana,kad išao orati sa traktorom od unaca usrijed zime kao ti,domači njegovi išli su u službo,al ja orati njim.DOđem do njive,koja bila pola več saorana,i poslije toga navožena gnojšnjica na preostali dijo njive i sve to poledenelo kroz noč.E ja idem u brazdo,nastavljeno bil osve več od prijašnjeg oranja,ali brzine i dubine pozano sam na pamet sve.Uključim predno vuču i blokade elektro vklopom i liftomatik sistemom na gumb pustim plug,a traktor obstane kao zabetoniran.Smanjim odpor na automatski hidravliki,da orem samo 10-15 cm,ali traktor grebe na sve 4 kotača,malo stoji i opet grebe. Pozovem telefonom unaca i kažem,da nešto narobe i ne ide,da traktor plug ni ne mrdne.On mi kaže da ga zajebavam.Kaže mi treba da ide,jer je prije pad dana on to orao bez problema.Pa kažem,da je tak ojak otežka zemlja i gnojšnjica na njoj,da ne povuče.On ne vijeruje.kaže nek uklučim pogon spredaj,jer sigurno ga nema.Kažem iamm ga ali pokušat ču opet.
No sa nevijerojatno muko priorem do kraja njive velike cca 6 ha.A kad se okrenem nazad traktor kao da je poludijo.Opet mi nije bil ojasno.Tek sam tada shvatijo,da se sada na mekanoj zemlji može dobri prijimati Razz

Ali nije to bila samo jedna priča takva.
Orao sam ja več prije dugo vremena na nekoj njivi,koja bila jaka nizbrdica opet za unaca sa Torpedom 55 TX i mojim sadašnjim plugom2x12 "VK,koji je prvo bio od tog unaca.On bijo ša Štoretom I Slavonac 2x12".Isto nejgovim.
Orali opet u zimi ,al isve bilo samrznulo.Ali njiva isto bila je i ova malo prije več zorana.
On počinje vuči prvo brazdo ovog dana ,kad je na dole samo proklizavao.Ma ja mu pokažem rukom nek se odstrani sa puta,da počinjem ja prvi.E nije bilo dosta bolje,ali išlo jedva.No išlo samo tako daleko,dok nije prišla ravnica.Tad traktor ustavilo ko da sam zaglavijo u panj.E ovo se u živo sjetim-podižem ja plug al traktor stajao na ledu,jer tamo na jesen stajala voda i ni sa dignutim plugom nisam mogao iz brazde!!!TAd sam se mogao malo zaljuljati,da me izbacilo iz zaledenele rupe.Aja budalo htijo u prvo orati i na gore na toj njivi.MA pokušao,a ni 5 metra da nisam prošao!.E da bi ti vidijo kakvo je bil ostanje na kraju oranja.Bože nedaj-jedna brazda na 3/4 povučena,druga na 4/5,treča do kraja i tako do kraja rada...
Al samo da napomenim,na istoj njivi samo da bili najbolji uvijeti onaj Torpedo vukao nizbrdo u 1 brzi,a naazd u 4 spori bez problema,da ni blokade nije zatrebalo.
Nevijerojatno kako se mogu promjeniti vremenski uvijeti...
Ajde pozdrav i ne radi previše.Od rada ne postaje se odabljen hehe.

No i obečana priča za Petra od vatrogasaca iz današnjih događaja u tvornici:

Kad več pričaš o vatrogascima imamo  u firmi jednog.Zbog uništenega lagera,koji počeo je goreti uključila se je danas sirena za požar.A ona se više puta sam uključi-nezanamo zašto.jako je osjetljiva ona sonda.A izgorela sta več dva lagera i redovito se uključivala sirena,a onaj vatrogasac samo u kapiji redovito resetiral alarme i nije prišao pogledati na vlastite oči što se događa u tom sektoru firme.heh je dobar.Al sond je jako dosta,kod nas i imamo automatski sistem gašenja,samo onaj se ne uključi odmah.Ima više zaštit,jer ak se uključi sva roba je uništena spodaj.Obrazložijo mi je taj sistem točno nekad jedan od vatrogasaca,samo nisam ga razumijo.Može on resetirati ali je za to pogoj nekvo vrijeme ,ali lampice kontrolne javljuju u sobu gdje je alarm.No ne sjetim se dobro,ali nije to stvar,za koju bi se ja zanimal.No ak ne resetira,tekom neznam koliko vremena počelo bi samo gasiti.Govorijo mi je o nekvih kapsulah,koje reagiraju na dim i visijo iz stropa.No imamo i ručne javljalnike požara,ali zaejbava višeputa onaj dimeni senzor na steni montiran za strojem.A upravo na tistom djelu stroja počelo je paliti taj lager.
Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Krumpironja 30.01.15 16:30

Hhe ja nemam problema kod nas se zemlja jako jako rijetko zaledi baš da je se nemože orat kod mene jedino blato i voda mogu smetat imam jednu sliku od blatnog oranja hehe sa tv ali sam odusto iso sam doma...

