Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktorski priključci

+14
tomotraktor
Dubravac
Krumpironja
serafian
ExtermoIvan
reider 1
ssucur
jozef.kc
Admin
tony5
fireman.peter
abarth
VALTER 521
tomo522
18 posters

Stranica 1 / 13. 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by tomo522 13.01.14 12:33

Iskustva nemam al nevidim ni razlog zašto nebi išlo dobro.šta je 120 kg za tvoj stroj.to može biti samo dobro
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by VALTER 521 13.01.14 22:19

tomo522 je napisao/la:Iskustva nemam al nevidim ni razlog zašto nebi išlo dobro.šta je 120 kg za tvoj stroj.to može biti samo dobro
Hvala na dobrim željama ali 120 kg-to sam ja sa motornom pilom i marendo!Sada dodaj još korpu-košaru-čelična mrežasta euro box paleta+teleskop-jaram-vodila od 2m i viljuške.Znači sve ukupno oko 400 kg cca.Hidraulika,opruge i rukavci neče puno da naj..u (trpe) jer od kuče pa do vočnjaka imam samo 200m a kad bi tomo stajao na mestu-pustio bi hidrauliku do zemlje-viljuškar Primat to je onaj koji hodaš za njime,a ta ima izpod fiksnih viljuška podvozje sa kotačima, tako kad  na Tomi puštaš hidrauliku podvozje se opire-opira na zemlju???? VALTER
VALTER 521
VALTER 521
član
član

Broj postova : 31
Join date : 12.01.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by tomo522 13.01.14 22:33

OK kolega,Nek je i 400.Ja sa moim 522 nosim rolo bale te težine i nemam nikakvih probleme a ti bi to sa svoim odradio još lakše i da kako veliš u poslu bi bio u kontaktu sa tlom tako da ja nevidim problem al opet ti odluči.pozzzzzzz
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by abarth 15.01.14 17:15

Da malo predstavim priključke koji su uradjeni kod kuče i materiala koji se našo pri ruki.Počeo bi sa korpom koja ima kiper preko top linka koji sa rastezanjem još vuče lanac i tako se duplira podizanje korpe.Zadnja stranica ima centralno otvaranje preko poluge i može se otvorit sa traktora.Kad se korpa skine sa nosača ostaju vilice koje posluže kao paletni viljuškar.Korpa je odrezana od stare cisterne za lož ulje koja je bila zamjenjena sa manjom plastičnom.Vilice su bile ruke na avto dizalu a glavni nosač je od nosača rampe kakve su bile u firmama.Od svega i svačega se može i nešto korisno napravit.Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci 29012013178" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci 29012013177" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci 29012013174" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci 29012013175" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci 29012013179" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci 29012013173" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci 29012013176" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci 29012013180" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci 4lx2" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci 0ftr" />
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 15.01.14 18:53

Abarth
Ova korpa ti je višak tehnike  Shocked Very Happy

Valter
Ono tvoje čudo što misliš napraviti, ok ako se to bude u poslu oslanjalo na zemlju. Ali da ti nosiš 400kg  Rolling Eyes to ti ne preporučujem i to još za malog Tomu, bude mu to previše za nositi, još da bi teret bio visoko...
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by abarth 16.01.14 19:48

Ove zime ču nadgradit nosač i utovarivač za drva.Nabavljen je još jedan diferencial od BMW,istog takvog več imam na cirkularu i meni se ja pokazo najpogodniji za bilokakav priključak u samogradnji koji treba reduktor.Sledilo je čiščenje difa i prerada srca da ima stalni pogon.Onda izrada nosača difa a sad prerađujem glavni nosač na mere da bi uskladio kardan jer dolazi do velikih razlika u naklonima.Nosač difa i kardan se mora paralelno poklapat na svim višinama glave,uglavnom malo je jebeno pa se dosta psuje.Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci N199" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci 5ux4" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci A7z7" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci Gnw9" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci Cx0a" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci Jm2p" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci 0k4m" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci Zmrl" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci 6hka" />
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 17.01.14 22:25

Još malo pa bude ovo spremno za bušenje. Odlično ti ide.
Gledam ovu zadnju sliku pa me zanima dali ti nosiš nekome zakriviti ove okrugle cjevi ili to sam napraviš i kako?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by abarth 17.01.14 23:13

