Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Razna pomoć za rad na Forumu

+2
jozef.kc
fireman.peter
6 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by iwanho 1 08.11.14 9:43

Kako uploadati pdf dokument? Lijepo molim pomoć.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by Admin 08.11.14 18:27

Pozdrav Iwanho

Nemožeš upload pdf dokument  na forum klasično ko sliku, postoje posebne web stranice za pohranu pdf dokumenata.
Cloud ili oblak u prijevodu po HR to su serveri za pohranu podataka, neki od njih jesu:

https://app.box.com/
https://www.dropbox.com/
https://www.mediafire.com/

Naj jednostavniji klasični bi bio gore prvi box net, naj laganiji je a nisu ni ostali teški, ali za početnike je box net najlakši, i dobiš 15 gb slobodnog prostora za pohranu podataka u pdf dokumentima, možeš i slike pohraniti,  ali nisu za forum  ( izuzev Dropbox-samo foto-album ) tu ih možeš samo čuvati , muziku-glazbu može,možeš stvarati albume razne, napr AC-Goldoni-TV-AGT itd,itd.

Potrebna je registracija kad odaberemo web stranicu koju želimo, potom pdf dokument učitamo na odabranu web stranicu, kad se učita dokument, dobijemo link koji kopiramo i zalijepimo u post ( copy-paste ) i send.

Dropbox ima 2 gb, i Media Fire 10 gb, slobodnog prostora za pohranu podataka. To je sve besplatno a iznad tih veličina se plača kako koja web stranica ,  da bi se to  popunilo treba vrlo,puno dokumenata.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by iwanho 1 08.11.14 19:28

Admine, najljepše zahvaljujem.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by Admin 10.11.14 1:29

Pozdrav Iwanho..

Nema zime samo pitaj, može i na privatnu poruku što treba, tu smo da si pomažemo u nevolji, zato postoje i služe forum i forumi..

Tomotraktor..

Ja sam koristio album Zaslike com, imam negativno iskustvo sa njima, jedno vrijeme sam pohranjivao slike na spomenuti album samo pohranjivao slike. Jedan period nisam se logirao na album, recimo par mjeseci 4 -5 to ti kažem odokativno, i obrisali mi sve slike koje sam imao na tom albumu, srečom da sam dio imao na drugom a dio izgubljen.

Tvoj je izbor dakako, ja ti samo želim prenesti svoje negativno iskustvo sa njima, a nemora da tako bude i sa tobom. Bilo je takvih događaja više, na netu se pisalo o tome..

Ljepi pozdrav..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by Admin 19.11.14 19:17

Pozdrav svima..

Sve ok, nema frke, ( samo  opušteno ) netreba isprike, ono što treba popraviti popravičemo zato smo tu, morao sam tako  prebacit post kako sam prebacio jer možemo  sve prebacivati  dijeliti forume, teme, samo post ko post nemožemo  kako bi htjeli  i trebalo po pravilu, to je free forum besplatni,, pa ima i minusa.

Dok to ne sredim kako treba, tako čemo  seliti postove, koji če biti napisani u krivoj temi,   ( pokušajte pozornije i pažljivije  pratit teme ) vremena malo a posla puno i previše, imam u planu forum malo poboljšati, to sa vremenom kako če ga biti, malo po malo to radimo sami  ja i moj sin kad uhvatimo vremena..

Pozdrav Admin..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by tony5 23.11.14 18:14

Pozdrav..

Uključen je chatbox koji se nalazi na dnu stranice foruma, možete ga koristiti klikom na joint the chat, nakon toga se otvori u posebnom skočnom prozoru chatbox.

Gore desno klikne se Login , zatim se pišu poruke  dolje desno na kraju u rubrici napiši poruku i zatim send slanje poruke.

Chat sliži za razgovore u kratkim porukama..

Lp..
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by iwanho 1 01.12.14 18:12

Ako na dnu teme kliknem na "prestani pratiti temu" to se izvrši, ali kod ponovnog pisanja u toj temi vrati se na staro.

