Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pozdrav od reiderja 1

+9
reider 1
iwanho 1
Dubravac
fireman.peter
Admin
tomo522
Krumpironja
jozef.kc
abarth
13 posters

Stranica 2 / 17. Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Krumpironja 02.11.14 13:24

lol! rheheh pa sta si iso gurat glavu u volan
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Dubravac 02.11.14 17:15

Da je otac donio brusilicu s kim bi se mi danas dopisivali,


Zadnja promjena: Dubravac; 03.11.14 0:06; ukupno mijenjano 1 put.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 02.11.14 23:32

Ma znaš kakve s udjece heh-sama gluposti su jih i naravno i ja nisam bijo ništa bolji.Kakva je bila fora,kad sam po svima 4 puzački splezao u kučo od psice sa mladima,kad moja majka pričala sa drugima ,koje smo išli posjetit i oni imali psico.Pogleda moja majka okoli-mene nigdje.Ko me vidi uskoro ju šlag zadane.Sreča,da nije pas bijo opasan.heh
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 10.11.14 20:32

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Scanned-at-7112014-18-08
Eto poštovani moji ljudi sa tog foruma-nisam znao,da upravo postojita več dvije slike mene na TV-ju sa moje mladosti.Tak osta slične,da sam uvijek mislio,da je samo jedna.Eto pogledajte,sliakna je malo iz drugog kuta,nego prva nešto postova nazad.Pa da se može na ovoj što više vidjeti-neznam hehe.

A ova slika spodaj opet je iz moje mladosti.Priča opet malo preduga,ali...Kod mog unaca ,uvijek je hodao na posjetu nekvi stari čovijek,jer bio njegov dobar drug.No taj čovijek neznam dal je baš imao auto,jer uvijek sam ga vidijo samo sa tome traktorom sa slike(traktor je Torpedo TD 75 06a special -čini mi se).U zimi imao je službo čiščenja snejga sa puteva.A taj njegov traktorčič uvijek se mi jako sviđao.Bio je uskoro isti kao od unaca,samo kaj bio malo snažniji(unacov TX 55).A kad so moškaraci unutra kuče pili,ja ovaj traktor uvijek djetaljnije pregledao hehe.No i jednom bila je napravljena ova slika,a postao sam poslje toga nadaljnih 8-10 godina unacov viječni šofer svih traktora koje je imao,dokad nije me počela po malo zaj...kičma i poslje toga radijo sam radove samo kod moje kuče za sebe.Sad me više godina nije bilo kod njega i ni nezanam pokoje traktore sve več ima.No nešto su mi ljudi kazali što ima,a vidijo jih nisam.
Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Scanned-at-7112014-18-08
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 14.11.14 9:09

Trebaš mu jedan put iči u posjetu pa da pogledaš njegov autopark  Cool
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 14.11.14 19:47

Hehe.Kad idem tamo i bih se malo zapeljao sa kojim onda je gotovo i opet ču po par dana bez predaha sjedeti na kojem,tako da bolje da ne hehe. nešto su menjavali znam.Čisto na kraju imali su Goldoni 3070 sa kabinom mjenjač osnovan 8+8,koji je još uvijek tamo,NH 100 TL mjenjač 24+24 elektro inverter i dual power elektro ,koji je sagorijo prošle godine je na silo sređen da radi ponovo,I Fendt stari sa utovarivačem spredaj 70 ks je isto tamo,a kupili su poslje toga ,kad me nije bilo polovan Deutz Fahr 130 ks,a jedan mi kazao,da u njega ide za 400 eur nafte...(no tako sam čuo,neznam sam),a od priključaka nemam pojma.Ak bi bio u gradu doma,bi bijo tamo dostaputa sigurno,a tako imam i sam svoje posle.Upravo ove dane sam radim Vodovod-repariram staroga i išlo mi pola plate... Razz Roba je sada samo u auto-ove dane počinjem sklapati.
Od svih vozio sam tih samo NH i Fendt,druga dvije ne.Normalno najbolje voziti bilo od svih Nh.Izpred njega imali isto Nh ali bio 90 i mjenjač 12+12 mehanički inverter bez powera.i imao malo ožje kotače .No počel isu sa Štore 404 bez kabine,poslje dokupili,poslje njega dokupili su još Torpedo 55tx,pa IMt 533,pa nekvi Fiat 80-zvali ga pancer ili nešto tako,jer imao 28 " gume spredaj što ima štore straga,poslje ga prodali jer bio star i iztrošen,kupili 7056 Nh,no polje njega došao je prije zvani NH-TL 90.Eto to je negdje sve.
Pozdrav!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 14.11.14 23:14

