Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izrada ogrijevnog drva

+14
reider 1
Tomo Vinković Požega
Krumpironja
tony5
batek
Dubravac
darko123
iwanho 1
tomotraktor
TomoVinkovic420
fireman.peter
ssucur
abarth
Admin
18 posters

Stranica 3 / 24. Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Next

Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by TomoVinkovic420 14.06.14 16:08

Lijepa ti ta suma, tomo radi posao kao od sale. U moju sumu moze samo tomo i konj uci.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 14.06.14 20:45

Može se sa Tomom raditi u šumi.Treba ti malo više vremena jer ipak je mali stroj ali kako si več sam rekao može on uči jer je mali. Inače meni je bitno da mogu sam uraditi i da ne ovisim od drugih. Pa ako mi treba za radove malo više vremena nije mi to tolko bitno.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by abarth 14.06.14 21:20

Peter odlične slike i u slikama prikazano koliko je od velike pomoči TV u šumi za nas male ili hoby šumare.Moje mišljenje je da si u šumi mogu više pomoč pomoč neg sa nekim-( imt ili štoreom na dvo pogon) jer TV je mali i svugde se provuče pa i izvuče jest da u manjim kubaturama ali ak se na kraju pogleda rezultat uradjenog mislim da je primjerljiv sa za jedan rang večim taktorima slične starosti.
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 25.06.14 10:11

Podpisujem Abarth tvoje riječi. Toma je mali ali može se sa njim raditi, istina da manje količine ali ima njegova veličina i koji plus. 

Eto kako naš član Batek radi u šumi. Vuče on več neku dobru količinu trupaca. Sve pohvale Batek!  Very Happy 

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 21765188

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 21765189

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 21765190

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 21765194

Njemu čemo morati reflektore postaviti u šumu  Very Happy
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Gost 25.06.14 11:42

Bogme dobra tura drva....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Gost 06.08.14 2:56

Ja ove godine jos uvek sa Tomicom nisam usao u sumu zbog kisa koje obilno padaju svaki drugi-treci dan ali imam neke slike od predhodnih godina.Nisam ga nista posebno prilagodjavao za rad u sumi,ali dobro zavrsava poso.


Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Photo0347

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Photo0345

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Photo0344


Zadnja promjena: fireman.peter; 06.08.14 21:07; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Uređivanje slika)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by abarth 06.08.14 20:33

Evo i ja se opet malo bacio na drva.Ova fura je od juče pa i danas jedna takva a ostalo mi još za neke dve fure.To je sve još od pomladi tak da samo tovarim vozim kuči i odma sa prikolice pilim na kratko i cepam.Jer je največi deo drva hrast je puno gljiva po kori od te silne vlage koje je ovog leta puno previše.Pre par tjedana kad sam išo pogledat da nisu drva dobila noge su bila još lepa a sad moram i gljive da čistim pre utovara da ne bi susedi mislili da vozim črvovinu kuči. Very Happy Izrada ogrijevnog drva - Page 3 <a href=Izrada ogrijevnog drva - Page 3 050820141056 adult image" />Izrada ogrijevnog drva - Page 3 <a href=Izrada ogrijevnog drva - Page 3 060820141058 img hosting" />
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 06.08.14 21:17

Aca Opel

Dobre slike, vidim da se Toma dobro probija kroz ovu đunglu na prvoj sliki  Very Happy 
Koliko drva ide na ovu prikolicu? Izgleda mi zanimljiva, napravljena baš za šumu. Ako imaš volje možeš nju pokazati i napisati koju riječ u temi: Traktorske prikolice

Abarth, dobra tura. Koliko ti kubika tovariš? Imam i ja od prolječa neke tri ture za dovest iz šume. A dobro, meni nije to daleko pa bude to jedno dopodne, ako rano ustanem, dovoljno. A kod tebe mi se čini da ti je dosta daleko.

Gledam malo tvoj traktor pa mi se čini da ti nemaš prostora za lance jer su ti blatobrani jako blizu gume? Ili samo tako izgleda na slik?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Gost 07.08.14 14:56

Dobro se probija Tomica kroz dzunglu,a tovarim mu 2,5 kubika sirovih drva gde su solidni putevi.Postavicu slike prikolice u temi za prikolice.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 07.08.14 17:36

Ja na moju nekih 2,2 kubika, isto ako je dobar put. Za više bi prikolica več bila preslaba.

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 21760778
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Gost 07.08.14 19:39

kako vi računate kubik drva?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by abarth 07.08.14 20:19

Najpoštenije po moje bi bilo u kilama sa izmjerenom vlažnošču drva.Postoje tabele o teži svih drva,ja nekad nisam verovao da može kubik mokre bukovine imat i oko 1100 kila a kad sam gledo tabele uvjerio sam se da je moguče.Inače ide približno tak: iz kubika trupaca se dobi 1,3-1,4m metrica a iz kubika cepanica oko 0,8 metara napiljenih za ložit.Ako si možda mislio na cene drva mislim da su premale za taj rad koliko ga je treba da se naprave drva.
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Gost 07.08.14 20:21

Ja na moju nekih 2,2 kubika, isto ako je dobar put. Za više bi prikolica več bila preslaba.
Tvoj traktor je jaci i tezi tako da mozes komotno i vise da teras,samo napravi jacu prikolicu.
Ja kubik drva racunam 1x1x1 metar i racunam da sirov hrast ima u tom kubiku oko 600kg,posto ima i vazduha.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by abarth 07.08.14 20:30