Kako trajno na nekoj temi isključiti ili uključiti slanje mail obavijesti?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by Admin 06.12.14 13:33

Pozdrav Iwanho 1..

Taj problem u tvom profilu u postavkama riješiš trajno, ( znači sve  u tvom profilu postavke dali si pitao, za sve teme ili pojedine teme ) to sam ti podesio pa sad vidi dali dobivaš obavijesti na tvoj  e-mail..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by iwanho 1 07.12.14 11:40

Pozdrav Admine!

Zahvaljujem na pomoći, ali ti imaš drugog važnijeg posla i molim te da mi idući put samo daš informaciju gdje da promijenim Moja je greška da uopće nisam išel konfigurirati podatke u moje profil. Sad sam pogledal i primijetil krivo upisanu vremensku zonu pa sam to ispravil.
Još jemput fala.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by Admin 02.08.15 21:53

Pozdrav

Ako imate poteškoća u radu sa Forumom glede pisanja poruka kasne slova i brojke u pisanju, sporo se učitavaju/otvaraju fotografije, linkovi, teme, postovi itd...

To je zbog Free Forummotiona u nastavku slijedi njihova obavijest:

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Screen13

Imali su još radova na održavanju, dali su isti završili nepoznato je, nema obavijesti naknadne sporost i dalje traje scratch

Google prijevod fotka dolje prva:

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 1110

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 1210

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by iwanho 1 21.10.15 9:58

Pozdrav Admine

Danas sam otvoril forum i moral sam taj tren otići od računala. Vratil sam se za pola sata i htel pogledati postove od zadnjeg posjeta. Uočil sam da je forum zabilježil vrijeme otvaranja kao moj zadnji posjet, iako nisam otvoril ni jednu temu i javil mi da od zadnjeg posjeta nema novih poruka.
Postoje li možda negdje postavke da se prisutnost na forumu definira drukčije, tako da se umjesto otvaranja foruma kao posljednji posjet računa zatvaranje foruma. Vrijeme može ostati kao dao sada jer je to logičnije.
Ako se može srediti, meni bi bilo drago te vjerujem da ne bi nikome smetalo, a ako ne može onda ubuduće moram biti oprezniji.

lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by Admin 21.10.15 20:06

Pozdrav

Forum zabilježi datum i vrijeme kada je bio zadnji naš posjet na Forumu, to je ispravno tako i to stoji, također to je vidljivo samom korisniku/članu Foruma i nikom više, jednostavno rečeno vidljivo samo logiranom korisniku članu Foruma.

-naprimjer član Foruma xxxx ne može vidjeti datum i vrijeme zadnjega tvojega logiranja na Forumu.

-otvaranje teme nije bitno bitno je ulogirati se, čim se ulogiramo Forum zabilježi IP adresu našu te izbaci datum i vrijeme našeg zadnjeg posjeta Forumu.

-Kad se odlogiramo Forum ne bilježi datum i vrijeme odlaska sa Foruma kada smo se odlogirali ne postoji veza više sa Forumom te stoga se ne može evidentirati vrijeme odlaska.

-ponovnim logiranjem uspostavlja se veza između korisnika/člana Foruma te se istodobno prikazuje datum i vrijeme zadnjeg posjeta.

-jednostavno rečeno evidentira se svako logiranje jer se veza uspostavila, odjava se ne evidentira jer veze više nema jer smo se odjavili nema linije.

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Screen14

Vidljivo samo nama i nikom više.

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by fireman.peter 21.10.15 21:13

Da li član našeg  foruma može pogledati kad je bio logiran neki drugi član našeg foruma ili može vidjeti samo svaki za sebe?

Ja mogu vidjeti za sebe i ostale ali predpostavljam da i ostali članovi a ne samo moderator.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by Admin 21.10.15 21:34

Pozdrav

Odgovoreno je post prije svaki za sebe..