A puno mašinerije je to došlo i otišlo a još jih puno imaju. Velike makine su to ko npr. ovaj Deutz kojeg spominješ. Da se isplati to iamt onda imaju veliku farmu.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 15.11.14 17:38

Ma počeli sa svojimi 6ha,a onda polako jedno po jedno dodatno -najeli,nešto maloga dokupili,a jedno zemljo dobili u dar za pažnju starih ljudi do smrti,koji su jako brzu otišli...
No tako su sada dvije zemlje i nešto je od mladih ,a nešto od starih obitelji.I strojevi idu malo tamo malo ovamo...Da naprave svuda sve.Na kratko puno rada...U glavnem pridelava mleka.A ako se izplati i odakle novac,o tome ne želim komentirati-ni nema veze-nam je ukupno ljubav do mašinerije hehe jel tako :)LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 15.11.14 23:12

Tako je  Wink  Very Happy
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 16.11.14 10:12

Da, da, za svaki posel je najvažnije da se obavlja s ljubavlju.  Very Happy    cheers
Onda si  king i nema nepremostivih prepreka.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 16.11.14 18:18

Tako kažem i ja. Sa mašinerijo trebaš raditi sa ljubeznijo,jer inače ali se ti nešto dogodi ili se uništi stroj.Ma nije to težko prihvatit,kad dođeš na koju dvorište o čime se ide tamo...Neču o imenima normalno,a kad vidiš koje zahrđane plugove nenauljene i stojijo na uglu bez krova,prikolica i trosač govna izpod milog neba,a nečete povijerovati,čovijek za trosač novi dao tada 5,5 hiljada eur vozijo govno,a sa ostatakom govna ga pustijo mjesec dana stajati pored šume na kasno u jeseni,da je zapao u njega još prvi snijeg. Mad Rolling Eyes Imao sam priliko vidjeti,da je na trosaču govna(kod istog čovjeka) na jednom starome modelu trosača se dogodilo isto,samo taj je stajao čitavo zimo vani,a na pomlad uzkalila je pšenica na sanduku hehe.Počeo je basati govno u njega na prolječe,a vidi ti drvene daske stronule i padalo je govno po cesti kroz rupu. ustavi ga jedan seljak,kad pelje on mimo i kaže,da če mu šaljiti miliciju,jer je usrao čitavo cesto.
No vlasnik-gosodar kuče kazao je jednostavno,da nema vremena spucati ovaj trosač,kad sam ga pitao za njega.A uvijek imao je cajtung poljoprivredbe i sportske novosti na stolici. Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 07.12.14 18:18

Rer se sa prijateljem Ivanhoojem česo razgovarama oko oranja,i jer ja nemam plugova za malene traktorčiče i ne orem sa njimi,odlučijo sam se sliko postaviti sem,da idemo sa teme "o malenih traktorih".A sliko sam stavijo,jer možda kome če što pomogniti.Inače ide se o podešavanju plugova.Ovo je oranje čini mi se iz godine 2012 ili 2013.
Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Oranje-2012
Plug bi trebao biti prikačen,kad je pušten u zemljo uzdužno i prečno gledano na površino zemlje vodoravno.No i sad se ovdje vidi,dauzdužno je poravnan,ali prečno nije.NA desnoj strani je malo previsoko.To se vidi i na zaokrenjenim brazdama.Brazde prvog plužnog tjela so manje prema zadnjim!
Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 22123441
Na sliki zgoraj vidi se poluga štelanja uzdužne lege pluga,da je potpuno naprijed u zadnji rupici.Sa tim sam dobijo zmanjen oziroma izništen desni moment kod oranja(traktor želi zakreniti na več zorane brazde).U istom trenu sam i plug trebao postaviti na prečnom nosaču pluga potpuno desno,zbog previše proširenih stražnjih kotača,da nije preširoka prednja brazda i da je isto široka,kao zadnja.
Jer to bil opremalo i plug bi trebao staviti još više u desno,trebao sam ili napraviti novi prednji prečni nosač pluga,ali ja sam radije samo zaokrenuo prihvatni svornjak (slike spodaj).Sa time sam dobijo reci piši dodatno cca 8 cm,i točno toliko mi falilo za premaknit plug po tom nosaču.Priznajem,da je zbog toga sada malo težko prikačit ga na traktor ,ali bolje tako,nego u jesen na vrijeme oranja štelati i promjenjivati kotače hehe.Pozdrav!
Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 22123511
Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 22123512
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 07.12.14 23:20

