Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pan agra freza 125cm

4 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Pan agra freza 125cm Empty Pan agra freza 125cm

Postaj by reider 1 20.05.16 20:42

Pan agra freza 125cm Obracalnik
Pozdrav ljudi moji. Počeli se kod mene radovi sa frezom(malo kasno, ali bolje nego ništa hehe). Kao sam nekad negdje več kazao, vlastnik sam ovakve freze. No bar po moji presudi, nisam nad njo baš nešto oduševljen, pa isto tako kažedu i drugi ljudi, koji ju poznaju. I sugurno ponovo ne bi je išao kupovati, ak bi frezo tražijo. I to samo zbog noževa ili bolje da kažem kompletno osovino sa nožima. Ovdje tehnologi stvarali jesu čarolije i odkrivali toplu vodu, koju hiljade godina svi poznaju. Da prvo stavim sliko jedno:
Pan agra freza 125cm Fotografija-0009
Nosači noževa stavljeni su na več prije ukoso navarene zvezdave nosače. Noži napraveni su isto tako lagano ukoso. Inače sve freze koje poznajem imaju ravan nosač i noževe uskoro 90 stopnjeva. Sa tim 90 stupinjama one prave ravno odfrezani pod izpod sebe i dosledno cijelo širino poseckajo.  A kod ove Panagre između noževa među zvijezdama ostaje 25 mm neprosijeknuti trag zemlje. Osat sa korijenom dugim 30 cm ljepo nepoderivo stoji več za pofreznuto fleho, samo ak ima sreče, da raste tamo, gdje ne zahvate noževi. Pored toga ostaje izpod noževa valoviti trag:
Pan agra freza 125cm Fotografija-0011
Vidi se brežuljak izpod pofrezane flehe, kad sam odkopao mekano zemljo vstran. Vide se i neprefrezani dijo od zadnjeg namiještenog ljevog noža, pa do vanjskog tragova skij za štelovanje dubine, koje iznosi više od 12 cm! Pored toga treba se toliko sa skijama maknuti povrču, da je skije ne izčupajo. A to je opet najmanje 8 cm kod rada sa traktorom. No sada izračunajte koliko je neprefrezanog iza ove freze kod međuredovne obrade? cca 20 cm!
Pan agra freza 125cm Fotografija-0006
TV-jeva freza je za to MILINA!. Ona nema skij il bilo čega zvani pa može se radit sa njom dosta bolje. Ima bolje noževe i TV ima dosta jake okretaje, pa nema ovdje usporedbe sa radom sa TVjem i njegovo frezo.
Na kraju ipak vrši se popravak iza ovakvih freza sa specijalnim japanskim mašinom na jedno radno tijelo, koje upravlja se potpuno automatskim pogonom, sa bezstupanjskim mijenjačem, servo reguliran, kog glede na gostoto bilja prilagađa brzino kretanja i dubino rada, zaštita prema pregrijavanju i silovanju- RTM 150(čitaj ručna trokuta motika 150 mm širine):
Pan agra freza 125cm Fotografija-0010

No na kraju kod povratka kuči, kad me kiša domu naterala nisam imao mira i išao sam na pretraživanje ove zagonetke na toj frezi, kako, ko, šta, zašto.
Demontirao stražnji poklopac, da bolje vidim. Netko vanske noževe sve naopako montirao na zadnjem zvezdavom nosaču. Al srednje jesu kakve jesu. Ne može se ovdje nešt onapraviti u sredini, da ne bi radilo brežuljastog traga il da ne bi bilo jedna cola širine između nepofrezanog. Onda idem mijeriti ovu stvar. Vidi vraga, freza zove se TLR 125, al vidi vraga, noževi uzimaju širino 109 cm Rolling Eyes lol! .A 125 cm zove se, jer joj je vanjska širina na skijama ovakve mijere za vraga. Pravo sam na kraju prebacijo noževe, a sa tim nisam pridobijo baš nešto. Osim kakva 2 cm Rolling Eyes . Onda se sijetijo lude fore. Iz metalnih plošča sam napravijo podložke debeline 4 cm i vanjska krajna noža podložijo, da idedu sasvim pored skij. Proširijo ju tako na 119 cm i pustijo između skij samo 3 cm lufta. TAko da imam sad sa vanjske lice skij, pa do prvoga noža samo 6 cm širine, što je prema prije super. I mogao budem bar oko 15 cm blizu biljke iti pofrezati.
Slike ove inovacije nemam, pa ču uslikati drugiput.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by reider 1 26.05.16 12:45

