Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Motorna Pila Stihl MS-170

Go down

Motorna Pila Stihl MS-170

Postaj by Samo Josip on 20.01.16 12:23

Posjedujem motornu pilu stihl ms 170. Pila je odlicna za manje poslove! Al u zadnje vrijeme sam primjetio da u radu ne podmazuje lanac nikako,ili vrlo malo. Sta mi je uradit po tome pitanju!? Sta mogu sam da napravim oko toga?
Samo Josip
član
član

Broj postova : 54

[Vrh] Go down

Re: Motorna Pila Stihl MS-170

Postaj by Admin on 20.01.16 21:01

Pozdrav

Može biti crijevo da ne valja isti simptomi se javljaju kod crijeva koje ne valja na uljnoj pumpi, no bit će prije svega da pumpa ne valja ili je zaštopana  piljevinom ili  kanal uljne pumpe, ima jako puno za raskopati da se dođe do uljne pumpe  ako se želi kvalitetno i po pravilu raditi, jer kad se pumpa vadi van vijkom treba ju na milimetar i vratiti na svoje mjesto, u njezinu poziciju, neki to rade da ne demontiraju   puno kako tko svako ima neke svoje metode i sheme pogledaj ova dva videozapisa i bit će ti sve jasno što te čeka.

Dva videozapisa  jedna tema radi se o servisiranju ili zamijeni uljne pumpe na Stihl motornoj pili MS 180, isto je kao i 170 MS videozapis je na Ruskom jeziku možda bude bolje razumljivo ne znam kako stoji engleski ima i na engleskom jeziku na YouTube..

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3531

http://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Postaj by Samo Josip on 20.01.16 21:46

Puno Hvala.
Samo Josip
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 20.01.16 22:14

Sve manje testere i jeftinije imaju takoreci taj problem sa podmazivanjem sem profi verzija. Vecinom je problem cim zahladi i ulje se zgusne. Ako ispod testere necuri ulje nebi trebalo da je se nesto smaklo. Probaj da razredis ulje ili redje ulje sipas jer i ja to radim i nema problema. Ulje za lanac nije jedino koje se moze koristiti. Verovao ili ne ali ja koristim rabljeno ulje godinama ali koje se precistilo i koje nije mnogo izrabljeno. Uzrok jos moze biti i sito u rezervoaru ulja koje se nalazi na kraju creva za ulje. Moze se skinuti i oprati i izduvati. Rupica u vodilici lanca i otvor gde izlazi ulje uvek moraju biti cisti jer zapusenjem toga dolazi do brda problema i pregorevanja i vodilice i lanca

Moderator

Broj postova : 484

[Vrh] Go down

Postaj by Samo Josip on 21.01.16 14:49

Probao sam sa motornim uljem,koje nije toliko gusto kao lancol. I isto se desava,nista ne podmazuje. Cak sam primjetio kad upalim pilu,i kad je nagnem na bok ona se ugasi,a pun rezervar goriva sam sipao. Neznam sto joj se desava,u zadnje vrijeme kao da je poludila. Srecom imam drugu motornu pilu marke Dolmar 116si sa njom sam prezadovoljan.
Samo Josip
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 21.01.16 16:42

Skini sito za ulje u rezervoaru tj. filter i operi i izduvaj . Skini vodilicu i mlanac i naspi ulje pa vidi onda hoce li curiti ulje na rupicu. Dosta problematike je sa tim malim pumpama za ulje. To su hobi testere i vek trajanja je 3 godine. Sta onda ocekivati kad pocnu problemi sa svih strana nego remont.Trebalo bi sva crevca od goriva proveriti ili zamenuti filter goriva ocistiti pa tek onda dalje ali sto se gasi moze lako da bude i do membrana karburatora ili stelovanja iglice za pumpicu goriva u njoj. Ali to vec mora neko strucan da odradi.Vrlo cesti problemi su kod svih manjih amaterskih testera sa time.

Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Admin on 21.01.16 16:50

Pozdrav

Membranu može i sam promijeniti, tako se meni gasila motorna pila na bok kad sam ju okrenuo i da je radila na ler gasu samo na ler gasu ne pod gasom velikim.  Dao sam Promijeniti  membranu i vozi miško radi i danas. I još nešto crijeva od goriva se moraju teško nabiti na karburator ne da ide lagano prstima tu može vući zrak. Tebi će biti red raskopati pilu i zamijeni  uljnu pumpu, odgovor si dobio to je Shtil  ali hobi Stihl ja nemam malu pilu Stihl samo veliku i na maloj sam dao promijeniti uljnu pumpu, ona je sva plastična bila..

