Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi ljudi koji vole agrar.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Traktor Pasquali opća tema

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Traktor Pasquali opća tema

Postaj by reider 1 on 12.03.17 20:51

Pogled na podizne ruke nekog večeg Pasqualija na sajmu u NM SLO. Ne sijetim se, ili je bijo to Mars 80 ili K105, al bijo je jako velik zglobaš. Pa maka bijo je velik, u kabini po moji procijeni nešto dosta za debljeg čovijeka nema. Bijo je reverzibilan. KAo svi znamo, kod ovakvih tipova traktora težki su ulazi na radno mijesto, najviše zbog ručk mijenjača u sredini. No zna se, da to su specijalke, i kot njih konfort uzme se u zakup, takav, kakav je. Mijenjač 16+16 puno sinhronizovani. Desna ruka ima mogučnost hidravličkog štelovanja višine. U oči mi pao sistem trotočkovnog dizala. Ruke u osnovi nemaju mogučnosti kretanja il ljuljanja levo desno, jer so fiksno pripasane u 90 stupnjeva na osovino, i gibaju se samo gore dole. Po širini šteluje se samo glave na kraju ruk.

Potpuno suprotno ima napraveni malčič ove tvornice sa 40 ks. Mijenjač 8+4. Podizne ruke nekako inovativno napravene, da nisam nikada tako vidijo. Mogučnost je produženja il kračenja ruk sa premiještanjem 2 svornjaka na ruki. Najmanj logično mi je napraveni vertikalna poluga podizanja dolnjih ruk. Ima kretanje moguče na posebnome dolnjem elementu, koj dozvoljava ljuljanje ruke i nemam pojma, kako se to kod rada ponaša. No vijerujem, da tvornica to provijerila i funkcionira:
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 2845

[Vrh] Go down

Postaj by htavaresportugal on 15.05.17 12:40

evo video PASQUALI mog oca na poslu :
htavaresportugal
član
član

Broj postova : 153

https://www.youtube.com/user/htravessuras

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 15.05.17 18:26

reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 30.08.17 19:07

Slika danas uslikana na sajmu AGRA SLO. Žao mi je, ali zaboravijo sam od kojeg modela je ovaj "kokpit" traktorčiča grupacije BCS(pasquali). Išlo se za večjeg od 60 ks reverzibilan z opremo za veče uzbrdice sa širokim gumama. KAo se vidi mijenjač 16+16, pa da slika ne ide u zaboravak, nek pogleda ko ko želi:
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 13.11.17 18:07

Zamolijo bi kolega Ivanhuja, ak bude primoran obrazložiti ovo zagonetku, jer nam sa koristnikom BATEK-om nije nešto jasno. Kao se več sa PDF-ja vidi, Tavaresov Pasquali ima 21 kS jedan klip. A koliko sam shvatijo, mijenjači imali su tamo do 45 ks slični redosled-zgradbo mijenjača. Nekad sam ja pisao(na drugoj il trečoj stranici ove teme), da bi se zbog ključa moglo med vožnjo promijenjati brzino vožnje između trih najbržih brzina, koje može birati. U tim primeru 6,8- 11 -24,5. A koliko vidim konstrukcija mijenjača napravena je isto kao kod TV, da bi se za moj željeni redosled izbor brzin kretanja trebalo između 6,8 i 11 km/sat prečti sa gornjom ručkom preko rikverca?? Dali imam pravo?
Jer Goldoni Univerzal ima napraveno kontra i 3 najbrže brzine kretanja so u redosljedu na ročki brzin i ne na ručki, koja ima ugrađeni rikverc.
Možda jako težko pitanje i debata, pa ak se to ne razumije, zaboravimo, da se ne odkriva topla voda i kojeg ob živac dovedem.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 13.11.17 20:40

Ne znam kak je kod Tavaresovog, ali kod mojega je rikverc na ručki između 1. i 2. brzine. Iz 2. u 3. može u vožnji, a iz 1. u 2. se treba zaustaviti.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1371

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 13.11.17 21:01

Hvala na obrazlagi, i to potvrđava moje mišlenje. Trebaš ustaviti između 1 i 2, jer ide preko rikverca.
Tavaresov stroj ti je onaj sa veze sa predhodnog mog posta, il točnije od njegovog otca.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics