Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 3 / 44. Previous  1, 2, 3, 4 ... 23 ... 44  Next

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by jozef.kc 19.01.14 18:17

da al koj jarac  Laughing mi nije cjela slika a ogromna je  scratch  pomagajte...


opaaa ispravljeno  Very Happy uspio sam konačno
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by abarth 19.01.14 18:33

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 <a href=Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Qch4" />Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 <a href=Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Mpu9" />Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 <a href=Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 L31c" />Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 <a href=Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Ggha" />Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 <a href=Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 7shj" />
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty ., sve pofale dečkima na odličnim slikicami! ...

Postaj by Gost 19.01.14 19:08

., bravo dečki!, svaka Vam čast i fala!!!...

Jedva čekam mog rodju VranićD!, da nam se ovdeka pridruži, da ga iskoristim, da pokelji moje slikice o traktoru Tomi!, nima ji puno?, nji oko tisuću, ...

Svim odreda sve pofale za odlično pisano štivo i pokeljeni raznoliki slikani materijal! ...

Vaš grof, ...


Zadnja promjena: GROF2; 20.01.14 15:43; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : ., popravak pisane štorije! ...)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 20.01.14 10:06

evo nesto i od mene
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 B2o0
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Fotografija0959
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Fotografija0954
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Fotografija0778
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Fotografija0776

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 20.01.14 10:40

kad gledam one slike od modela 730 sa prezentacije 1976 trnci me prođu,uh kako dobro izgleda... Twisted Evil 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by jozef.kc 20.01.14 14:55

ovako to izgleda kad nije kvalitetna priprema,naime bilo je orano po mokrom  Mad 

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Sxux

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Gb96

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 H54i
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ssucur 20.01.14 15:33

Ajd, kad ste navalili.
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Tomo-vinkovic-731
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 21422880
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 21422883
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by tomotraktor 20.01.14 17:44

Bit će slika, dok se nešto više počne raditi. Da ne gledamo ponovno iste slike. A ja još imam problema oko postavljanja slika, ali do proljeća kada se počne raditi i slikati valjda ću nadoći pozz. Smile
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 20.01.14 18:52

@Jozef jel to freza 120 široka...
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 20.01.14 18:55

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 1dn1dzd38roq5dbz84j3_thumb
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 22.01.14 17:45

Pozdrav Tomo522 dali ti to sa svojim Tomicom nosiš bale ,i reci mi koliko takva bala ima kg . Very Happy

Na ovom linku dolje je traktor Pasquali kopčanje je bilo u jednoj točki ko PE 18 pa je prerađeno u tri točke kopčanja vrlo jednostavno po gledanju nije komplicirano, gdje i ko bi mi takve poluge mogao napraviti ili još bolje kako bi sam to mogao napraviti ,znači na postoječu šinu samo stavim poluge za španere več imam ideju .



Zadnja promjena: fireman.peter; 22.01.14 22:52; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : prepravka YT linka u postu)
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 22.01.14 19:25

Pozdrav evo malo gledam pregled traktora ..zanima me kakva je razlika između tv 731 i tv 732

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 22.01.14 20:07

Ante523 je napisao/la:Pozdrav evo malo gledam pregled traktora ..zanima me kakva je razlika između tv 731 i tv 732

Evo razlike 732 naspram 731

- novi prednji asimetrični homologirani farovi fi 136 (730 i 731 imaju farove fi 106 simetrične bez homologacije)
- novi prednji žmigavci homologirani fi 88 (730 i 731 imaju ne homologirane špićaste)
- zaštitini luk (730 i 731 nemaju ga uopće)
- rezervar hidruličnog ulja ispred motora (stariji modeli ga imaju samo koji su opremljeni hidruličnim upravljačem)
- motor sa više domačih djelova
- sa poklopca ventila se skida oznaka L oznaka
- svjetla se pale na prekidače (stariji modeli su palili preko "boš" brave)
- pokretanje motora preko ključa za kontakt (stariji modeli su palili preko taster prekidača)
- utezi je skinuta masa sa 50 kg na 25 kg i samo se serijski montiraju na stražnju osovinu
- nosači zadnjih "stop" lanpa su povečani tako da nema više među nosača kako na 731
- ulijevni čep ulja u motor pored turbine za hlađenje seli se direkno na bok motora između filtera zraka i visokotlačne pumpe goriva
- usisna grana je lijevan od aliminiske legure (kod starijih modela je puktirana do profiliranog čeličnog lima)
- instrument tabla: - je obogačena sa satom za broj okretaja motora protvodnje Teleoptik pokretan moto sajlom spojen na radilicu motora
(stariji modeli imjau samo brojač sati koji radi na vibracije)
- dodan anpenmetar umjesto kontrolne sijalice punjenja
- novi jači elektro pokretač snage 2,4 kW (stariji modeli imju 1,8 KS)