[img]Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 14t1vg9[/img]
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 30.01.15 18:55

No ja najviše puta pokušam hodati po tlima i odmah vidim,dal mi se sakuplja na cipelama.Ak se na nogama ,onda če se i na gumama traktora.No u tim vrijemnom,kad si ovdje orao,ja sigurno kroz polje nemožem peški proči Neutral jer polje nešto stopinja ne bih mogao dizati nog heheehe
Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 30.01.15 22:43

Hehe, dobri su vam vatrogasci koji kod upaljenog alarma ne dođu u kontrolu  Rolling Eyes Cool. Samo da vas nebi to nekad koštalo? Nadam se da ne.

Kako te razumem imate avtomatsko gašenje, sistem od cjevovoda visi na stropu koji u slučaju požara gasi sam od sebe. Ako pogledaš one šobe za gašenje u njima su ampule a ispod nje vidi se zvijezdica koja razbije vodu na sve strane. Ako je tako napravljeno onda znaj da če stvar gasiti htili vatrogasci ili ne, došli ili ne došli pogledati. Ta ampula ima u sebi tekučinu koja se zbog temperature proširi i razbije ampulu. Kad se to razleti šoba- mlaznica je otvorena i voda ima prosti put... Gasiti če samo ona mlaznica (ili više njih) koju je zahvatila povišena temperatura. Tako se neki od sistema za gašenje aktiviraju i pošto si spominjao kapsulu iliti ampulu može biti da i vi imate tako.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 31.01.15 10:01

Ja ima više sistema ugrađenih-ampule sa nekvu tekočinu so samo u skladišču,a automatski javljač je pored strojeva.Ručni aktivači su pa normalno svuda.

Ja za ampule ne znam,ak se može sprečitit aktivacijo,ali za ove javljače nad strojevima jesu povezani sa automatskim gašenjem može se sprečiti,tako ga razumijo.

No postoji zgradba koja stoji zasebe,a u nijoj je tako stroj i pola nje skladišče-zgradbe jedna pored druge razdeljene na sektore sa protigorljivimi vrati.Ak se što aktivra,virojatno se samo taj sektor,da nije prevelike štete.

Ma dođe vatrogasac uvijek,al neznam šta mu bilo ovog dana.Zagorijo je lager dva puta i javljač je popizdavao cjelo uro zavijavao sa premorom od nešto minuta.no uvijek kad se bezrazloga uključivao taj alarm došao se razpitivati što se desilo,al sada kad je zaiasta bijo dim nije došao(ili ga ja nisam vidijo-a to težko,da nebih).
Heh nekad došao vozač tovornjaka u zgradbo i htijo pozvati dvigalo dole,a stisnijo naopako dugme.No stisnuo ručni javljač .Ja vozaču kaazo šta je napravijo a on se prijeo za glavo.vatrogasac odmah bijo tamo i pitao zašto se zajebavamo hehe.
Firma ima u usporedbi prema drugim firmama malo podignjen pritisak vode u sistemu za 1 bar na zidnim hidrantima.
Sjetim se priče starog radnika u tvornici,kad mi pričao o požaru izpred kakvih 20 godina-uzrok požara varjanje cjevi u nadstropju iznad skladišta bez varovanja vatrogasaca.Poslje toga se jako podignuo red prema požarima.
Ljudi bježali na krov,vatrogasci naredili rupu kroz zid i bacali napola goreče stvari kroz rupu na dvorište.Temperatura bila takva,da napucali stubovi od betona,koji si danas obloženi limovimi ploščami.A iz svihraznih stvari izbacanimi na dvorište jako dugo(i drugi dan)kadilo se.
No iskra kod vaarenja pala kroz rupo u stropu i spodaj zapalila papir.Nisam siguran,dal potpuno nije bilo vatrogasaca pored,nekako sam razumijo,da prebrzo svi išli z mjesta,a spodaj itak nije nitko polagao pažnje.Tada automatskih javljača nije ni bilo i vrijeme je radilo za satana.



No spriječit možeš sve,ak se ampula i aktivira-zatvoriti treba ventile automatskog gašenja virojatno,jer u suprotnom primeru šteta je abnormalna(normalno ak se bi bez razloga aktiviralo).Meni izgleda jako kompliciran i skup sistem koji je ugrađen-ni misliti ne želim koliko vrijedi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 12.02.15 20:11

Eto došao sam opet sa novom štorijom o tankanju goriva.
Kao več dugo svi pričaju ovdje pored granice kod nas sa Austrijom,da se gore dobije dosta povoljnije gorivo.
Eto,jer sam se prije 3 godine odlučijo,da uvijek tankam u sred zime,da dobijem dobro nafto,koju sipam u jesen u traktore,da mi nafta ne pomrzne u crijevima,kao je to mi se jedanput dogodilo,kad bila unutra poletna nafta.No i sad sam sa bačvama i praznim tankom u autu isšao tankat u Murec.
No nankao sam 40 litara benzina i 140 litara nafte i eto da se ne slažem prištedijo sam ukupno 12,5 eur!.Eto tako.napomenim,da je to odvisno od kurza goriva u obadvima državama koje se promjenjava.

Ali to mi je za mene najbliža tankštela -Mureck grazerstrase 55.Do nje imam 13 km.

Eto kurz u Austriji je Super euro 95-1,145,Dizel ZP 1-1,115EUR za liter.

Ako se to izplati onda nek sam kod sebe odluči.U tom primjeru izplati se,jer tankal veliko količino.A ak sam več u nekom Gradu u Slo i bi se poslje kupovanja vozijo samo da natankam preko granice ovih 40 litara goriva samo za u auto,koliko bi išlo u tank,bio bi bezsmiselno.
Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 13.02.15 17:20

Tebi se to isplati jer imaš kratak put do prve pumpe u Austriji.
Ja sam blizu Austrije ali opet ne toliko ko ti. Dobro, ako imam neki razlog da idem u Austriju onda iskoristim i naspem gorivo u avto ili motor ovisi sa čime putujem.
Inače nisam siguran ali mislim da je zabranjeno voziti gorivo u kanistrima od tamo pa ovamo, kažem nisam 100 posto da je tako ali čuo sam nešto tako. Ako nekim slucajem naletiš na carinu ili policaje...
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 13.02.15 18:42

Ej pa nismo mi kako znam prosta trgovina između članicama EU??Onda,ak je tako,možu dovesti i tovornjak dizla.

Ali normalno,da napomenim,da trebaju ove kanistre biti za to predviđene .Za tovaranje gasa.Inače kazano-A test.

No itak sam skužijo,da samo za jedan tank od auta ne izplati se ovo sam ozbog toga tamo vozati,jer do tja inače imam 1 km bliže kao u Lenart,ali je loši put.Kod potpuno praznog tanka profitiraš max 5 eur(kod sadašnjeg kurza cjen).
Ali tankao sam zato,jer je sada zimska nafta i ovo naftu sipam,na jesen unutra,da nije problema pozimi.
Sjetim se godin izpred 5 ljeta nazad,kad se sa Zetorom zapeljem iz šupe.I izpred nje je malena nizbrdica,izpod koje tamo se on gasi.i ja psujem,al majka odmah da mi predlog,da bi me pomirila,nek ga povučem sa TV-jem 418 nazad u šupo. Rolling Eyes
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 25.02.15 14:57

Eto dvije priče vožnje sa preobtereteno prikolico,što se tad može događati za Krompija,da mu ovdje odgovorim:

Znana iz davnine su mi dva primera:ja i komšija išli smo obadvije sedeč u Štore 404 vozeč na jednoosovinki šoder,koliko ga prikolica mogla da nosi.Odmah poslije 1800 okretaja počelo se ljuljati kao tebe.I kazao je,da to uvijek radi tako samo ta njegova prikolica kad je opteretena do kraja svoje mogučnosti.
Da se ne ponavljam-potpuna priča bila je ista,kad sam ja sa mojim Zetorom vozijo šoder i mojo prikolico.Sve isto isto.Poslije 1800 okrtaja me pumpalo gore ,dole,a prikolica poskakivala u luft lagano.Jednostavno preobterentena.
I to isto kao ti večiš obada sa komšijo vozili smo negdje 18-20 km/sat maximalno,takva kak je največa brzina TV-ja.

