Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako utovariti drva u šumi bez velike muke i malo novca ?

3 posters

Go down

Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? Empty Kako utovariti drva u šumi bez velike muke i malo novca ?

Postaj by sokol 16.01.17 20:29

Kako utovariti drva u šumi bez velike muke.

1.Složena korpa:
Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? 28039862dr
2.sastavljena korpa:
Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? 28039910pv
3.Nalaganje drveča:
Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? 28039940ow

Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? 28039948ru

Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? 28039958nh

Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? 28039993ty

Korpa je nastala u samoizradi, a kran sam nabavio iz Njemačke.
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? Empty Re: Kako utovariti drva u šumi bez velike muke i malo novca ?

Postaj by sokol 21.01.17 16:57

To je naravno početak. Prije mi je dovozio drva neko drugi, i problem je bio u tome što mi je dovozio samo debele, a sve ostalo je ostavio u šumi. Sad kad radim sam naložim sve (to znači i tanje-a ne samo debele). Sljedeči korak je montaža manjeg krana na hidravlički pogon.
Kako funkcioniše rad sa korpom ?
Sa prednje strane zakotrljam drvo u korpu (jedno od oko 0,5 m, ili više manjih),onda zakačim varnostna lančiča sa prednje strane.Lančiča sa zadnje strane su več zakačena. Pomoču akumulatora, električkog vitela i čeličnog užeta podigne se korpa, i kad dođe u pravu visinu i na pravu poziciju, stisnem obe ručice (od bicikla) na prednjoj strani, i time se oslobode oba lančiča na zadnjoj strani. Istovremeno ja samo malo podignem korpu i sve se zakotrlja na prikolicu na željeni prostor. Ponekad treba još ručno pomeriti drva, da su lijepo složena.
Cilindar za ručno podizanje na najvišu željenu visinu nastavim samo na početku rada i tako ostavim.
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? Empty Re: Kako utovariti drva u šumi bez velike muke i malo novca ?

Postaj by reider 1 04.03.17 10:13

Dal imaš taj hiap namontirani na prikolicino oje-rudo, il je to samostoječi hiap, prikačeni na ruke hidravlike, pa onda na njega prikačena prikolica?.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? Empty Re: Kako utovariti drva u šumi bez velike muke i malo novca ?

Postaj by sokol 05.03.17 8:51

Montiran je na prikolicino oje-rudo, koju sam prije toga ojačao i na nju prišarafio jednu ploču a na tu ploču onda prišarafio taj hiab, (na nemačkom "pickup-kran"), jer se najviše montira na pickup avtomobile za podizanje raznih tereta. Ja sam sa traktorom dovukao drvo do puta (ceste), ga tamo napilio na dužine 0,5 m, i onda natovarao premikajuči se napred pojedine komade.
Pre par dana sam ga več prodao, jer imam još rastavljen nov hidralički hiab na tritočkovni priklop. Več ga prerađivam, da če bit isto tako montiran na oje-rudo prikolice. Za sad upotrebljavam i traktor i pruikolicu samo za šumarstvo.
Malo me još brine, jer ima hidravlika na traktoru pritisak 12 Mpa, a hiab treba 16 Mpa.
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? Empty Re: Kako utovariti drva u šumi bez velike muke i malo novca ?

Postaj by reider 1 05.03.17 17:56

Zanimive su tvoje odluke oko ovih hiapa. Koliko znam, ljudi koji imaju šumarske prikolice i ugrađen hiap, nakladajo čim duže kose, pa se razpili kod kuče, da ne treba ove korpe za podigavanje 0,5 meterc.

NEma veze pritisak-bude zbog toga nešto manje podignijo, al štetilo ne bude mu.
I ja sam na brzino za 15 minuta napravijo nekvi uređaj, da se manje mučim kod podigavanja meter trupcev na sveder cepač. Al to u njegovoj temi ču poročati, u prvoj priliki. LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? Empty Re: Kako utovariti drva u šumi bez velike muke i malo novca ?

Postaj by sokol 05.03.17 20:24

Znam da se najviše nakladaju duže i kod kuče razpili na krače. To sam i ja radio od piočetka, kad mi je trupce dovezio neko drugi. On je bio u šumi brzo gotov, a jas sam kod kuče trebao razpiliti sve na 0,5 m, naložiti na prikolicu i voziti u drvarnicu, a tamo iz prikolice na ležeči cjepac. Dakle, ako bih ja isto radio onda bi isto 2 puta nalagao truce na prikolicu (najprije u šumi duge i posle kod kuče još dužine 0,5, a prije toga bi trebao one duge još predložiti dole, da bi jih razpilo na 0,5 m dužine. Dakle puno posla. a sad imam samo jedno nalaganje u šumi tj. dužinu 0,5 m, to odvezem kuči direkto u drvarnicu, zakotrljam direktno na cjepac i složim. Za mene jest to jednostavnije, iako ide u šumi malo sporije. Sa hidravličkim iči če brže. Smile
Hvala ti za informaciju o pritisku za hidravlički hiab.
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? Empty Re: Kako utovariti drva u šumi bez velike muke i malo novca ?

Postaj by reider 1 05.03.17 20:31

Ako cijepač postaviš direktno pored prikolice, onda imaš zaista manje posla, nego opcijom, koju sam ja predložijo. Vrijedi preračunati, kako se budeš manje patijo kod rada, pogotovo, ak se to radi veče količine i svake godine.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? Empty Re: Kako utovariti drva u šumi bez velike muke i malo novca ?

Postaj by sokol 07.03.17 17:59

Ja, cijepač postavim na zadnju stranu prikolice. I trupci ne padnu dole iako otvorim zadnju stranicu, jer su obrnuti uzdužno uz prikolicu. Za sad sam sa tim načinom posve zadovoljan.
Kad ču u jesen kalati priljepit ču koju fotografiju.
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? Empty Re: Kako utovariti drva u šumi bez velike muke i malo novca ?

Postaj by sokol 29.10.18 15:47

Pozdrav, kao što sam obečao prilažem još fotografiju izgleda uzimanje drva iz prikolice, cepanje i posle toga slaganje na određeno mjesto za sušenje. od tada se promijenilo i to da, kao što ste bili več informisani, za nalaganje ne upotrebljavam više korpe nego manji hiab.Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? Ceplje10
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? Empty Re: Kako utovariti drva u šumi bez velike muke i malo novca ?

Postaj by Admin 30.10.18 18:15

Hvala na fotografiji.

Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? Thlumb10

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Kako utovariti   drva u šumi bez velike muke i malo novca ? Empty Re: Kako utovariti drva u šumi bez velike muke i malo novca ?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.