Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šumski putevi

5 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Šumski putevi - Page 2 Empty Re: Šumski putevi

Postaj by reider 1 02.09.16 20:19

Dal su utegovi namiješteni?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šumski putevi - Page 2 Empty Re: Šumski putevi

Postaj by reider 1 02.09.16 20:29

Dobro, al odakle dobijo jesi ove betone, koje slažeš u jarek?

(Možeš mi odgovoriti molim na pitanje i na Gmail, pošto se tamo nisi več dugo zglasijo? LP)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šumski putevi - Page 2 Empty Re: Šumski putevi

Postaj by iwanho 1 02.09.16 21:06

Utegi su na traktoru.
To je kamenje. Jedan iz susjednog sela je srušil staru staju koja je bila zidana od kamena.

Već me jedno vrijeme nekaj gnjavi account na Gmailu. Jesi li ti išel gledati samo onaj Cluster u Agrimar, ili si možda pogledal još nekaj, možda u Asconu ili negdje drugdje usput? Možeš napisati malo više u svojoj temi. Ja sam se u Agrimar navratil usput kad sam išel u Ascon. Da nisam dogovoril u Asconu, vjerojatno bi kupil Solarisa u Agrimaru. No, s njim sigurno ne bi mogel voziti toliko kamenja u šumu. Procjenjujem da sam vozil oko 900 kg (0,5 kubika naslaganog plosnatog kamenja). On je lakši i ima slabiji hidraulik.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Šumski putevi - Page 2 Empty Re: Šumski putevi

Postaj by reider 1 02.09.16 21:27

Ok ,ak je ovo problem, taj Gmail, šaljem ti PP. Ajd čujemo se!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šumski putevi - Page 2 Empty Re: Šumski putevi

Postaj by iwanho 1 23.11.16 21:28

U nedjelju je bila mala radna akcija na šumskom putu.

Šumski putevi - Page 2 16

Šumski putevi - Page 2 17

Šumski putevi - Page 2 18

Šumski putevi - Page 2 19Šumski putevi - Page 2 20

Šumski putevi - Page 2 21

Šumski putevi - Page 2 22

Šumski putevi - Page 2 23

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Šumski putevi - Page 2 Empty Re: Šumski putevi

Postaj by reider 1 23.11.16 23:09

Nije mi jasno, kako uspijete zadržati ove kamenje fino na cesti, gledajuč na to ,da kod mene sve odnese po tragovima kotača van sa šume u potok. Ko da bi ko "vapom" prao put, tako se svijeti, kad fino zemljo odnese voda. Nekad se to redovito prekopavalo, da se smanjila sila vode, a odmah mi se sve zašopalo, taj mali napraveni jarek sa motikom.
Nije problem voziti po ovakvom putu na kratko razdaljo, kao je kod mene, al problem počinje, kad vučeš prikolico, pa kockave bale mrve gore. Pa to ljulja i popada dole. Traktor treba se tada kretati sasvim sporo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šumski putevi - Page 2 Empty Re: Šumski putevi

Postaj by iwanho 1 24.11.16 15:12

Jarki (grabe) sa strane sprečavaju nastanak velike bujice na putu.
Također su mjestimično ugrađene odvodne cijevi ispod puta da se ne nakupi previše vode u grabi. Istina je da od izrade puta još nije bilo ekstremnih pljuskova. Za sad najviše štete radi mlađarija s kvadovima (četverokotač).
Zato makadamske puteve treba redovito održavati.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Šumski putevi - Page 2 Empty Re: Šumski putevi

Postaj by reider 1 25.11.16 6:01

Ja oddržavao, po priporuki moje none i dijeda, al mi paralo živce ,da svaki prolaz traktora uništi prekopane žlebove. i opet sve po starome. Ni kopati ne ide, jer tvrdo. Sami lapor i korijeni. Pa ovo malo, što izkopač, veči plusk prođe preko toga. I onda imam sve dole u potoku. KAko približno izgleda, vidijo si vlastitim očima sam. Neugodno za voziti, a što je još gore, često izpada tovor zbog toga. Komšija napravijo je totalno uništenje šume, pa se sad umijesto velikih dreva i ćistih tal izpod pojavljuje oko puta šikara, koje trebam sad čistiti, što prije nije bilo potrebno. NAravno, da sad je ova šikarija dobila svijetlo, kad velikih dreva nema.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šumski putevi - Page 2 Empty Re: Šumski putevi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.