Evo dvije slikice proširenja. Krajni desni nož vidi se podložen 4 cm flahom. Tako sam pridobijo maximalni možni radni zahvat i više ne da se, jer zahvati skije. NA tom tanjuru razporedijo sam ove 4 noževe, da pokrivajo sasvim cijeli sektor izpod sebe najbolje što mogu. Jedan kopa skrajno ljevo, drugi  skrajno desno a dva komada izkopavata center izpod tanjura. Freza zunanjom mijerom sravnana je sa gumo traktora, što je najjednostavnije napokon za rad.
Pan agra freza 125cm Fotografija-0016
Pan agra freza 125cm Fotografija-0018

Nebi bilo dobro, da u sred dođe kamen, a kardan direktan. No kod mene nema kamenja na njivama, a okolo uslužno ne radim. Inače trebao bi nabaviti kardan na sklopko prema preopterečenju, koj je zna se skup.

Omijer vrtnje kardana nisam pogledao, jer lježi na tlima sa nožima, pa ne mogu okretati. Ču drugi put.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by reider 1 27.05.16 15:04

Eto provijerijo za radoznale ljude:
Omijer je 2,5 prema 1. Znači 2,5 okretaja kardana, jedan noževa. A ak sam ja radijo na 2000 okretaja motora, moglo bi to biti na kardanu 480 od oka, što iznosi na noževima 190 oretaja study
Jučer sam još zaokrenuo uhe kačenja za na traktor, jer zbog upotrebe večeg traktora il neznanja bile okrenute gore, pa taj mali AC nije mogao podignuti freze više od 20 cm od zemlje. NAsedel sam gdje god bilo moguče. Sad podigne pol metara visoko bez problema. Pored zaokrenjenja prihvata-uhe jesam jih i porazporedijo po širini kao treba, jer mi ona inače prije malo ukoso izza traktora stajala, a sad budedo ruke stajale ravno.

Evo slika jedne druge Panagre, kako ima napravene prihvate. Isto kao moja. A ova je večja-160. Zanimivo, da ima srpaste nože, kao sve druge za razliko od moje. Slike noževa od ove nemam(nisam je skinuo dole sa Njuškala), al vide se tamo ljepo obični noževi.
Pan agra freza 125cm Traktorska-freza-pan-agr
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by iwanho 1 27.05.16 16:51

Za tu frezu bi trebal imati najmanje 750 okretaja kardana. Ja bi je mogel natjerati da se vrti s oko 300 okretaja, ali na 2500 okretaja motora. S kardanom od 1000 okretaja bi lijepo radila već na 1800 okretaja motora.
Ako imaš oznaku na kojim okretajima motora se kardan vrti s 540 okretaja, možeš točno izračunati. Kardan kod mene ima 540 okretaja na 2400 okretaja motora. Znači na 2000 ima 450 okretaja kardan, a freza svega 180 okretaja.

Mijenjaj frezu, jeftinije je nego mijenjati traktor. Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by reider 1 27.05.16 22:11

oj!
Žao nema nikakvih uputstva za nju više. A naljepnice, koje ostale gore, jesu samo od teme sigurnosti. Postoji i ploščica sa lastnostima, al tamo piše samo serijski broj, ime kopačice i firma i kraj priče. I godina izrade.

i moj ima 540 kod 2450 okretaja motora. TAko piše na satu armaturke. Al u uputstvima ima napisano kod 2650 okretaja. A sada znaj.

