Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vadilica krumpira

4 posters

Go down

Vadilica krumpira Empty Vadilica krumpira

Postaj by reider 1 12.04.16 21:22

Uslikana vadilica krompira, kojoj zaboravijo sam pogledati ko je proizvođać. No sijetim se prijatelja, koj se razpitivao nekad, koju godinu nazad za takav stroj malo za zajebancijo, a malo pitao za cijeno, jer mu prodavač na štantu jednostavno sam počeo nešto pričati, pa maka nije ga zamolijo za nasvet. No taj mu čini mi se kazao, da je ovakav stroj koštao preko hiljade eura. Čini mi se 1300 EUR. Ne me držati za riječ.

Vadilica krumpira Fotografija-0041
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Vadilica krumpira Empty Re: Vadilica krumpira

Postaj by vica022 14.04.16 8:26

Te vibracione vadilice su dosta zastupljene u Rusiji posto oni proizvode prilicno krompira a sve sa malim traktorcicima ili motokultivatorima rade. zemlja sipka tako da lepo rade i slazu krompire u vrstu tako da se lakopokupe kasnije a nesmetaju u sledecem prohodu. I sam sam mislio to napraviti za moje potrebe ali za ovo malo koliko mi treba je neisplativo praviti .

_________________
Vadilica krumpira Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Vadilica krumpira Empty Re: Vadilica krumpira

Postaj by reider 1 14.04.16 11:22

PA upravo to je to, da se za malo ne izplati!. Inače dobro bi bilo raditi sa njim, al za 300 do 500 kg sakupljenog krompira ne izplati se. Prije 2 godine ja i kum htijeli smo si izposoditi i jedanput u životu sa njim pokušati. Napravili bi kod njega i kod mene, pa smo sasvim na kraju, prije odlazaka po njega predosmislili.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Vadilica krumpira Empty Re: Vadilica krumpira

Postaj by vica022 14.04.16 19:51

Evo slicne u radu
a ovo je malo prostija verzija za napraviti
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Vadilica krumpira Empty Re: Vadilica krumpira

Postaj by iwanho 1 14.04.16 20:58

Ova na zadnjem videu je izgleda home made proizvod.
Meni se taj princip najviše dopada, samo treba izraditi podešavanje tresilice. Na ovoj krumpiri malo previše skaču.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Vadilica krumpira Empty Re: Vadilica krumpira

Postaj by Admin 17.04.16 19:43

Pozdrav

Moraš noge paziti blizu stopala je to sve, gaziš po krumpiru nespretno hodati ali kako se tko navikne i može, bitno da se motika izbjegne sve je dobro.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Vadilica krumpira Empty Re: Vadilica krumpira

Postaj by iwanho 1 17.04.16 20:46

Ja bih si pomogel zakretanjem ručki. Uvijek hodam sa strane, jedino u košnji u sredini iza mtk.
Do sad sam vadil krumpir s plugecom jarkačem. Išlo je, ali malo problematično pa bum ove godine napravil klasični plugec iskapač.

Za male količine se ne isplati investirati u vadilicu s tresilicom. Ionako treba poslije krumpire pokupiti rukama.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Vadilica krumpira Empty Re: Vadilica krumpira

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.