Pozdrav Tomaž!

Sve si super odradil. Dobro si se zmislil to sa svornjakom. Ja sam na malčeru jedan bolcn okrenul tak kak i ti na plugu tak da mogu za potokom dati malčer čim više na stranu. Ako baš hočeš biti tak jako precizan, iako držim da nije važno ak prva brazda centimetar plića od druge. Zakaj na prvoj njivi nisi potegnul najprije brazde poprek, bi se plug prije ubrazdil.
lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 08.12.14 20:21

Poštovani Ivanhoo

Hehe.Ni sam neznam,kako mi palo ovo okretanje svornjaka na mozak,no bojao sam se,da bi ruke uglavljalo među dizanja i puštanja pluga,ali več godina pokazalo se,da nema bojazni.Trakor je bio oriđinal odzunaj mjeren 180,poslje toga dao sam ga na 188,a tad sam ga imao sve isto postavljenog,samo da nije bio zaokrenut svornjak.I tad je išlo vrlo dobro za orati.I zvijezda u kotaču bila je obrnjena kao treba,a sad je naopako(vidi se na kojoj sliki virojatno).Posle toga ga zaokrenuo na 195,a tad više nisam mogao nastaviti pluga.No pa sam zaokrenuo svornjak.

Znam za malčere,koji su prikačeni sa strane,ali so skuplji nego ovi standardni.NO nešto si možeš pomogniti sa zamikom hidro cilindra,onda ruk hidravlike,i onda kako sam kažeš,da si još dodatno zaokrenuo bolcne.
Ak bi bilo zaista potreba po večom zamiku,moglo bi se napravit novo kačenje na malčeru i dužji kardan,ali sigurno tako nije ti to potrebno.

No danas opet sam radijo na razšaraufavanju balirke.Išao na djel mašine,koje sam se naviše bojao.I imao sam pravo-otrgalo navoje radapcigera,pa maka grijao plinom i tukao i sve živo...
No na kraju odpilil sa brusliko zupčanik i popravil radapciger-dao večji vijk u njega...
Vidim,da neko pokušavao potegnit taj zubčanik,ali na početku odustao.Ja sam ga trebao vzeti dol,jer trebam doći do lamele hedra.

Nisi me pročitao pravo-nisam precizan čovjek-to mi več pokoji kaže hehe,i upravo zato je tako hehe. Znam,da tako ide brže kako kažeš u zemljo,a ja tamo na kraju 2 puta povučem i kraj priče.Ponekad napravim kao ti veliš-ak je trda zemlja.A ova je ko v vrtu bila.
Pozdrav!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 10.12.14 20:02

