Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi ljudi koji vole agrar.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Traktor Pasquali opća tema

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Traktor Pasquali opća tema

Postaj by Admin on 30.09.15 21:15

Pozdrav

Pasquali starije generacije sa Bolhe com to su traktori pouzdani i žilavi.

Prerada ili dorada poluga komandi kod Pasqualija..

http://www.forum-macchine.it/showthread.php?t=4988&page=7

http://www.subito.it/veicoli-commerciali/motocoltivatore-trattore-pasquali-910-teramo-131982436.htm

Srdačan pozdrav

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3467

http://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 01.10.15 5:48

Se slažem sa Ivanhoojem samo zanimivo jo pričanje,da može potrošiti prije nekad straga gume nego spredaj ovisno od kvalitete gum.Ovi maleni traktorčiči,koji imajo omijer težine bar 60 -40 (več naprijed)jede spredaj gume više.Al oni sa različtim gumama jededu spredaj još jedanput brže.Vidim to na kumovom i susjedovom AC-ju.Prije 2 hiljade jih spredaj nema više,al straga ko da ne vozi po asvaltu.No trebam i kazat,da obadva voze sa uvijek uključenim pogonima spredaj,pa maka imajo mogučnost izključenja.Tako sam predpostavljao,da je na tim Pasqaliju isto.

jednostavno ti mijemnjači sa 6 brzin nemajo dovoljno brzin da zapune rupe između brzina,pošto se pojave lik na forumu negdje i kaže da Zetor kao moj sa krajno brzino 23,5 i 10 stupnjami brzin ima rupu Neutral No ak uspoređivaš sa onim koji jih ima 45x45 onda jeste,a prema TV i tom Pasqualiju jih uskoro nema.

No Pasquali ima prema Sametu omijer težine isti kao TV.Teža naprijed.Al ovo nije dobro u vožnji nizbrdo.Prije ga postave popreko brda ak je teža straga,pa i međuosovinska razdalja je malena kod Pasqualija.Al je pasquali okretniji.

Admin ovaj ima ručke prerađene na najjednostavniji način,pa po moje mu to i funkcionira bolje nego original.Osim ak se na jakih zavojih ne sa njime udara koljenom u njih!.Tako imao ja napraveno,pa se znalo to dogoditi.To je pač zbog tog zgloba usredini sa dvoje smeri kretanja.

reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 2845

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 01.10.15 19:11

Pozdrav

Nema idealno nekad moramo i mi zažmiriti na neke stvari, da je jednostavno je treba samo prekopirati sa motokultivatora većih kojima se ručke okreću ili transporteri traktori...

Srdačan pozdrav

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 01.10.15 20:57

Da.Al može ti ozbiljno stisniti koljeno.Sijetim se toga.Bolje je to napraviti dovoljno visoko.Ja imao nizko mi se čini.Al nešto veliko biranja tamo nema.Problem je jer je na tom načinu ručka od ljege cestna -poljska jako povučena nazad do sijedala.Dugi joj je hod.Takav je to tip mijenjača nema što tu kod takvog modela izrade..
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 29.10.15 10:35

Nek me uzme đavo, koju sliko sam pronašao.
Dugo bila aplodana na moj računar sa nekog foruma.
Tako mi je poznati taj teren izza njega, da bi moglo biti to kod Ivanhooja, gdje sam se šetao, kad bijo na posijeti kod nejga. A i sličan traktor oni kod  rodne kuče imaju. A traktor stoji na njivi, koja se jako težko ore(težka zemlja).
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by fireman.peter on 29.10.15 14:45

Može biti tako Reider. Rekao je da imaju model 970 a to bi bilo to, na sliki je neki takvi. Bilo je rečeno da ima zadnje kotače malo veće ko i ovaj.
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1430

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 11.12.15 20:34

reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 08.03.16 20:04

http://herve.cochard.free.fr/tracteurs/Uso-986-991-996-996-980.pdf
Ivanhoo, dali je koji od ovih modelov onaj vaš kod rodne kuče? Ovo je mijenjač 9+3! Mogao bi biti model 996 sa 30 Hp? Samo fiksnog modela ne pronađem. Izgleda ,da itak imaju iste menjače. Između kojih brzina te je razlika(rupa) najviše ljutila?
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 10.03.16 9:24