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3531

http://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Postaj by Samo Josip on 27.01.16 12:18

Evo mene opet sa mojim problemima oko motorne pile 17ice. Neda mi vrag mira danas,uvatio ja nesto cackat oko motorki,i zapadne mi za oko na toj maloj 17ici da je dosta masna izmedju auspuha,i cilindra. I idem ja skiniti auspuh pa da ja tu masnocu malo ocistim. Kad na moje iznenadjenje nema brtve izmedju auspuha,i cilindra...a da bude jos zanimljivije nema tragova stare brtve da je sagorila...bas nista nema...a koliko se razumijem u mehaniku tu treba da bude brtva...
Samo Josip
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 27.01.16 13:00

Kod nekih i nema brtve jer se zaptivanje resava na vise nacina .Mozda je bio i neki manji ko limeni pa izgoreo . nisam siguran sta tacno dolazi fabricki ali bolje pregledaj kanal na stublini dal nema naslaga od garezi jer to je kod nekih pravilo grdne probleme.ako je masno moze biti i do jakse smese ili prejake mesavine pa nemoze sa sagori to u potpunosti jer se to fakticki nebi smelo pojavljivati sem ako se neradi kratko vreme da se nestigne zagrejati. Jos moze biti i do oslabljenih karika ali otom potom Prvo resi karburaciju i creva i da se propisno usteluje smesa po onim simptomima koje si dao pa ce i to mascenje verovatno nestati. Brtvu mozes i napraviti ako imas materijala - klingerit

Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Samo Josip on 27.01.16 15:45

Imam klingerita,pokusat cu napraviti brtvu. Sto se tice mjesavine koristim INA 2taktol. I sipam 2 deca na 5 litara. To bi bilo 4% mjesavina. Ako se nevaram mislim da je,i 2% mjesavina dovoljna. Al ipak nekako volim malo jacu mjesavinu od 4%. Ali sve u svemu pili negine kompletan remont...
Samo Josip
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by iwanho 1 on 27.01.16 16:29

Kaj nije 2% mješavina ako se koristi sintetski dvotaktol (npr. ULJE DVOTAKTOL STIHL HP), a za mineralni bi trebala biti 4% vpr. INA dvotaktol).

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1505

[Vrh] Go down

Postaj by Samo Josip on 27.01.16 16:35

Tako nekako bi trebalo biti. Inace vec dugo koristim INA 2taktol sa 2deca na 5litara,i jos nijedana motorna pila mi nije zaribala,ni moto kultivator. (Y)
Samo Josip
član
član

[Vrh] Go down

Postaj by vica022 on 27.01.16 18:12

Mozda malo i gresis po tom pitanju. Obicni dvotaktoli su se koristili prvenstveno za starije tipove benzina a ne za bezolovne koji su sad ali i to je manje bitno. Za starije tipove dvotaktnih motora i koji nemaju preterano velike brojeve obrtaja jos mogu da se koriste. Zaboravio sam neku tacnu granicu obrtaja ali nek bude priblizno do oko 7000 rpm. Motori novijih generacija drugacije su reseni konstrukciono i imaju veci broj obrtaja tako da zahtevaju i dvotaktna ulja sa posebnim aditivima da bi radile kako treba. Granica za polusinteticka ulja bi bila do nekih 9000rpm a preko tih obrtaja bi trebalo sinteticko kvalitetno ulje. Mnogo je razloga zbog cega je to ali najveci je ekologija usled cega se sve modifikuje i menja. Veci procenat ulja u principu nece previse naskoditi ali malo i hoce jer prvenstveno motor nesagoreva gorivo onako kako bi trebao nego gubi odredjen deo snage i prosto se nekad ima osecaj da se gusi. Drugo tokom takog sagorevanja mnogo vise dolazi do stvaranja garezi koja hoce zapusavati izduvne kanale praviti nus pojave prevremenog paljenja smese usled usijanih cestica garezi na klipu i vrhu cilindra i samim povecanjem procenta garezi se povecava trenje u motoru koje ubrzanije haba klip ,karike i stublinu. Jedino poboljsanje kolicine ulja u gorivu moze doprineti donekle boljem podmazivanju radilice i lezajeva ali samo donekle

Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 04.04.16 11:49

Evo samo da prenesem iskustvo sa lozim podmazivanjem na ms180.
Zamenih crevo i sve je proradilo odlicno. Uzgred, modifikovao sam malo kraj creva, tako sto sam obrezao cetvrtasti deo, i sada ga potopio dublje u kuciste.
Sada podmazuje odlicno, za rezervoar benzina trosi skoro i rezervoar ulja.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics