Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izrada ogrijevnog drva

+14
reider 1
Tomo Vinković Požega
Krumpironja
tony5
batek
Dubravac
darko123
iwanho 1
tomotraktor
TomoVinkovic420
fireman.peter
ssucur
abarth
Admin
18 posters

Stranica 15 / 24. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 19 ... 24  Next

Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 03.03.16 21:04

Pa je problem, kad bi bile granje krače od razdalje između dvih koz. Vani izza dvih koz možeš super raditi, al između zadnjih dvih počneju se problemi. Ili imaš namijeru ove zadnje dvije jako blizu drugo drugi postaviti(cca pol metara)?. Problemi se stvore najviše zbog neravnih granja kod takvih opcija virojatno. Al istina, iti mora to dosta brže nego cirkolarom. scratch
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Tomo Vinković Požega 03.03.16 21:40

I ja sam se ovih dana razgibavao sa drvima, dio za iduću zimu. Prvo sam krenuo cijepati metricu sa "R" modelom cijepača, pa mi je slučajno "uletio" hidraulični cijepač. Rezao sa Stihl 038, stara nepoderiva dosta močna pila...

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 O7j86u

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 1zvy1oo

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Okmxiq

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 23mlm60

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 20u7292

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 2drxd9s

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Nbtf0k

Prethodnih godina znao sam ovakve klade odmah rezati u furke i cijepati, ali sam prošle godine dio ostavio ovako u cijepanim metricama i primijetio sam da se bolje osuše nego iscjepani furci na hrpi.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 04.03.16 9:27

reider 1 je napisao/la:Pa je problem, kad bi bile granje krače od razdalje između dvih koz. Vani izza dvih koz možeš super raditi, al između zadnjih dvih počneju se problemi. Ili imaš namijeru ove zadnje dvije jako blizu drugo drugi postaviti(cca pol metara)?. Problemi se stvore najviše zbog neravnih granja kod takvih opcija virojatno. Al istina, iti mora to dosta brže nego cirkolarom. scratch

Ako pogledaš detaljnije skicu, vidi se razmak rezanja od 300 mm. Dvije koze su postavljene na taj razmak, a treća je dalje da pridržava dulje grane. Prvo se reže van koza, a zadnja rez je između koza koje su na razmaku od 300 mm.

Postoji mala dvojba oko širine. Pila je 3 kW (4,1 KS) s vodilicom 45 cm. Iskoristiti punu duljinu mača ili malo kraće, ovako kak sam skiciral?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by vica022 04.03.16 9:59

Admin ono je testera kineske proizvodnje. Moze biti jedan tip testere sa sto imena i razlikom u nalepnici i boji. Kod kineza kad narucis vise desetina komada oni ti stancaju koji naziv hoces za testeru. Zato i nas vilager je u skoro originalu kao i jos 7-8 imena koji se isporucuju a sve isto. Za hobi rad i svoje potrebe moze posluziti i delovi su vrlo jeftini

_________________
Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 04.03.16 11:07

Phuh, izvini, nisam gledao mijer. Problem je oko neravnih grana. AK tako ozko šablono napraviš, ne bude išlo unjo dosta granja. Osim onih ravnih naj idealnijih. Tako, da teoretski je super. Najbolje je, da se napravi širine najviše 80cm i onda sa svake strane ideš dole tvojom motorkom.
Kad sam več pričao o ideji u mojoj glavi, mogla bi biti ova koza, koje ti napomenjaš dvije samo jedna.
Bila bi napravena iz kao da bi divje koze ukup zavarijo u razdalji 10 cm. Znači med njima je prazno. TAmo staviš osko gvurtno i pritegneš. Gvurtna bi to držala do krajneg reza. MOguče je toj kozi napraivti i noge sa oštrim stubovima, koja se na terenu samo zapičijo u zemljo, da stoji i nemaš ovih doljnjih prečnih nog iz metala, zbog kojeg može motorka stradati. I još ima mir koza ko privarena.( Ak je takav teren, da se jih može zapičiti). Znači na svakoj strani toj koze možeš slobodno piliti ravno dole.