No danas,kad se je pri nas temperatura prvi put spustila izpod 0 i postalo sve bjelo od ivja odmah sam krenuo zmalcirati.Imao ga več dugo prikačenog pored.Otave(druge košnje)nisam mogao kositi zbog kiš,koje padale kroz cjelo prolječe i zato sam malcirao.Između rada zbog hladnoče malcer je počinjao zamrzavati i trebao sam sa vodom dugo prati da odmrznulo sve i odpalo hehe.Moglo se raditi sam ona ravnici i blagi uzbrdici,jer bilo je smrznuto samo na površini,istod samo blato.Odmah akd počinjao iti uzbrdo počeo se zakapati-klizati i imati uključano blokado diferencijala.NO jer ima taj traktor bloakdo na elektropnevmatski,sam mu prvih 5 minuta rada izključijo kompresor ,a u bačvi sa zrakom imao je dovoljno zraka,da sa njim radijo čitavo malciranje i nije ga sfalilo.Nisam znao,da mu treba tako malo zraka za rad.No upotrebijo sam ga možda samo 10 puta,ali dobro.No ako se gdje vide sada tragovi kotača,skroz zimo če smrznuti i na prolječe itak pobranam sa brano za travnjak i neče se vidjeti.
Heh kod nas može čovjek naljeteti na svakakve terene-od ravnice,na kojoj stoji voda 10 dana poslje kiše,blage nizbrdice,da voda dobro odteče i rad je super,a ima i uzbrdic kao na planinama.Svega u malom -2 Ha hehe.
Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Mulcenje-10-12-2014
Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Mulcenje-10-12-2014
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 10.12.14 21:28

Pozdrav Reider!

Meni je na malčeru dosta koliko sad ide u stran pored traktora. Taman da, kad malčiram uz potočić, ne moram ići s kotačem čisto uz rub. Da, još mi dobro dođe kod susjedove parcele koja polako zarašča u glogovo trnje. Idem po svojem i zmalčiram dio susjedovog trnja. Ak ga ne bum na vrijeme uništaval, bi se brzo raširilo na moju stran.
I ja imam slaba iskustva sa zapečenim glavčinama. Imam mikser koji ima ima bate na glavčini koja je direktno nasajena na osovinu motora. Na originalnoj su napravili desni navoj za pričvrstiti glavu s noževima ili batima koja se vrti u desno. Iako postoji kajlica koja sprečava vrtnju glave po glavčini ipak se vijak uslijed vibracija i sile koja ga u radu pokuša odšraufati znal otpustiti. Zato sam dal napraviti novu glavčinu s lijevim navojem. Problem je nastal kad sam trebal staru skinuti. Ni radapciger ni grijanje nije pomoglo. Onda je jedan stari majstor u firmi uzel brener i skuril glavčinu na pol milimetra od osovine motora. Svaka mu čast. Od kad sam ugradil glavčinu s lijevim navojem više se nikad nije vijak olabavil.
Izgleda da buš s balirkom imal dobru "zabavu" cijelu zimu Sad . Škoda.
lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 10.12.14 21:55

Ma niti ne.Što drugo nek da radim.Več sada bi mi bilo dosadno ak ne bi bil ošto za raditi.Ne žuri se mi.sjutrom krenem po nabavko nešto djelova,pa da vidim,što dobijem. No danas radijo na hedru.Razkopao ga.Razvijam poseban sistem prihvata federa,da se ne mogu okretat.Jer se mi pokoji feder odšaraufal,pa ga onda poslje toga savilo.Imam zamisel,jer jedanput sam za test napravijo jednu,onda ugradijo i funkcioniralo.pa trebam napravit za sve.
Slike budedu.

Ivanhoo samo mi nemoj među tom tvojom malciranju poderati boju od traktora na kojem trnu Mad No .Moj susjed dao za traktor 27 hiljada,a kad sam vidijo kdje on malcirao suze se mi ulile uskoro.Ak bi želijo stvarno biti varen od tih trnjeva spasi te samo malcer sa zamikom na posebno ruko,koji može iti pored tebe ili straga.

Sumnjam,da taj lik ,koji imao moju balirko več pokušavao vuči sa radapcigerom i grijanjem,al sam znaš,ak zagriješ i ne potegneš dole,šta se poslje toga dogodi?!!!.uglavi do kraja.
A problem čini mi se je negdje drugje kod mog slučaja.Trebal obi se ovaj zupčanik zagrijati sa acetilenom in ne propan butanom.Jer trebalo bi mu odmah nabiti temperaturo i odmah izvuči,da se ne sagrije u istom trenu i osovina. Rolling Eyes .Ima susjed acetilen,a on sa njime ne može sad do mene,ni ja do njega hehe.