Suprotno sam vozijo Zetorom i trosačom 50minuta jednostrano puno naložen i mogao sam voziti na punom gasu bez problema,jer je tam jača šasija gledajuč na naloženi tovor.Inače pun je đubriva,ali je lakše od šodra,da ne uspomenim,da je šasija trosača jaša.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 25.02.15 16:12

Iz toga zaključujem da je prikolica nedovoljno kruta i svoje vibracije prenosi na traktor. Lijepo si to primjerima potkrijepil.
Meni se na Pasqualliju znalo dogoditi da kod velikog vertikalnog opterećenja zadnje osovine traktora, zadnji kraj počne plesati lijevo desno. Najviše se osjetilo kad sam s punom prikolicom šodra išel niz jaku nizbrdicu. Na njemu su zadnje gume 8,25-16. Pretpostavljam da se na njima zibalo.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 25.02.15 17:56

Naviše važna po moje je osovina prikolice sa felnama i gumo normalno.Ak je to ok,onda je nekako sve lakše.Od tamo izgleda dojdeju sva cimanja odprvo.
Kad smo mi radili prikolico(ja i otac),tad su večkoji ili po večini uzimali osovino od auta,a i traktor nismo tad imali kakav vrlo jaki il težki,pa bila taka odluka.Sad se sigurno nje ne bih poslužijo.Sigurno bi se odlučijo po redosledu od člana Abarth,koj radijo iz samoutovarke.

Ivanhoo al Pasqalija opet je možda počela zibati prikolica predpostavljem.Normalno se zibao na gumama traktor,al cimanje bilo mu podano od preobteretene prikolice.Ak bi stručnjaci izračunali maximalni dozvoleni utovar na naše kučno rađene prikolice oduzeli bi nam dah.Bilo bi to JAKO malo.Jer mi stvari opteretimo da si izmislim do 90% praktičke nosilnosti,al stručnjac bi ti velijo da je koeficijent SIGURNOSTI 50%.
Al možda nemam pravo i si preobteretijo največu dozvoleno nosilnost na zadnjoj osovini.

Pa da se sjetim još jedne priče ali u ovoj temi mi je sve dozvoleno oko preobterečenja-sjetim se više puta vožnje đubriva kod unaca i jako starim Sip trosačem đubriva na 4 vertikalne valje.Al trebam napomenit,da njegovo đubrivo bilo je jedanput težje od tog mog što ga vozim kod kuče.Ovo moje je sama slama ali njegovo premošena pilovina od drveta!!!.Ponekad davali smo male-nizke povišce na rubove stranica,da nije to curilo preko sanduka.Od kuče po glavnoj cesti do ravnic sa njivama bila je jaka nizbrdica.To vodeno đubre slivalo se čisto do predjeg kraja sanduka i nevjerojatno obteretil ozadnji kraj.Najviše puta vozilo se Torpedom 55 tx,prije ponekad Štoretom 404 ali se ni ne sjetim koliko puta(vrlo malo puta se to sjetim,kad Torpedo bio oštečen).No na kraju se sjetim taj trosač vukao i NH 70-56.I sjetim se kao da bi bilo danas normalno bilo je izklučen prednji pogon.I osječaj sam imao,kao da se spuštanjem traktora nizbrdicom po putu traktor broji jedin i svaki "ragl"zub na gumi.I to izmenično jedan ljevo,onda opet desni,ljevi ,desni itd...Al prikačili smo nekad i Štore 404 i Tehnostroj težine 860kg.Namještene bile nizke povišice i puno do vrha đubreta onog mokrog.Uskoro tako,da preko robov poviškov malo procurilo tu i tamo malo đubra.Kočnice več odavno na Tehnostroju niso radile.Traktor poskakivao u dolino,al sumnjao sam,da ak izbaci mjenjač iz brzine sam bog toga ne zaustavi.
Al to nisu bile najopasnije prigode što se događale.Sreča da niko do sad nije nasankao.
Tako da sam kod tih starih gvožđurija od traktora mrzijo sam najviše loše kočnice.Da samo cvili i LJETI naprijed.
Kad došao tamo kod unaca NH 70-56 bio to preporod.Pa maka je i on današnji dan zastarela tehnologija 80 godina prošlog milenijuma hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 25.02.15 22:02

Točno je da sve krene od guma i osovine, a dalje se nadograđuje. Kod Slučaja kakav je bio Krumpijev, nekak ni vuće na problem s preslabim rudom. Najveći moment je upravo negdje na spoju ruda i šasije prikolice i tu je vertikalno njihanje najveće. Kod određene brzine se lako dogodi rezonanca i ako bi dulje vremena vozil tom brzinom lako slomi prikolicu.
Prije nekoliko godina se urušila dvorana u Rusiji, i naknadnim ispitivanjima su utvrdili da se srušila zbog muzike. Konstrukcija je došla u rezonancu s vibracijama muzike i nije izdržala.

