Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Traktor Pasquali opća tema

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Traktor Pasquali opća tema

Postaj by reider 1 on 12.03.17 20:51

Pogled na podizne ruke nekog večeg Pasqualija na sajmu u NM SLO. Ne sijetim se, ili je bijo to Mars 80 ili K105, al bijo je jako velik zglobaš. Pa maka bijo je velik, u kabini po moji procijeni nešto dosta za debljeg čovijeka nema. Bijo je reverzibilan. KAo svi znamo, kod ovakvih tipova traktora težki su ulazi na radno mijesto, najviše zbog ručk mijenjača u sredini. No zna se, da to su specijalke, i kot njih konfort uzme se u zakup, takav, kakav je. Mijenjač 16+16 puno sinhronizovani. Desna ruka ima mogučnost hidravličkog štelovanja višine. U oči mi pao sistem trotočkovnog dizala. Ruke u osnovi nemaju mogučnosti kretanja il ljuljanja levo desno, jer so fiksno pripasane u 90 stupnjeva na osovino, i gibaju se samo gore dole. Po širini šteluje se samo glave na kraju ruk.

Potpuno suprotno ima napraveni malčič ove tvornice sa 40 ks. Mijenjač 8+4. Podizne ruke nekako inovativno napravene, da nisam nikada tako vidijo. Mogučnost je produženja il kračenja ruk sa premiještanjem 2 svornjaka na ruki. Najmanj logično mi je napraveni vertikalna poluga podizanja dolnjih ruk. Ima kretanje moguče na posebnome dolnjem elementu, koj dozvoljava ljuljanje ruke i nemam pojma, kako se to kod rada ponaša. No vijerujem, da tvornica to provijerila i funkcionira:
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 2915

[Vrh] Go down

Postaj by htavaresportugal on 15.05.17 12:40

evo video PASQUALI mog oca na poslu :
htavaresportugal
član
član

Broj postova : 154

https://www.youtube.com/user/htravessuras

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 15.05.17 18:26

reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 30.08.17 19:07

Slika danas uslikana na sajmu AGRA SLO. Žao mi je, ali zaboravijo sam od kojeg modela je ovaj "kokpit" traktorčiča grupacije BCS(pasquali). Išlo se za večjeg od 60 ks reverzibilan z opremo za veče uzbrdice sa širokim gumama. KAo se vidi mijenjač 16+16, pa da slika ne ide u zaboravak, nek pogleda ko ko želi:
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 13.11.17 18:07

Zamolijo bi kolega Ivanhuja, ak bude primoran obrazložiti ovo zagonetku, jer nam sa koristnikom BATEK-om nije nešto jasno. Kao se več sa PDF-ja vidi, Tavaresov Pasquali ima 21 kS jedan klip. A koliko sam shvatijo, mijenjači imali su tamo do 45 ks slični redosled-zgradbo mijenjača. Nekad sam ja pisao(na drugoj il trečoj stranici ove teme), da bi se zbog ključa moglo med vožnjo promijenjati brzino vožnje između trih najbržih brzina, koje može birati. U tim primeru 6,8- 11 -24,5. A koliko vidim konstrukcija mijenjača napravena je isto kao kod TV, da bi se za moj željeni redosled izbor brzin kretanja trebalo između 6,8 i 11 km/sat prečti sa gornjom ručkom preko rikverca?? Dali imam pravo?
Jer Goldoni Univerzal ima napraveno kontra i 3 najbrže brzine kretanja so u redosljedu na ročki brzin i ne na ručki, koja ima ugrađeni rikverc.
Možda jako težko pitanje i debata, pa ak se to ne razumije, zaboravimo, da se ne odkriva topla voda i kojeg ob živac dovedem.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 13.11.17 20:40

Ne znam kak je kod Tavaresovog, ali kod mojega je rikverc na ručki između 1. i 2. brzine. Iz 2. u 3. može u vožnji, a iz 1. u 2. se treba zaustaviti.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1436

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 13.11.17 21:01

Hvala na obrazlagi, i to potvrđava moje mišlenje. Trebaš ustaviti između 1 i 2, jer ide preko rikverca.
Tavaresov stroj ti je onaj sa veze sa predhodnog mog posta, il točnije od njegovog otca.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by berislavujevic on 07.12.17 18:35

imam 988 model pasqualija 33 ks iz 79 godine ,širina -najuže 87 cm preksutra ću ga slikati sve u orginalu :

berislavujevic
novi član
novi član

Broj postova : 10

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 07.12.17 18:42

Pozdrav i dobordošao. isto tako i tovje slike!
A kakva je onda razlika između 970 i 988?
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by berislavujevic on 07.12.17 18:54

berislavujevic
novi član
novi član

[Vrh] Go down

Postaj by berislavujevic on 07.12.17 19:06

988 za razliku od 970 ima naprijed i natrag  iste kotače 750-16 gdje se 970 natrag ima veće valjda 18-20 a sprijeda  16- 650 i ne lomi se na sredini već samo naprijed u prvom trapu oba  imaju motore od 33 ks 1332 m/3,lambordini ,mod 914 motora,sa 9 brzina tri spore tri radne i tri brze i tri brzine u natrag ,ali moj 988 ima i prikolicu kardanku 2x2x2 tj.6x6 tako da ne staje baš lako,što ne znam jeli kod 970 riješeno sa getribom za ukopčavanje tog prijenosa,ovaj 988 je unikat,veli bivši gazda iz okolice Omiša da je za njega naravno kada ga je nova uzeo sa priključcima i prikolicom mogao kupiti skoro nova mercedesa tipa 123.