Da .spomenuo me si na ljevi navoj.No na toj balirki je jedan reduktor.Otvorijo sam ga preventivno,da vidim stanje.No bilo unutra sve ko novo,a ima evolventno uzubljanje.Varovano sa maticom.Pokušam ga,ak je dovoljno pritegnut.Više ko zategujem više ima lufta.Ugotovil,da je ljevi navoj i desna vrtnja.No poslje toga zategnuo kontra-šta drugo.
Napravil bom novo tesnilo in nalil olje.Jer su semeringi na njime loši,ulil budem poltekočo mast.da ne curi toliko.Jer ak želim izvaditi semeringe na njime-bože nedaj -razkopat trebam sve i svašta.Niti misliti ne upam na to.A olja je u njime minimalno,samo da ga najnižji zupčanik diže sa sobom.I ni nivo niti do osovine,tako da nema bojazni.

Tvoj je majtor dobro skinuo glavčino.No ja malo odpilio dijo početka osovine,a nema veze,jer tamo ni zupčanik ne naljega.Tamo je samo usiguranje prema izpadu sa šupljim svornjakom.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 24.12.14 19:43

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 22150650

Evo sliko-malo se vozikao kroz naša brda nazad do kuče,jer išao iz grada Mb.Tamo sam dao izraditi nekve djelove za prešo.
Tamo je na današnji dan neki lik orao sa dupljacom IMT 577.Išlo vrlo sporo i proklizavalo ko vrag.No nije IMT ova nešto vrlo brzi traktor jer je težki ko vrag,ali ovdje bili su i loši uvijeti.Daleko je bio od mene-ali na vas sam se sjetijo.
Evo mašo mačko-na toplom za pečjo hehe
Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 22150649
I još jedna slika od mašine,koja mi krivila lim za heder(limi između feder).Premer osovin 300mm.Profi mašina.
Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 22150651

Pozdrav i ljepe praznike i mira ljudima,životinjama-svime!Od Reidera
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 24.12.14 21:05

Hvala Reider, ja isto želim mirne i prijatne praznike tebi a i svima ostalima tu na forum.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 24.12.14 21:19

Hvala na lijepim željama.

Lijepa mica maca. Zna ona dobro gdje je u ovo vrijeme najbolje. Very Happy

To si u Mb dal rolati lim ili neke obruče. Jel makina ima 3 ili 4 valjka. Na mašini s 3 valjka uvijek ostanu krajevi ravni. Pretpostavljam da je dužina valjaka vjerojatno malo čez 2 metra. Kad sam radil u firmi koja je proizvodila pekarske peći, radili smo komore za izgaranje plina (hajc komore) od lima. Prvo smo ih sfrkali na takvoj, samo manjoj, rol mašini u oblik cijevi pa onda poheftali spoj. Kak je oblik bil nepravilan, zavare smo pobrusili i još nekoliko put propustili kroz mašinu dok nismo dobili pravilan okruglo valjak.
Ja sam sebi u bivšoj firmi dal zrolati deflektore za plug iz lima 4 mm, dijagonalno po pločici i ispalo je dobro iako je rolerica bila slaba limarska za izradu odvodnih vertikala.
lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 25.12.14 10:46

Zanimiva je priča oko ova mace i kako došla do nas.
Spodaj je slika slikana od našeg hleva-štale pa na susjedski brijeg.A tamo nije gosodara.U veoma kratkom vremenu mjenjalo se je 3 gospodara i svak nije ništa doveo ovdje nego samo odvažao što bilo za uzet.Nek veliki poljoprivrednik koji to kupio živijo je cca 27 km od ovdje i htijo imati pašnjak za krave.A sve palo u vodo-čovijek umro a stubi pripremljeni za staviti ogrado stronuli su za na pola srušeno kučo gore.
Inače izredno je ljepi to kraj dosta bolji od našeg jer je sunčana ljega i ljep razgled.No tamo mi bili na šetanju i tamo sreli ovo macu-bila mlada i zapuštena.Išla za nami,kad išli prema kuči.Nešto jo majka odteravala ali ona ustrajala za nama i mjavkala jer bila jako gladna.No prišli smo do bakine kuče,koja je 20 metrov izpred naše malo nižje i bila je baki jako simpatična i dala ji nešto za jest.I tako maca uvijek htila da bude kod nje.Ima jo sad kao djecu.A na ponoč jo iztera iz kuče,da spavat ide na štalo u sjeno.Dvije mace izpred nje vrlo su dočekale loši kraj...Obadvije stradale jako.JEdno neko urezao kosom,ali drugo ubio virojatno sosjedki pas.No mačeka imamo pa mi gore i taj proživijo sve i svašta.zaista ima 7 življenj.No što je na sliki sve do doljnjeg potoka u dolini ovo je naše,a drugo soupada k ovoj kuči o kojoj pričam.
Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 22151006