Ivanhuu, žao, a neču mijenjati ni traktor ni frezo. Sredit čemo stvar. Ili protivnož straga na izlazu ili mijenjava zupčanika na frezi ili dodatni PTO na traktru.A za ovo godinu prekasno je. Nešto može se za drugo godino pokušati izkemijati.

Razmišljal sam, da prvo namijestim, kako je več bila original, feder na zadnji poklopac, jer tada duže bude veče grude mlevelo. A drugo što je važno, vidim, da dosta je važno štelovanje dubine na skijama. Treba na vrijeme i broj prolaza izabrati prav odubino rada. Bar tako piše u uputstvima za skakavca. Al ovdje čini mi se je isto.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by iwanho 1 28.05.16 15:10

2650 je krivi podatak. Taj motor ima najveću snagu kod 2600 okretaja, znači da je kod 2650 već lagano u iberturaži. Čini mi se da slične noževe imaju freze od malih Yanmara. Imaju drukčiji primcip mrvljenja zemlje. Kao da noževi guraju zemlju lijevo desno. Informiraj se na drugim forumima u temi o Yanmar traktorima.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by reider 1 28.05.16 21:14

Upravo sad sam došao sa doline, gdje frezao zadnjiput. Između noževa, gdje se ne pokriva jedan drugoga, Osat nadalje raste. NEću nešto historijski pretrage praviti, jer ovdje nema što više dodati, nego, inženiri odkrivali su toplo vodu. I ni za 100 EUR ove freze ne bi kupijo ponovo. Samo zbog osovine sa noževima. Drugo dobro je napraveno.
A razgovarao sam jednom sa vlastnikom ovakve freze, kaže da radi bezprekorno na kamenima, jer je ne oštete. Drugim nek bi pucali noževi...No ja neznam. Malo dobivenog, za ovoliko nedostataka.

I meni se čini, da podatak knjige ne drži i da je sat točniji znači 2450 okrtaja. No sve u svemu presporo za ovo frezo mi se čini.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by Krumpironja 28.05.16 21:58

Pa prodaj tu i kupi pravu frezu sa L noževima i okretajima za 540 kardan cheers
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by Admin 29.05.16 0:11

Pozdrav

Rad sa frezom te  broju okretaja  motora ovisi o željenoj strukturi tla/zemljišta koju želimo, kakvo je tlo/zemljište zbijeno, tvrdo, mokro, masno tu stvarno puno toga utječe u radu sa frezom. Pri manjoj brzini kretanja traktora i večem broju okretaja izlaznog vratila traktora tlo/zemljište se više usitni, kod obrade tla/zemljišta bržeg kretanja trakora i manjem broju okretaja izlaznog vratila traktora dobijemo suprotan učinak grublje tlo/zemljište.

Ako je tlo/zemljište tvrdo, zbijeno  potrebno je birati manju brzinu traktora, čak ponekad i sporije okretaje izlaznog vratila tada freza kopa, kao ručno motikom, sve to ovisi o puno, puno  čimbenika frezanje i frezanje razlika oranice do oranice  ne možemo frezati sa starim traktorima, kao i sa starim  jednostavnim frezama na malom gasu, ( prave  profi   freze imaju reduktor sa brzinama i zupčanike za prijenos na rotor freze)  kod mene svi frezaju  preko pola gasa pa prema kraju gasa na traktoru, sa frezama koje nemaju brzinena reduktoru freze. Obično budu po tri brzine mada ih ima i puno sa četiri brzine na reduktoru freze.