Ostali članovi mogu vidjeti samo tko je trenutno online to je opet nešto drugo, ti imaš posebne odobrenja ja opet drugačija..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by iwanho 1 22.10.15 17:19

Pozdrav

Admine zahvaljujem na odgovoru.
Svjestan sam da svaki forum ima svoje mogućnosti i ogranićenja i tome se treba prilagoditi.
Ovaj forum dakle bilježi vrijeme logiranja i to je OK. Vrijeme logiranja je u mojoj priči irelevantno. Međutim, mali problemčić je što forum nakon nekog vremena neaktivnosti shvati da korisnik više nije na forumu i novu aktivnost nakon isteka tog vremena (klik na "Pogledaj postove od zadnjeg posjeta) smatra kao novi posjet forumu.
Ja nisam gasio računalo, forum je ostao cijelo vrijeme ukljućen na početnoj stranici, a dogodilo se kao što sam opisao.

Ispričavam se ako prije nisam bio dovoljno precizan i jasan. Ako je nešto moguće popraviti, siguran sam da bu to učinjeno, a ako nije ja se bum prilagodil.

Usput, ovaj forum ima jednu lijepu mogućnost koju neki drugi (ne besplatni) forumi nemaju. S obzirom na moj stil rada na forumu, zna proteći dosta vremena od otvaranja neke teme do slanja moje poruke. Ovaj forum prilikom slanja poruke javi ako je u međuvremenu bila poslana druga poruka u istoj temi. Hvale vrijedno, jer se može odustati od poruke ako je drugom porukom u međuvremenu rečeno to isto.

lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by Admin 22.10.15 23:59

Pozdrav

Kada nešto Objašnjavaš treba krim policajac ta to dešifrira. Tvoja posljednja aktivnost na Forumu  se evidentira u grupi za članstvo sada je 00,30 sati moj profil članstva, na početnoj strani Foruma u gornjem desnom uglu evidentira se zadnje vrijeme  logiranja na Forum 20, 26 sati .

-Ako je nešto moguće popraviti, siguran sam da bu to učinjeno: ( bit će po gledano ).

-fireman.peter da li član našeg  foruma može pogledati kad je bio logiran neki drugi član našeg foruma:( može u kategoriji članstvo samo dok je logiran kao gost to se ne može vidjeti).

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by fireman.peter 23.10.15 13:41

Hvala na odgovoru, zanimalo me samo što ja kao moderator mogu vidjeti a što ostali članovi. Sad mi je sve jasno.

Nije mi samo jasno što si mislio s tim "Kada nešto Objašnjavaš treba krim policajac ta to dešifrira." i za koga?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by Admin 24.10.15 13:40

Pozdrav

-internet Forum je svojevrsna web inačica oglasne ploče.

-riječ je svojevrsnoj raspravi vezanoj za određenu temu ili skupinu tema.

-u prijevodu to je jedna velika školska ploča po kojoj svi pišu.

-olakšajte boravak na Forumu  koliko vam je to u moći i to svim članovima,korisnicima Internet  Foruma.

-imati strpljena sa manje upućenima koji žele nešto saznati.

-ne ustručavajte se pomoći drugima, objasniti im stvari koje im nisu jasne.

-pomozite i starijim članovima/korisnicima Foruma kojima tehnički dio slabije ide.

-pomozite prijateljima isti  se poznaju po problemima kada nastanu, upitamo ih ili ne upitamo ih  prijatelji uskaču i pomažu u svako vrijeme i doba to je prijateljstvo.

-na Internet  Forumu smo da komentiramo, diskutiramo i pritom nešto naučimo.

-tako se moramo i držati osnovnih pravila ponašanja na Forumu ne traži se puno toliko se može i mora jer postoje pisana i ne pisana pravila kako ovoga Foruma, tako i svih ostalih Foruma na Internetu.

https://agro.forumhr.com/f620-pravila-na-forumu

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Razna pomoć za rad na Forumu - Page 3 Empty Re: Razna pomoć za rad na Forumu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.