Da VIce, dijelovi možedu biti jeftini, ak se dobiju.
Več imena na istom stroju, da!. To smo shvatili i na više stvarima. Primer -seckalica Inpodan. Dobiješ jo sa drugom bojom i drugim imenom drugje za druge pare.
A cijene ponekad jesu za isti stroj veče za 80%!!! Isto tako bilo sa mojo sijeckalico.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 04.03.16 11:23

Nemaš se kaj ispričavati. Normalno je da nekaj promakne.

Ako povezujem dvije koze ond bi to moral napraviti s drvenom štafnom. Ova ideja da se svaka zasebno zapikne u zemlju je dobra, jedino traži piljenje na mekanom terenu.
Ovak imam oslonjeno na jednoj strani na poprečnu cijev dužine 25 cm, a na drugoj koju ne vidim kod piljenja samo oslonac širine 4 ili 5 cm. Znači na strani gdje stojim je razmak između cijevi 5 cm i cijevi su dobro vidljive. Ne privlači me piljenje sa dvije strane, jer se drva nakon prolaza pilom razmaknu. Onda imam sličan problem kao kod rezananja na prikolici.

Hvala na trudu i iznošenju vlastitog mišljenja.
Jako svinute grane treba prije slaganja u koze skratiti.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 18.03.16 1:48

Pozdrav

I ovoga ima kod nas u brdima.

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 10498510

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 18.03.16 2:57

Poznato i nam ovo. Bez brige. Čovijek tekom života doživi sve. Dobro ak se nikome ništa ne dogodi ili policajac još ne napiše kazen. Čini mi se, da je to onaj traktor sa slike oranja.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 21.03.16 22:13

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Fotografija-0003
I kod nas se nešto radi sporo vani, pošto se vreme izboljšalo. Drva treba taj prvi ljevi dijo razpiliti, da bude prostora za nove, koje čekaju u dolini izpod kuče.

Sutra ak ne bude kiše idem čistiti vočnjak, da se ovo spravi sa dnevnog reda hehe. Onda cijepanje, piljenje cirkolarom deblje granje i mlevenje tanjih seckalicom. Nadam se, da ne zaboravim slikati.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 22.03.16 19:08

Danas piljenje granja i čiščenje dreva došlo kraju. Evo, ovo je slika od danas zjutraj rano. Kod potoka čistilo se granje. I susijedske dreve imaju sve granje na našo stran. No one koje meni smetaju i vire meni, odpilijo sam.
Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Fotografija-0005
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 22.03.16 23:00

Pozdrav

Sve u sječku i za grijanje..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 23.03.16 6:01

Do 6 cm za secko, ostalo cirkular. Napileno je več tako, da ništa više ne treba piliti. A sada nemam traktora za mlin. Bar 10 dana još ne, predpostavljam.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by TomoVinkovic420 24.03.16 19:16


Izrada ogrijevnog drva - Page 15 94496710

Da nije malo previse???
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Tomo Vinković Požega 24.03.16 22:08

Ovaj je gori od mene
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Krumpironja 24.03.16 23:04

Po meni je to fotosop nisam siguran al mislim da je
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by vica022 25.03.16 8:35

Dobar dobar nema sta .Moglo je jos jednu zakaciti iza pa kad ga muci nek ga i rastrgne preko pola. Veliki je to reskir sa tolikim teretom ali neki vole malo i reskirati
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by ssucur 25.03.16 8:52

Fotoshop nije, da li je pametno Rolling Eyes
Neki to vole vruće. Cool
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 25.03.16 9:17

Ja prakticiram malo specifičan način pripreme drva. Nakon rušenja, krenem stablo čistiti od vrha, sve dok ne ostanu samo deblji komadi. Za taj dio ne trebam motorke. Deblo neposredno prije vožnje režem na 30 cm dužine. trenutno bi vožnja zbog mjestimično jako mekanog puta bila problematična. Ovako može čekati dok se put dobro ne osuši.