Doma je model 970. Velika rupa je između 8. i 9. brzine. Deveta je malo više nego duplo brža od osme.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1371

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 10.03.16 18:55

Šteta, upravo tog modela nije na Adminovih povezavah. I ovi modeli imaju 9 brzin naprijed, i 9 je za jedanput brža od 8.
I ja sam si mislijo, da nije ovaj nijedan pravi, jer kazao si mi, da ima onaj vaš kod rodne kuče 32 ks i je fiksan model. Znači nema motor, od serije TV 700.
A trebaš znati, da i drugi traktori sa mijenjači sa malo brojnimi brzinami imajo slično napraveno. U glavo mi su pali Štore i obični modeli AC-ja. A znati treba ,da ove brzine ponekvi ni nikad ne upotrebivajo(ja naprimer hehe),jer ne voze po asvaltu.

Daj je kakav sinhron u tom Pasqaliju 970? Mislim, na osovini biranja brzin? Grupe valda, da nisu. A dal ima birač grup 4 pozicije na ručki? Znači, 3 grupe naprijed i jedna nazad? Ako si mi isto stvar obrazložijo več nekada, molim, da se ne ljutiš, jer zaboravijo sam.

reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 10.03.16 19:38

Nema sinkrona.
Na jednoj ručki je 1-0-R-0-2-0-3. Tim redom.
Na drugoj ručki su grupe. I-0-II-0-III.
Prva grupa je jako spora i uglavnom smo delali bez nje.
Zakaj bi se ljutil? nije nikakav problem nekaj ponoviti.
Ponavljanje je majka učenja, a otac je logično razmišljanje. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 10.03.16 21:08

Hvala. No sve je tako, kako sam predpostavljao. Osim nisam znao, gdje stoji rikverc.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 10.03.16 23:27

Pozdrav

Eto ga

Eto ga Kao bombon 505 sa crtom.

Admin
Admin
Admin

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 11.03.16 8:45

Ima kontra složene podizne ruke. Treba zmijeniti lijevu i desnu stranu tak da španeri dođu prema kotaču.
Ovaj je vjerojatno iz prve serije proizvodnje.
Ovako trebaju biti složene podizne ruke.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 10.04.16 19:21

Pasquali Siena 40, slikana na sajmu u Komendi 9.aprila SLO.

Dobrog dizajna za oči
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 02.01.17 18:17

Naljetijo na oglasnicima na model 979 Pasquali.
http://www.agrooglasi.si/oglas_kmetijstvo/traktorji/pasquali/traktor-pasquali-979/987854
http://herve.cochard.free.fr/tracteurs/979.pdf
http://tractors.wikia.com/wiki/Pasquali_979
Sve cifre su u colima, inčima, a još mi dvije stvare ne idu u glavo. Imaju napisano Pasquali U.S.A INC scratch I na pdf formatu imaju brzine kretanja unekvi veličini mijerenja MPH. Dal je to moguče po angleško "mils per haurs". Inače u miljama study JEr najbrže kretanje piše 17,8 MPH, što je malo, al u miljama onda je dovoljno. Jedna milja nek bi bila 1,61km, ak izdrži istino moj pronađeni podatak. Znači 17,8x1,61=28km/uro. A to je več ozbiljna brzina.
Ima i podatam 50HP. Znači, taj bi nek bijo 50 kojskih snaga max snage. A radna nek bi bila po drugim podatcima sa drugih stranica 45KS. Motor Rugerini 2 klipa.
GEtriba slična kao na 970 modelu. A vidi vraga, piše "sliding  tape key gear". Izgleda, da ima napraveno na ključ u mijenjaču, kao APN moped il TV traktor. A pored piše "with sinhronizer" study phuh.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 02.01.17 20:30