To je još roba od samoutovarne od zadnjih vrata.Sve se može iskoristit za takve stvari samo da nije previše hrđavo.Ja sam imo sreču i našo bez hrđe ali sa uništenim pogonom pobiralne.Za pravljenje takvih skalamerija je dobro imat malo zalihe odpadnog železa bolje nego sve novo kupovat. Very Happy
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 18.01.14 8:44

Istina što kažeš, treba se malo snaći pa se jeftinije prođe a služi isto kao novo.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by abarth 18.01.14 15:16

Napravljen je adapter za priklop kardana na diferencial i pala prva proba kak vrti i rezultat je OK što se tiče brzine i razporeda delova. cheers Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci C4fs" />Traktorski priključci <a href=Traktorski priključci Hiqk" />
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re:Traktorske prikolice i priključci

Postaj by tony5 19.01.14 2:50

Pozdrav, da malo stavim slika raznih priključaka, za naše male i velike traktore.

Traktorski priključci 858n

Traktorski priključci Mg5614

Traktorski priključci 2mczwav

Traktorski priključci 21086121

Traktorski priključci Dsc02920

Traktorski priključci 442ykjm

Traktorski priključci 63914

Traktorski priključci 63912

Traktorski priključci Q1ws

Traktorski priključci Obrtac-sijena

Traktorski priključci Vinogradarskegrane

Traktorski priključci A0c299d51b97-800x600

Traktorski priključci 9efd621127f2-800x600

Traktorski priključci 87e142763ebf-800x600

Traktorski priključci 28022011173

Traktorski priključci 19857504

Traktorski priključci 19857505

Traktorski priključci 20366605

Traktorski priključci Tv7

Ima toga još ali drugom prilikom lp pozz.
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by abarth 21.01.14 18:41

Bušilica polako napreduje i tak je napravljen nosač svrdla i graničniki za naklone difa.Čekam na duži kardan,ovaj je samo posuđen u zadružnoj trgovini.Dobiču istog samo dužeg,zna ko kak je sa tom turskom kvalitetom kod kardana.Ovi obični su oko 50 eura prilično jeftino.[img]Traktorski priključci Uusl[/img][img]Traktorski priključci Z4ag[/img][img]Traktorski priključci Uz55[/img]
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 21.01.14 20:03

Zanimljiva ova tvoja samogradnja. Vidim da se mora stalno nešto tokariti pa te več to košta. Sad češ napraviti svrdalo što znači proba uskoro  Very Happy .
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by abarth 21.01.14 20:39

Do sad me tokar nije košto jer na tokarski je samo poravnat adapter kardana i to za hvala.Ostalo upasujem od svega što se nađe,naprimer za adapter sam upotrebio zubčanik od samoutovarne,osovinicu sa ripnama sam odrezo isto od jedne osovine i na sreču je bila deblja koju desetinku od rupe u zubčaniku.Zubčanik sam sa flexom obrezo i u pečici zagrijo na 250 st. i ubacio osovinu da je zagrabi pa samo još u rupi zavario sa EVB.Po uzorku origi kardana izbušio rupe i to je to,nekak tak idu i druge stvari a tokarima ne dam pare samo pod mus. lol! 
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 21.01.14 21:07

Snađeš se kak umeš i znaš  Very Happy a vidim da dobro. Ja isto prvo sve pretražim u mojoj garaži pa onda i na drugim mjestima u kuči, oko kuče... Ako stvarno ne nađem nekog rješenja onda tek ovisim od drugih.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re:Traktorske prikolice i priključci

Postaj by Admin 21.01.14 23:40

Pozdrav Abarth ,mislio sam i sam kupiti dif od BMW pa ga preradit za roto kosu ,ali nisam majstor ko ti pa baš neznam kako bi to ispalo.
A možda se i odlučim do prolječa ,nego reci ti nama a kaj si napravil sa letečim jesi ih povadio ili jednostavno zavario ,i koja je bolja opcija po tebi ,ima na youtube snimak kak se vare leteči sad ko za vraga nemogu ga nači  ,i daj prokomentiraj ovu sliku kolega iz Zrenjanina iz RS napravio sa difom roto kosu i svrdlo samo mljenja dif po potrebi kam treba . Imao je i video snimak u radu ali ga izbrisao šteta .



Traktorski priključci Img201111060021

Traktorski priključci Images
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by abarth 22.01.14 19:59

Ako naiđeš na dif od BMW samo uzmi,nije ga problem sredit da služi kao reduktor.Sa zamenom mesta priklopa kardana možeš birat ili ga ubza za 3,5 ili uspori za 3,5.Smer vrtnje biraš sa zakretanjem KPL difa za 180 st.Na adapteru za priklop kardana se urade duple rupe da paše na male poluosovine i na izlaz za origi kardan.Na sliki se vidi gde sam zavario zubčanik,leteče sa osovinicom sam izbacio samo smetaju.Obadvije poluosovinice sam sa kraja izbušio,napravio navoje i prišrafio u srcu difa sa time je sprečeno ispadanje.Varit jih nisam htio da se može raskopat u slučaju da spusti semering ili šta drugo.Ti ga samo nabavi i polako sredi a priključak češ radit kasnije kakav hočeš.[img]Traktorski priključci 1a4[/img][img]Traktorski priključci 8tim[/img]
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 22.01.14 23:44

Hvala Abarth na dobrom pojašnjenju, ovo može koristiti mnogima.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re:Traktorske prikolice i priključci

Postaj by Admin 23.01.14 0:46

Sad je jasnije kad se slikovito pokaže ,bar za nas koji nismo automehaničari,inače se može dosta povoljno kupiti dif od BMW .
Odušak dali si radio navodno treba odušak za uljne pare,jer ulje se grije bar kod rotokose i kad radiš duže vrijeme.

www.njuskalo.hr/motor-pogonski-dijelovi/diferencijal-bmw-e36-oglas-9594385

Ovaj gore je povoljan ako nije pohaban puno .
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by abarth 23.01.14 9:01

Pravi je,pohaban skoro sigurno nije jer moja sta bila ista na pogled i kilometraže puno ali unutra ko nova.Dobro je i to što ima pored homo zglobove koji ti posluže za prirubnice za prihvate za novu namenu.Samo flexaricu i čeličnu četku i ko nov.Oddušak si napraviš po želji na mestu koji če po položaju na priključku najviše odgovarati.Lep pozdrav.
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 23.01.14 10:20

Abarth
Jel imaš još koje slike od prepravke diferenciala?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by jozef.kc 23.01.14 17:24

jedan jednostavan priključak za tomeka,al vrlo zahvalan  Smile 

Traktorski priključci 2onr

Traktorski priključci Nz2z
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by abarth 23.01.14 17:44

Ima ima ako jih nestane štampam nove Very Happy .Na prvoj slici u žutom je novi oddušak a u crvenom je bio stari.Stari oddušak je bila mala rupica koju sam povečo,urezo navoj i začepio sa vijkom.Novog se napravi po novom položaju difa zavisi kako je okrenut.Slike dolje su od prvog difa koji je na cirkularu.Vidi se kako su izkorišteni svi trije izlazi,dva za pogon remenja i treči za kardan.Na ovom sam oddušak napravio iz čepa za izpust ulja i na kraju za svaki slučaj stavio filter.Kod prepravke difa je važno da svi delovi koji se odšrafe da kod sastavljanja dođu natrag na istu poziciju zbog podešenosti luftova.Ak se ko odluči za takvo nešto slobodno može pitat,rado ču pomoč.[img]Traktorski priključci 27oo[/img][img]Traktorski priključci Gzz6[/img][img]Traktorski priključci Kyq3[/img][img]Traktorski priključci 5dgr[/img][img]Traktorski priključci Fvpx[/img][img]Traktorski priključci 09122012137[/img][img]Traktorski priključci 28052013321[/img][img]Traktorski priključci 8mmz[/img][img]Traktorski priključci Vkyc[/img][img]Traktorski priključci Upny[/img]
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 23.01.14 20:24

Šta da kažem, izrada za 5 nemam drugih riječi.  Very Happy Na ovome za cirkular si čak iskoristijo sve njegove mogučnosti, sva tri uzvoda. Nema boljeg prijenosa od difa za tu situaciju, pogotovo ovaj bimera pošto je sigurno kalitatan.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re:Traktorske prikolice i priključci

Postaj by Admin 23.01.14 23:56

Abarth znači nema druge nego u potragu za difom od BMW i probat , leteči se izbacuju van dali samo zbog smetnje ili i još nešto drugo je posrijedi.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 13. 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.