Nije firma koja krivila točno u MB,več malo 3km prije njega.Varkos-konstrukcije Selinšek.
Imajo dvije mašine.Ova je velika profi,ali ova malena na žalost je u okvari bila,tak oda radili sa ovo.amšina naravno ima 3 valja.Spodnji dva fiksna a gornji se pušta i diže odvisno od potrebe promjera kruga.
Neznam kako ste vi priheftali spoj i poslje toga još više dalje savijali,jer kako češ dobiti čitav krog na takvo mašino ako ji ne oduzimeš jednog ležaja?.
Neki dijo lima virojatno ostane ravan,ali kod mene to je trebalo,jer takav je zaista trebao biti.Samo pogledaj kako so napravljeni limi za samoutovarko-i taj je isti samo veči za balirko.Veči je jer treba podignuti mrvo znatno više od samoutovarke,jer nema ove preše,koja podigne dodatno mrvo u keson kao samoutovarka-zato bobnjevi na balierki veči.
Tih rolerica kako jim praviš vidijo sam jih ponešto.največa bojda bila tak okazao ovdje tehnolog u ovoj okolici u MEtalni,pa maka sam ja tam radijo,je nisam vidijo nikad ili zaboravijo da vidijo.I taj tehnolog je kazao,da su največe stvari vozili napraviti u MEtalno.Pričao je da su profil od 150 I vozili na piganje u pokončnom stanju.Savilo ga ko papir,ali ni se npravilo pravilno-Unutarnji ravan dijo profila se izkrivijo u naopako strano i profil bio zanič-za odpad.

No ovdje kod nas prodaje neko vrlo malo rolerico za goniti sa rukom za tanke limove.A meni se virojatno ovo ne izplati,da na 10 godina jedno takvo stvar napravim ili još manje.

LP!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 25.12.14 20:00

Da nisu ove naše mace rođaci, samo pogledaj ovoga moga mačka na sliki

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 22151640

Samo da ti kažem da je i ovaj isto bio napušten, saznao sam za njega pa sam ga išao potražiti i uzeo, rekoh nek bude on kod nas, mala ga baš obožava. Very Happy

PS
uslikan pre 5 minuta
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 25.12.14 20:10

Izgleda ista rodbina hehe.Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Pozdrav od Reiderja 1

Postaj by tomotraktor 25.12.14 20:38

Kod Vas te mačke uživaju pravo. Ja imam mačka nevidim ga po 2 mjeseca, pravi seoski ,,olijaner,,. Ja ga odpišem neznam jeli živ, a on se pojavi na par dana i opet u akciju. Kontam nabaviti mače, da imam za kući, pošto i kod mene djeca obožavaju domaće životinje. Imam još i psa pekinezera, on je naš pravi ljubimac.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 27.01.15 19:47

Ma maček treba biti bez jaja,tad se malo uspori on i više lježi. No naš ih nema a i stariji je,tako da...


No vreme tako kako je,nemoguče ga promjenjivat i moguče je bilo raditi u radijonici bez grijanja samo posljepodne i to do maximalno 17h. Radijo sam u radijonici opet na balirki,a slike i potek radova budedu vam predstavljeni,tako da ni panike,bit če sve pokazano.Temperatura držala se je 1 stopinjo nad nulo,ali hvala bogu ni malog vetriča nije bilo,a bijo sam itak u garaži,a žao kod otvorenim vratima,tako da ..otvoreno imam jer je preloše svijetlo unutra,i trebalo bi mi namjestiti još jedno pravo lampo negdje,jer sa jednoga kuta nije nikakvog svijetla.Ovo čem napraviti,kad kupim kakvo lampo.


Zadnja promjena: reider 1; 27.01.15 22:50; ukupno mijenjano 1 put.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 2 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 17. Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.