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 N3p7y8

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by TV-319k-vlado 25.03.16 9:18

Pozdrav TV420
Ma  nije to malo previše za “našeg tomicu“ …. Pa to je  “zvijer od malog stroja“, Wink ….samo što nije rasporedio kako treba, Smile  ….. evo što može voziti i manji “tomica“ , (cijelu kompoziciju  cheers  ).... samo drukčije raspoređeno, ….(možda ste to već vidjeli,  ali ja sam se prisjetio,  pa da to podijelim ovdje na forumu. LP.
TV-319k-vlado
TV-319k-vlado
član
član

Broj postova : 77
Join date : 01.02.2016
Lokacija : Orlovac

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 25.03.16 18:55

Nije dosta za taj TV drv, na onoj prvoj prikolici, več mi palo u oko nešto drugoga. Kotači straga, sila je ovo za osovine traktorčiča, vidim nizbrdico,al ni neznam, ak taj vozač ima kakve kočnice.

No upravo znao sam, što radi Ivanhuu haha. Samo sam se zabrinijo, jer dugo nije bilo glasa od njega, da nisu ga pokopale ove bukve koje nagnute lježe na drugih drevama Embarassed . Al sve se sretno izašlo.

No danas se cepalo drva sa svedrom i AC. Mogu sam završiti i tako krajem dana ga več odkačijo i pospravijo za nadalnjo sezono.

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Fotografija-0008

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Fotografija-0009

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Fotografija-0010

No sve nisam ni slikao. Na večim dijelovima lježe drve. TAko mi preostane samo mlevenje granja i vožnja svega kuči.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Tomo Vinković Požega 25.03.16 21:20

Kod ovog gore pretovarenog Tome nije problem u teretu, nego u osovinskom opterećenju koje Tomo ne trpi. Već sam negdje pisao da sam sa svojim 731 prekvačivao veliku kipericu sa dva kubika agregata samo kako bi provezao kroz prolaz gdje nisam mogao proći sa Ursusom C360. Odvezao je on to, ali kiperca mu je toliko stisnula zadnju osovinu da je bio gotovo neupravljiv. Znači radi se o neravnomjerno raspoređenom teretu, što je slučaj i na gornjoj slici. A drugom prilikom sam s istim Tomom vozio 9 metara drva raspoređeno u 3 prikolice, mogu reći da je umjerenom brzinom kretanja išlo bez problema.

Da ne dupliram slike, evo linka gdje sam na dvije prikolice vozio 7 metara drva i na tri prikolice 9 metara, sve bez problema, samo kad je zadnja osovina umjereno opterećena.

https://agro.forumhr.com/t596-tomo-vinkovic-pozega
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 26.03.16 20:16

Evo radilo se i danas poslijepodne napokon posla. Nisam baš nešto dosta učinijo, jer radijo sam i izmučen, pa mi trebalo više od 2 sata, da natovarijo i doveo kuči one granje. NA kraju, prije sam do kraja raztovorijo, pala je tama. Prikolico sam natovorijo toliko, da nije počelo padati dole i bez vezanja konopom il gvurtnom. A svejedno sam sa time jedva se izvukao iz doline izpod kuče. Šumski put izpod lišča još je uvijek moker. Činilo mi se, da bi imao samo 100 kg više natovareno, ne bi izašao. No na pola puta več sam mislijo,da se neču izvučti, pošto je počeo grebsti na pola puta. Imao sam več napraven scenarij, kako me če neko povučt sa TV-jem koj je na dvoru stajao, al srečom sam se izvukao uz pomoč obadvih blokad diferencijala. Kotače sam uravnao prema rubu puta, gdje je lagana uzbrdica i suho, jer po žlebovima zna se curi voda uvijek.

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Fotografija-0012

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Fotografija-0013
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 26.03.16 22:03

Pozdrav

E sad se ne šali pili drva.

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 19346910

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 29.03.16 23:14

Danas poslije prazničnih dana, otišao po jedno prikolico debljih granja. Pošto nije bilo jih dovoljno za jedno prikolico, dobasal jesam cijepanice. Izašao sam na breg sasvim dobro. Lakše nego zadnjiput. Možda, jer se još dodatno osušil put. A kad sam raztovorijo i razpilijo, sipala se kiša ko vrag.
Neznam, kad budem mogao iti mlevti granje. Prvo trebam u pogon spraviti onaj traktor za gnati mlin. scratch

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Fotografija-0014
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 04.04.16 20:28

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Fotografija-0052
Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Fotografija-0053
Ali mi uspijelo. Ovog dana sam do 15h zvozijo onaj cijeli ljevi kup drv cijepanic tongue
Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Fotografija-0057
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 15 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 15 / 24. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 19 ... 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.