Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rukovatelj/ica motornim uređajima

Go down

Rukovatelj/ica motornim uređajima Empty Rukovatelj/ica motornim uređajima

Postaj by Admin 17.02.17 22:23

Sudionici osposobljavanja su osobe koje se žele osposobiti za rukovanje/ica motornim uređajima: Motorna pila, motorni trimer, motorne škare, motorna prskalica, motorna svrdlo za zemlju itd...To su osobe koje rade na  poslovima u šumarstvu, komunalne djelatnosti, vrtne, pejzažne djelatnosti izrada krajobraza i raznih  drugih djelatnosti.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Rukovatelj/ica motornim uređajima Empty Re: Rukovatelj/ica motornim uređajima

Postaj by Admin 20.02.17 20:59

Pozdrav

Pošto sam nedugo završio u jednom zagrebačkom učilištu osposobljavanje za rukovanje i rad motornom pilom, motornim trimerom, motornim škarama, motorno svrdlo za zemlju pa kratko opis i tijek tog tečaja koji se sastojao od dva dana od 15:00 do 18:00.

Prvo i osnovno kod izabranoga liječnika opće prakse izvaditi potvrdu za liječnički pregled u medicini rada iste ambulante za gore već navedene motorne uređaje.

Liječnički pregled sastoji se od standardnih postupaka.

-Kontrola urina

-Kontrola krvne slike

- Kontrola srca EKG

-Kontrola vida

-Kontrola sluha

-Kontrola centra ravnoteže

-Psiho testovi sa pitanjima, psiho test sa stošcima,kvadratima, piramidama itd...

-Kontrola i razgovor kod psihijatra

-Kontrola i pregled tijela, skidaš se do gaća skupi noge, raširi noge, u čučanj i te razne druge vježbe razgovor sa liječnikom medicine rada koji daje konačan potpis na liječničko uvjerenje.

Konačno kad je u 14:00 sati liječničko uvjerenje gotovo užas na njemu piše ponoviti liječnički pregled 2021.god, liječničko uvjerenje vrijedi pet ( 5 ) godina prije isteka treba ponoviti liječnički pregled, sve to dođe novaca 450.00 kuna i više od pola dana vremena.

Na liječnikom uvjerenju striktno piše za što se izdaje na liječnikom uvjerenju napisani su svi motorni uređaji koje smo naveli.

Konačno počeo je taj prvi dan predavanja, prvi dan zaštita na radu, malo zanimljivo malo dosadno zaštitu na radu predaje inženjer građevinarstva koji ima certifikat za predavanje zaštite na radu.

Drugi dan motorni uređaji puštaju se videozapisi sa kino projektora koje čitamo na zidu, razne upute kako se koriste motorni uređaji, rad dvotaktnog motora, općenito sve se svodi na rad na pravilan i siguran način koji već stoji u uputama motornih uređaja ako smo ih kupili nove,ili to možemo vidjeti u tutorijalima YouTuba ništa novo niti spektakularno od strane predavača..

Ništa novo nisam naučio, mogao sam ja komotno predavati motornu pilu i trimer jer iskustva juhuhu sa njima više nego predavač koji ima cca 65-70 godina čovjek u mirovini ili ti penziji ali mu zakon dozvoljava da još može u mirovini raditi četiri sata.

Položio ili dobio gospodin taj certifikat koji mu to omogućava da bude predavač na privatnom učilištu, dosta ne organizirano u upravi, u jednom uredu jedna priča u drugom druga priča, u jednom uredu nisam mogao karticom platiti u drugom sam pak platio karticom bankovnom da poludiš pravila više vrsta.

Sve skupa učilište provodi velik dio programa ali po meni nezadovoljavajuće puno ima i do predavača naravno da je to šumarski radnik sjekač predavač to je druga priča, općenito ljudi iz šumarske struke ovako kad građevinci predaju motorne uređaje nema tu se išta naučiti.

Ali potreban mi je papir licenca, nije obavezno i potrebno za privatno kod kuće u RH već za jednu stranu firmu u nekoj budučnosti, firma zahtjeva licencu za motororne uređaje unapred već donesene.

Uza to sve potrebno je praksu odraditi gdje si sam nađeš tako za pilu stoji 140 sati prakse, ostali uređaji manje sati prakse od 40 do 80 sati, naravno to treba ovjeriti firma gdje si radio praksu, pošto ja praksu imam za izvoz u Njemačku nisam je radio.

Ali i nije po meni u redu toliki broj sati prakse sve u svemu prevelika satnica ako bi se radilo po propisu , ako pilom nisi naučio kresati grane, piliti cjepanice-furke za jedan dan ni neće ti to ići kasnije itd...

Obaranje stabla je posebna priča ali i to nije bauk za naučiti to sam sam naučio u selu, drugo je crnogorica drugo bukva ili hrast, ima tutorijala o tim radnjama puno ali i pravih tutorijala.



-Motorna pila 800 kuna

-Motorni trimer 400 kuna

-Motorne škare za živicu ukrasnu 400 kn

-Motorno svrdlo za zemlju 400 kn

Liječničko uvjerenje 450,00 kn


Eto ti ga sada lopovluka nikad dosta, nije bilo dovoljno po vatrogasnim domovima raditi prevare i krasti seljake nego to se radi i u gradu, na web stranicama raznih privatnih učilišta čak sam pronašao motornu špricu, miješalica za beton za što uopće nije potrebna licenca. To sam provjeravao telefonom i po drugim učilištima nisu mi znali odgovoriti. Onda bi trebala i licenca za tačke voziti.

Datum teksta 09.02.2015.

http://bbzinfo.hr/tko-treba-polagati-tecajeve-za-rukovanje-motornom-pilom/

Rukovatelj/ica motornim uređajima 28363574ho

Rukovatelj/ica motornim uređajima 28363582vc


Rukovatelj/ica motornim uređajima 28363583oc

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Rukovatelj/ica motornim uređajima Empty Re: Rukovatelj/ica motornim uređajima

Postaj by Admin 29.04.17 20:41

Pozdrav

Rukovanje i rad motornom pilom na siguran način.


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Rukovatelj/ica motornim uređajima Empty Re: Rukovatelj/ica motornim uređajima

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.