Peter:ja lufta izmedju gume i blatobrana je malo zbog 7,5 guma jer origi je taj model imo male.Neznam točno koliko tovarim ali mislim da je oko 3m jer kad doma pogledam koliko je robe od jedne fure nije tako malo za videt. Very Happy 
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Gost 07.08.14 20:35

Ti ga Abarth bas dobro tovaris na onu tvoju kiperku,ali su i putevi dobri koliko sam zapazio.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by abarth 07.08.14 20:49

Pa tovarim dobro jer sam več dobro izprobo kočnice na prikolici.Put mi je dobar ali imam kad se vračam iz šume natovaren nizbrdicu od 1,5 km i to dobru tak da kočnice moram imat 100% izpravne.Samo sa kočnicama od prikolice mogu u nizbrdici da zaustavim komplet kompoziciju tak da sam donekle siguran da ču varno dopelat kuči.
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Gost 07.08.14 21:26

AcA OPEL je napisao/la:
Ja na moju nekih 2,2 kubika, isto ako je dobar put. Za više bi prikolica več bila preslaba.
Tvoj traktor je jaci i tezi tako da mozes komotno i vise da teras,samo napravi jacu prikolicu.
Ja kubik drva racunam 1x1x1 metar i racunam da sirov hrast ima u tom kubiku oko 600kg,posto ima i vazduha.

To kaj si ti napisal je metar drva a u kubik ide oko 1.4m.
I da metar hrasta ima izmedu 600-800 kg,ovisno o vlaznosti i gustoci te vrste hrasta.

Prava sumska mjera je 1×1.1×1.1m zbog zraka izmedu se uvjek reze na duze pa je to stvarni metar drva.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 07.08.14 23:15

Aca Opel
Mogal bi moj toma komotno više povuči ali trebal bi prikolicu ko od Abarta, jaku i sa dobrim kočnicama. Opet ovi kiperi su za dobri ceste a po šumi i po lošim putevima su visoke prikolice opasne za prevrtanje. Onda opet moraš manje tvoariti da nije visoko.

Abarth
Da, to mi je bilo na umu da imaš veče gume pa da je to razlog da nema puno prostora do blatobrana. 
A prikolica ti je prava, vjerujem da to koči super. Inače kiperice su malo visoke za utovar i za vožnju po lošem terenu ali ima leka. Manje utovoriš ako to teren zahtjeva. 
Ako budeš nekad imao prilike izmjeri koliko utovariš. Što se nosivosti tiče, 3m drva komotno nosi, bar mislim tako.

Oficir
Kod nas prodavaju 1m x 1m x 1m. To se mislim da kaže prostorski metar. Neki kažu kubik, drugi metar... a zna se da se prodaje po 1m x 1m x 1m nacjepanih metrica.
Drugo su trgovine kao Merkur, Obi, Bauhaus, oni imaju na paletama a mjere su jim XY, svaki smisli nešto za sebe.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Gost 07.08.14 23:28

znam da je stara šumarska mjera bila kad smo kupovali trupce 1 kubik=1.3 metra drva...tako kad smo naručivali 8 kubika ispadalo je preko 10 metara drva

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 10.08.14 2:41

Aca OPEL

Natovario si ti dobro Vinkovića. I mogu reči da mu pristaje ta šumska prikolica kao i količina drva natovarena slike su za pet . Fireman.peter, i Abarth isto dobro tovare drva bitan je i dobar koliko toliko kvalitetan šumski put i onda ide.  Wink 

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by TomoVinkovic420 16.08.14 22:49

Malo vozili drva Very Happy
Izrada ogrijevnog drva - Page 3 30960474589236281897
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 26.08.14 1:13

Tomo Vinković 420

Kod tebe šuma gusta mlada tamo dalje malo na sliki se vidi, a oko tebe čistina sve si porušio . Ako bi upiknuo grane od metra između stranice i drva naslaganih u prikolicu još bi malo mogao natovariti , to Vinković bez problema vuče uzbrdo.

E sad ču ja malo slikovito prikazati kako sam iskoristio jučerašnje popodne, imam par slobodnih dana pa to za šumu iskoristio a vozit ču drugi puta sad samo rušenje i priprema.

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Dsc03757

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Dsc03765

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Dsc03775

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Dsc03777

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Dsc03784

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Dsc03787

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Dsc03791

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Dsc03788

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Dsc03761

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Dsc03762





_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Radovi u Šumi

Postaj by tomotraktor 26.08.14 9:12

Lijepa drva, samo pazi da ih tko drugi ne odpelja. affraid
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Gost 26.08.14 20:46

Puno kolačića koje je štilovka pojela za doručak...ja imam isto jedan takav oldtajmer 045....kad zagrize ne popušta....ali i radit par sati s njom je grdo jer je teška ko sam vrag

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 26.08.14 22:27

Dobre slike, radove u šumi baš volim pogledat. A vidim da se odmah sječe na 30 što bi moglo značiti da če se ručno kalati? Budeš malo natreniral bicepse  Very Happy. Ja upravo pre neki dan kalao dva ovakva kotača od 30 ali od smreke. Njih sam odrezal jer je bila na panju feler pa sam tako napravil da bude trupac prva klasa.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 3 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 24. Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.