nadam se da nisam ništa izostavio, ako jesam slobodno me netko nadopuni

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 22.01.14 20:14

Tomo dobio nove cipele i čarape

Na slici stara Sava i nova Cultor, jedne i druge su iz isto imene tvornice Ruma Guma:

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 8jmk

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 A28s

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 22.01.14 20:20

zbalija je napisao/la:
Ante523 je napisao/la:Pozdrav evo malo gledam pregled traktora ..zanima me kakva je razlika između tv 731 i tv 732

Evo razlike 732 naspram 731

- novi prednji asimetrični homologirani farovi fi 136 (730 i 731 imaju farove fi 106 simetrične bez homologacije)
- novi prednji žmigavci homologirani fi 88 (730 i 731 imaju ne homologirane špićaste)
- zaštitini luk (730 i 731 nemaju ga uopće)
- rezervar hidruličnog ulja ispred motora (stariji modeli ga imaju samo koji su opremljeni hidruličnim upravljačem)
- motor sa više domačih djelova
- sa poklopca ventila se skida oznaka L oznaka
- svjetla se pale na prekidače (stariji modeli su palili preko "boš" brave)
- pokretanje motora preko ključa za kontakt (stariji modeli su palili preko taster prekidača)
- utezi je skinuta masa sa 50 kg na 25 kg i samo se serijski montiraju na stražnju osovinu
- nosači zadnjih "stop" lanpa su povečani tako da nema više među nosača kako na 731
- ulijevni čep ulja u motor pored turbine za hlađenje seli se direkno na bok motora između filtera zraka i visokotlačne pumpe goriva
- usisna grana je lijevan od aliminiske legure (kod starijih modela je puktirana do profiliranog čeličnog lima)
- instrument tabla: - je obogačena sa satom za broj okretaja motora protvodnje Teleoptik pokretan moto sajlom spojen na radilicu motora
                           (stariji modeli  imjau samo brojač sati koji radi na vibracije)
                         - dodan anpenmetar umjesto kontrolne sijalice punjenja
- novi jači elektro pokretač snage 2,4 kW (stariji modeli imju 1,8 KS)

nadam se da nisam ništa izostavio, ako jesam slobodno me netko nadopuni

Oces rec da onaj luk na firemanpeterovom traktoru niej original od njega ??

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 22.01.14 20:32

Citiraš samo dio koji ti nije jasan ne i cijeli post hvala.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 22.01.14 20:38

Ante523 je napisao/la:
Oces rec da  onaj luk na firemanpeterovom traktoru niej original od njega ??

Da nije tvornička ugradnja, on je kupio polovnog od serije 732

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 22.01.14 23:07

Istina što kaže Zbalija, luk sam dokupio.

Što je dodao Zbalija + razlika između 731 i 732 je još:
- Ugrađen novijeg tipa sjedalo na 732.