Za poprečno njihanje Pasquallija sam naravno ja bil kriv i to dva put. Prvi put kad sam radil prikolicu za njega, proračunal sam je za 3 tone, a faktor sigurnosti 2. Znači prikolici se ni pri 6 tona tereta pri normalnoj upotrebi ne bi ništa dogodilo, osim kaj gume ne bi zdržale. Drugi put sam bil kriv kad sam previše natovaril, 2 kubika mokroga šodra iz kojega se cijedila voda. Ako 2 kubika suhoga šodra ima 3200 kg, ovaj mokri je imal barem 400 kg više. Nije bilo nikakvih problema po ravnom, jer je osovina namjerno postavljena na 1/3 od zadnje strane. Problemi su počeli na velikoj nizbrdici kad se pritisak na kuki sigurno udvostručil. Prikolica je onda uspješno prošla test, ali traktor nije predviđen za takve pritiske. Mogu samo biti sretan da nije nekaj puklo.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 25.02.15 22:57

Potpisujem one tvoje riječi oko ljuljanja. Resonancija je tu u pitanju i to je najopasnije. Imao sam i ja nekoliko puta priliku to osjetiti kad zaljulja i još da je put takav da se to ponovi u pra om trenutku...
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 26.02.15 19:33

ovo oko muzike je zanimivo hehe !Ali ovo jakooo dobro znam o resonanci,jer kod nas u tvornici i isto tak ou metalni obradniindustriji to se često događava.Isto tokalice,sve,sve.
Kod nas u tvornici stroj kod nekve umesne brzine okretaja nikad ne smije vozati,jer tad izađe opasan zvuk,koji para živce i uništava djelovestroja.Od tog ,da napomenim,stroj ni ne može tad obavljati svog određenog rada(izpuštava tiskanje obje na papir).
Kod prikolice pa dođe do "pumpanja"gum.Guma kad je preobterečena i na neravnici poskoči u zrak,i kad prileti teža cjele prikolice naazd dole,guma ju odbije nazad istom silom i tak odođe do povjavljajučeg istofrekvenčnog poskakivanja le te gore dole.Zbog toga počinje traktor pumpati haubom gore dole.I tako kak je Ivanhoo rekao tome pomogne još više kratka međuosovinska razdalja,kakve jesu kod AC sa motorom izpred prednje osi.
Zna se da Torpedo 75 TD koji poznat bijo je za jako dugog nije imao tih problema.
Al gledao sam nekog Mikormika 83ks,koji imao je bilo što prikačeno i kad je vozijo največom brzinom poskakivao je spredaj.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Krumpironja 27.02.15 18:21

Hheh tek sam sada vidio da si tu piso...koliko vidim najbolje riješenje je vozit max 20kmh kad je prikolica nakrcana i to je to hehe ma ova prikolica nije baš nešto predviđena za neeke velike terete mac sta na njoj bude je oko 2 tone tereta al dosta za moje potrebe
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 27.02.15 18:37

Krumpironja je napisao/la:Hheh tek sam sada vidio da si tu piso..

Krumpi ti imaš englesku tipkovnicu. Nemaš slova s kvačicama? Laughing Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Krumpironja 27.02.15 19:35

Hhaha ma tko to još koristi lol!
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 27.02.15 20:14

Ej Ivanhoo,sretan budi da nije upotrebivao tih kvačica al kako jih zoveš:
"Hheh tek sam sada vidio da si tu piso.."
Jer inače bi pisalo:
"Hheh tek sam sada vidio da si tu pišo..
hehehe
Al ak je dugo bilo od toga,gdje je pišao,onda nečeš to vidjeti ,samo češ osjetiti svojstveni miris hehehehee!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 28.02.15 21:07

Baš je lijepo komunicirati s kolegama koji razumiju malo šale. Meni neki put dojde da pišem kojekakve gluposti bez namjere da nekoga povrijedim. Stariji ljudi smo kao i mala djeca. A starih ljudi nema. Stari je samo vrag koji nema krsni list.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 01.03.15 19:10

https://www.facebook.com/lord.vecerko?fref=ts

No danas kod mene tuguje se,jer u današnji noči umro je moj nekadašnji društveni kolega motoristov Večerko lord.
Nije bio kriv za nesreču,al ipak je morao dati život jer je jednostavno bijo u nepravome trenu na nepravome mjestu...

Sjetim se čovjeka muslimanskog vere iz Makedonije,koji prodava kod nas piče,koji mi je sa ozbiljnom glasom nekada kazao i čega se više puta sjetim:svako se rodi sa svome sudbino...Zbogom Večerko.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 01.03.15 21:42

Primi moju iskrenu sućut.
Bog na našu žalost često pozove premlade ljude k sebi. Neka mu je laka zemlja.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 05.03.15 23:49

Primi moju sućut.
Nek počiva u miru.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 3 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 17. Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.