Reider1 ta tvoja freza ima neku drugu namjenu sa tim noževima, treba više prohoda da se usitni  tlo, jedino što je to lako vrtiti traktoru od klasične freze, zbog ravnih ili blago ukošenih noževa,   takve freze se koriste jer su kupljene  takve,  ne znajuči puno o takvim  frezama i njihovom načinu rada. Takvu  frezu je  otežano  prodati..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by reider 1 29.05.16 15:08

Heh, baš nekva tehnika ova freza da, a a kbi imao stvarno željo, moguče je na strugu zvijezde podstružiti i navariti obične prstene sa rupama za srpasti nož. Mogao bi provijeriti, ak bi se moglo samo toliko odstružiti zvijezdo, da bi se promijenila u prstene klasične freze i probušiti nove rupe. A nije baš ova njezina obrada tako loša, da ne bi bila ni za upotrebu hehe. Možda ču do drugog prolječa što naumiti oko toga. KAkvo inovacijo.sa mbog zna. Možno kod mene sve.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by reider 1 02.06.16 19:36

Evo danas ponovo bijo između bič. Pofrezao sa njoj, prije nego se bilje počinje proširavati, jer tada više ne budem mogao uči između redove.
Sa proširavnjem noževa sad uzima super i dobro se približa pilju u redovima. Nastavil sam malo dubino, veče okretaje na motoru i napravijo, da sam bijo oduševljen. Osim shvatijo sam, da udaranje noževa u tlo stvara vibracije-udare, koji počenjaju odšaraufavati španere na rukama traktora. I to jako brzo. u 9 redova pritegoval sam jih 3 puta. Budem jih drugi put sa nečim trebao fiksirati. A to bude druge godine. ZA sad sam jo sahranijo za ovo godino.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by iwanho 1 02.06.16 21:43

Kaj nemaš kontra matice na španerima?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by Krumpironja 02.06.16 22:07

Ne pomogne,i meni se na maxteru stalno opustaju,pogotovo kod freznja i malčiranja,malo je mjesta i ne mogu ni dotegnut kako treba,pratiš pa svako malo dotegnes,zato mi ac ima bolje riješeno to,moj ima drugačije od reidera
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by iwanho 1 03.06.16 8:06

Ja na svojem mogu zategnuti konta matice bez problema. Ako treba tak jako da ide voda iz njih. Laughing
Češće imam problema s toplinkom. Na njemu je ona kao "leptir" kontra matica s 3 kraka pa treba dosta snage da se ručno dovoljno pritegne.  Crying or Very sad
Trebal bi si napraviti poseban alat za nju.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by reider 1 03.06.16 12:52

Nema Ivanhuu kontramatice, a to se događa koliko sam zasljedijo samo kod ovog priključaka, jer drma. No najmanji je to problem. Rupico ču izbužiti na onoj uhi, sa koju vrtiš i kroz njo drot il gumeno oprugico sa koju povežeš obadve matici i kraj priče. No nije to nekvi nerešljiv problem.

Inače u ovom trenu Krompijev sistem bolje funkcioniše da. I ni kontramatica nije loša stvar. Bilo što.
JA nikad nisam ni vidijo, da postoji tamo kontramatica. A ni kod Zetora to nema.
A znam, da imaju i drugi slične probleme, pa jim do sad nisam vijerovao. Kod kumiča na AC vidijo sam sa drotom zablokirane matice i se razpitao zašto. No sad vidim. JA tada nisam imao freze, i isto tako ni ovakvih problemova.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by iwanho 1 03.06.16 18:18

Kod mene su ovakvi španeri. Fotka je rađena zbog mazalica, ali se vidi lijevi španer.

Pan agra freza 125cm 3

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by Admin 04.06.16 10:23

Pozdrav


Ti razmišljaš o o ovoj opciji noževa ili motika za traktorsku frezu.

Pan agra freza 125cm 95477710


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by reider 1 04.06.16 20:34

Da, ovi su srpasti, ali mislijo sam, da imaju svi noževi dvije rupice za vijk. scratch BAr na Gramipu sam tako vidijo sa slike.