Inače Zbalija moram te popraviti.
- 731 isto ko 732 ima usisnu granu je lijevanu,
- 731 isti nema oznake L na poklopcu ventila

Možemo reči još neke razklike naspram TV- 730, 731, 732
- Kočnice kod 731 i 732 su izboljšane, zapravo mehanizmi tako da imaju bolji učinak.
- Prerađene gornje ruke hidraulike na 731 i 732.
- Prerađen prikljušak za prikolicu, podešljiv po visini na 731 i 732
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by jozef.kc 23.01.14 14:42

tomo522 je napisao/la:@Jozef jel to freza 120 široka...


da 120 širine,još plus kotačići regulacije dubine izađe 130 cm
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by abarth 23.01.14 20:16

Danas dobio pravi kardan za tomu,posuđenog sam vratio u zadrugu.Dužina kad je skupa 110 cm,direktni i za prenos snage do 31 ks.Među podacima  sam prečito i to u što prije nisam bio baš siguran .Max kut zakretanja 35st.,radni razteg do jedne trečine cevi (samo cevi ne KPL kardana).Ti podaci su mi bitni jer kod bušilice su velike razlike pri radu i raztezanje i kutovi naklona kardana.Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 <a href=Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 8377" />
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 23.01.14 20:23

Pozdrav svima dragi moji forumski kolege i priajtelji

Evo ovih dana me Fireman peter potakao na nekakvo razmisljanje oko mog malog tomeka ..dakel moj tomek nije u najboljem stanju ..ali neke stvari bih mogao riješiti tj sam popraviti ... opa evo bas sada razmisljam o promjeni pakni dakel ja ima mset od 4 pakne za tomeka na kojima su izbužane rupe(bice za nekakve zakovice),a cuaj san da se te pakne mogu i ljepiti ..pa me sad zanima bi li itko od vas članova imao volju meni opisati-reci kako ide taj psotupak oko zamijene ... da li je komplicirano i da li se može nešto zeznit ...

jer znate ljudi ovdije u dalmaciji(brdovito) nije lako voziti traktor bez kočnica .... Very Happy

Ante 523

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 23.01.14 20:42

Kako te razumem ti imaš obloge- material za kočenje koji bi nanitao ili ljepijo na pakne.
Prvo treba znati dal su te obloge- material za kočenje dovoljno široki, dugi, debeli? Treba provjeriti te rupice (ako ih ima) na oblogama kako bi te pasale na pakne od tomeka. Ako treba bušiti u material onda se mora napraviti rupu takvu da ide kroz rupu stablo nita a glava u materialu. Znači buši se dvi dimenzije rupe, prva ide skroz material a druga veča ne do kraja nego nešto manje. Ako sve to klapa, možda čak imaš to origi pripremljeno za tomeka, onda se to može početi nitati. Normalno, moraš imati i nitove za te svrhe, nisu to svaki dobri. Isto tako treba imati orudje- prebijače za nitanje. Iz starih pakna se izsječe stari material dole, obrusi- ofleksa i izbuši te rupice. Kad se nita onda se to radi od sredine pa prema vanskoj strani. Treba postiči jako dobro naljeganje materiala na pakne. Ako je između njih dva luft onda neče biti dobar kočioni učinak.

Danas se tog postupka jako malo ljudi koriste jer imamo firme koje to rade a nije to jako skupo. Nosiš jim stare pakne i oni onda naljepe nov material.

Abarth
Kolko te izašao ovaj kardan ako nije tajna?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 23.01.14 21:00

Ok hvala na tom odgovoru a mozes li mi reci da li je komplciirano doci do starih pakni izvaditi ih te kasnej vratiti nove ..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 23.01.14 21:20

Nije komplicirano. Odviješ skineš kotač, odviješ skineš produžetak, vadiš dromel i več si kod njih. Onda prvo odkačiš malu bolcnu koja ide iz vanjske strane kroz anker ploču kroz pakne i kroz jedan feder i nakraju kroz neku kao podložku. Tu podložku stisneš prema oprugi onda zaokreneš i tako rastaviš navedeno. Tu su ti još dva federa koja treba poskidati i pakne su ti tu u ruki.

Nazad ide obrnutom redosljedu ali treba se potruditi sa tim federima jer njih moraš našpanati da bi mogli na svoje mjesto pa zato treba nešto truda.

Pre rastavljanja pakna, federa i svega toga ti uzmeš telefon i uslikaš pa onda ako nešto neznaš kod sastavljanja pogledaš na sliki  Cool
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 23.01.14 21:29

Hvala na informacijama ..raspita cu se oko ovog za pakne pa možda ih promjenim

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 3 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 44. Previous  1, 2, 3, 4 ... 23 ... 44  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.