Podaci iz 35 godine starog kataloga izgledaju ovako:
979 ima motor 1731 ccm i 45 KS, 9 + 3 brzine, nešto bolji raspored brzina nego model 970 (1,1-2,0-2,6-3,5-4,2-7,5-9,8-16-28,6 km/h naprijed i 2,5-5,6-21,2 km/h rikverc). 3. brzina u rikverc je neiskoristiva. Gume su 7,50-18 naprijed i 9,50-20 otraga. Masa 1010 kg. Standardna širina 120 cm i klirens 32 cm. Kočnice su hidaulične na zadnje kotače. Hidraulika s kontrolom pozicije i vučne sile.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 02.01.17 22:48

Nešto slično sam i ja razumijo. Onda ako sam direktan, može se kazati ,da imaš samo 1 rikverc pirat
A drugo je, ak vijeruje se podatcima tvornic, jer ponekad odstopajo.

Računao sam na nešto večo težino. Gledajuč na TV serije 400, izgleda mi dosta snažniji. Isto je težek kao serija 800 kod TV-ja. ZA 45 ks trebalo bi mu kakvih 200 il 300kg više. No uz tegove bilo bi ok, al ak sakupljaš težino sa tegovima, onda ti fali negdje realno tamo ,gdje bi bilo bolje da bi težina več prije bila(snažnija šasija).

Hidravličko upravljanje volana, kontrola regulacije pozicije i dvižne sile, piše bile su kao opcija. Po naruđbi. Znači super. Kome treba naruči, kome ne, evo standard i sretni svi.

Pisao si nekad o brzinama modela 970, sumnjam da se ovdje slično:
"Nema sinkrona.
Na jednoj ručki je 1-0-R-0-2-0-3. Tim redom.
Na drugoj ručki su grupe. I-0-II-0-III.
Prva grupa je jako spora i uglavnom smo delali bez nje.
Zakaj bi se ljutil? nije nikakav problem nekaj ponoviti."

Sumnjam,da je ručka sa rikvercom mišljena za reduktor i bi se one zvale sa grupom. Druga ročka ima samo 3 brzine i napravene kao kod TV-ja. TAmo ima onda sistem preklaplanja na ključ i tamo bi predpostavljam moglo se preklopiti među vožnje scratch Znači tamo su 3 brzine treče grupe reduktora, kad vozimo po cesti i može se preklopiti među brzinama 9,8 i 16 i 28,6 km/sat.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 03.01.17 10:06

Vjerojatno je tak kak si napisal. Ako je princip kao kod 970 i nema sinkrona onda je i unutar grupe problem šaltati bez zaustavljanja na niže. Takvi traktori koji imaju veliku snagu po kg težine su dušu dali za frezanje i malčiranje gdje težina samo smeta.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 03.01.17 10:35

Da. Ključ omogučava mijenjavo između vožnje, kao TV-ji, APN mopedi i BCS kosačica, al životna doba jako se skrati mu. No i pravi sinhron jednom se izklizi, pa počinje škrtati tekom promijene brzine, a naravno dosta više izdrži, kao ključ. Nekad sam se vozijo sa jednim vlastnikom Zetora sa sinhronima. Tekom mijenjave na dole, blago je zaškrtao, pa ga pitam, ak nema sinhrona. Pa on kaže, da ima jako dosta radnih sati, i sve slabiji postaja i sinhron. Tako da kad se otvara mijenjač kod starih traktora, to je i prilika, da se i on preventivno mijenja. Isto kao ključ kod modelima sa njim ugrađenim.

Mala težina i sorazmerno velika snaga gledajuč na težino, inače je lastonst vinogradarsko vočarskih traktora, i za ove posle, koje navajaš oni jesu napraveni.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by reider 1 on 04.01.17 0:30

Vidi ti štelovanje širine traktora samo sa jednim malim vijkom, koj pomica glavčino po ripnama od ili do traktora. Shocked Phu.

Vidi ti majstora vlastnika prvog traktora. Svaka mu čast. PA ovo nije za po zemlji voziti. Šteta ga zaprljati Razz Ovo je samo za gledati.
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

[Vrh] Go down

Postaj by G.Vrbica on 13.01.17 7:54

Hvala Admin,
baš ste sve obuhvatni i kreativni, zadovoljstvo je biti član vaše grupe.
Veliki pozdrav !

G.Vrbica
novi član
novi član

Broj postova : 20

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]