Pored toga, nosač(zvijezda) mi je savijen, pa ne možeš jih staviti i pored toga ne možeš bušiti rup u nju, jer ne može bušilica pored. No nema veze. Svejedno ona zadovoljajuče za silo radi. Osim koji kor-Osat pusti za sobom, al malo kad, kad taj dođe između noževa. Bilo kako bilo, neću oko nje više ništa promijenjivati. Samo možda stavim oprugo na poklopac il stavim metalni flah iza rotora, da bolje zasecka veče dijelove zemlje. Vidjet čem.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by iwanho 1 05.06.16 8:53

Osed (osjak) ostaje i iza moje Gramip freze. Za njega bi trebalo redovito oštriti noževe, a to znači brzu zamjenu istih.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by reider 1 05.06.16 21:06

scratch Osat po mome tebi ne ostaje cijeli, kako kod mene, več on ponovo zraste sa korijena, koj ostaje u dubini, i freza ga odzgoro samo odsekne.

Upravo danas bijo sam na toj njivi, koju frezao sa Panagro, i sad su ponekvi Osati ponovo porasli, al prežive samo oni.Drugo sam sve uništijo.

Razmišljal sam, što bi se desilo, ak bi na moje noževe navaril ploščice u vodoravni legi, tako bi došlo do ravnog podrezavanja tal i možda i boljeg mlevenja. Nož bi onda izgledao kao srp. A trebao bi biti za to zadovoljajuč materijal i naravno variti sa potrebnim elektrodama. A to budem radijo najnazadnije od svih drugih mogučih opcij-riješenj.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by iwanho 1 05.06.16 21:58

Neke odreže, a neki se savinu.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by reider 1 05.06.16 22:09

Izgleda, da postoje i izpod srpastih noževa mrtva točka, gdje noži dokrajno ne obavljajo posla...
Sumnjam, da je to tako zbog preplitke obrade. Ak radiš na jakoj dubini, više se to kod nijedne ne događa, a okopavati između redovima povrča sa jako dubino to ne dođe u poštev.
U to, što sam napisao, sam siguran.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by reider 1 16.03.17 11:06

Pan agra freza 125cm Fotografija-0001
Danas otvoritveno freziranje postrojenja Goldoni +Pan agra. Ivanhu nekad debatirao samnom oko kačenja freze sa brzim rukama za kačenje. Predpostavljao, da težko ili da je nemoguče zakačiti sa njima, zbog prevelikih glava brzih ruk. Razvidno sa slike, koj ima ovakav prihvat na frezi, obavezno treba se zaokrenuti na dole, al vijke treba preokrenuti tako, da so matice na gore, jer ak stoje unutra prema mijestu kačenja, smetajo.
Maka ima Goldoni drugačije španere za prečno spriječavanje micanja priključaka, i ovi su mi se počeli odšraufavati, što mi se činilo nemoguče na početku. Uha na španeru služi kao uteg, koj nek bi sprečavao odšraufavanje kao mi se dogodilo nekad kod AC-ja. Ac imao je simetrično napravene matice, pa se jednostavno španeri odšraufajo. Ovi španeri nisu simetrični, pa sam predpostavijo, da vuče uha matico uvijek u isto stran. Sutra idem frezati naprijed, pa ču pritegnuti kontramatice pored španera, da vidim, ak bo možda to pomognilo. Mad Rolling Eyes
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by reider 1 08.04.17 21:28

Evo vijesti sa sajma Komenda sa današnjeg dana. Prodavačica za tvornico BAtuje SLO, obrazložila mi, zašto ima Panagra ovakve noževe, kakve ima moja, znači ravno dole u blagi kosini, koji puštaju žlebove na preprezanom podu. Obrazložila mi, da ovu su bile freze, rađene za vinogradare. TAmo se glave sa zemlje NE SMIJU previše naseckati, da bi oddržavala zemlja dovoljno vlage, al žlebovi namijerno namensko se praviju, da se u nje zadržava vlaga!.
E vidi sad ti vraga Neutral (virojatno ni brzina vrtnej ne smije zato biti prevelika).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by reider 1 14.04.17 20:10

Adijoderči. Otišla Pan-agra. Zadnja slika od nje:
Pan agra freza 125cm Fotografija-0004
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pan agra freza 125cm Empty Re: Pan agra freza 125cm

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.