berislavujevic
novi član
novi član

[Vrh] Go down

Postaj by berislavujevic on 07.12.17 19:12

berislavujevic
novi član
novi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 07.12.17 19:57

Hvala. Onda razlika u istim kotačima, a i onaj je zglobaš. Ko ga tako sređivao? Ti?
Dal su one lampe njegove spredaj originalne nabavljene?
Dobro je sačuvan, svaka čast vlastniku prijašnjom, a i tebi.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 08.12.17 9:00

Model 970 ima straga kotače 8,25-16, a sprijeda 6,50-16.
Mjenjač je identičan. Kardan ima nezavisnih 540 i 750 okretaja i sinkronizaciju s mjenjačem. Također može vući prikolicu s diferencijalom.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 10.12.17 7:42

Pozdrav,
moj 988 ima i prikolicu kardanku 2x2x2 tj.6x6 je napisao/la:
Original ili ručni rad.

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3523

http://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Postaj by berislavujevic on 23.12.17 23:04

Pozdrav,farovi na mom 988 su nabavljeni iz italije dugo sam ih čekao stari farovi su u kući nisu baš potpuno isti mala razlika je u pitanju,kao i volan to se moralo mijenjati,boja na njemu orginal sada je potpuno sređen tu na fotografiji nema sjedalicu sad je postavljena, trebam srediti sredinu ima luft-velik hod kada vozim na traktoru atomizer u većim brzinama me baca sa ceste  nemoguće ga je držati na cesti pri brzini 15-20 km/h.Samo mu nalazim manu u tome što je deveta brzina puno brža od osme i davanje gasa je nepraktično ispod upravljača-volana pa nekad pri velikoj brzini moram pogledati gdje se nalazi i tek onda ga smanjim a nekad kako je dosta brz možda bude i kasno,te još jedna mana je što ima nepraktične kočinice ,nema kočinice nego na zadnjim tromelima toj.zadnjem djelu traktora gdje smatram da su jako loše  riješili a tako je isto i kod tome vinkovića,ove prigode bi molio nekoga dali je mjenjao-servisirao sredinu neki mi vele da  disk bmw-a serije 5-7 je orginal piksna za sredinu? LP,hvala

berislavujevic
novi član
novi član

[Vrh] Go down

Postaj by berislavujevic on 23.12.17 23:18

Prikolica je orginal,trebam je i popraviti izmijeniti limove,može se kipati ima ručnu kočinicu vozio sam je za traktorom vrlo je uska 135 cm ima kotače 16-7,00 sa osam platana ,valjke sa strana za ograničeno motanje  u zavoju-krivini treba okretati upravljačem iz daljega jer ako smotamo volan-upravljač više od 45 stupnjeva dodiruju kotače od traktora i odmah se blokira upravljač a to je iz razloga da nema opterećenja na samom kardanu,to je mali tnk osobito kad se ide pod teretom od 1000 kg u velikim usponima kada nije asfaltirano po pijesku,mokroj zemlji,blatu ne staje talijani su to krajem sedamdesetih napravili genijalno,ta prikolica se nije rabila već 30 godina kada sam pogledao ulje u deferencijalu ono je kao da ste ga jučer uljeli,a još bi napomenuo vezano za tu prikolicu ona ima jedan metalni leptir-spojku gdje možemo isključivati zadnji pogon mada je na prednjem vratilu traktora uključeno,nemaju baš svi modeli takvih sličnih traktora tu mogućnost da mogu uključiti vuču toj. da se jednako okreće kardan i sami kotači traktora.hvala LP.

berislavujevic
novi član
novi član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 05.01.18 6:04

Pozdrav, Hvala na odgovoru za prikolicu,
disk bmw-a serije 5-7 je orginal piksna za sredinu? je napisao/la:
Ne razumijem ovo, piksne tokar napravi od materijala po izboru točno na mjeru.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by berislavujevic on 09.01.18 21:27

Admin je napisao/la:Pozdrav, Hvala na odgovoru za prikolicu, Ne razumijem ovo, piksne tokar napravi od materijala po izboru točno na mjeru.
rješeno ,napravljeno novi ležajevi i semerinzi su postavljeni,sredina više nema lufta,sad moramo naći -napraviti-kupiti novu frezu za vinograde,ne znam što bi bilo pametno pošto su moji redovi od loza dosta uski,dali netko nešto predlaže  da je pametno?LP

berislavujevic
novi član
novi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 10.01.18 9:35

Ako su 1m ili manje, svaki drugi red van. Wink

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by berislavujevic on 12.01.18 17:46

Imam informacije da je freza za staroga pasqvalca najbolja ako bi se moglo ugraditi od traktora  yanmara i kubote to su navodno noževi-sablje gdje nema velikog opterećenja kojeg pri frezanju rade tomine -pasqualijeve org.motike-noževi,ali samo je problem što pasquali okreće kardan u lijevo a yanmar u desno pa treba uklopiti inverziju okretaje s lijeve strane u desne.Videjt ćemo što je pametno L-P.

berislavujevic
novi član
novi član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 14.01.18 19:28

Pozdrav, traktorske freze u ove forume. http://agro.forumhr.com/f44-freze.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4