Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktorsko vitlo ručni rad

4 posters

Go down

Traktorsko  vitlo ručni rad Empty Traktorsko vitlo ručni rad

Postaj by Gost 28.10.15 19:43

Društvo od čega da napravim vitlo za tomu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktorsko  vitlo ručni rad Empty Re: Traktorsko vitlo ručni rad

Postaj by Krumpironja 28.10.15 20:41

Najlakše ćeš ga napravit od 500e lol!
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktorsko  vitlo ručni rad Empty Re: Traktorsko vitlo ručni rad

Postaj by Gost 28.10.15 20:43

Razmišljao sam od getribe od auta.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktorsko  vitlo ručni rad Empty Re: Traktorsko vitlo ručni rad

Postaj by fireman.peter 29.10.15 18:22

Teško da se napravi dobro vitlo kod kuće ali i to je moguće.  Najčešće se koristi lanac i neke odgovarajuće lančanike koji posluže kao reduktor (a moglo bi i zupčanike). Jedan lančanik ide na bubanj a drugi ide na kardan. Izgleda jednostavno i funkcionira ali nije to najbolji način izrade. Fali kvačilo na  vitlu. Može se koristiti kvačilo na traktoru i hajd na posao neko će reći. Istina ali to nije najbolje rješenje jer ima puno cimanja, uključivanja, isključivanja...
Kvačilo od traktora tako ima velika opterećenja pogotovo u startu vuče, ako trupac zapinje onda ima cimanja, ponekad i vozač cima da bi trupac otpustio itd. Siguran sam da se kvačilo puno podera u takvom poslu.
Ako vitlo ima svoje kvačilo onda je to sasvim nešto drugo. Ono je rađeno u te svrhe (čitaj izdržljivo) i preuzima sva već navedena opterećenja bez problema. Pored toga njihova obnova na origi vitlu Tajfun je mene koštala nekih 20€, možda koji euro više, ne sjećam se točno. Uglavnom jeftino je bilo što je najbitnije i jednostavno za promjeniti.

Još da navedem da kod vitla bez kvačila treba stalno skakati na traktor i dole sa njega. Nije samo to nezgodno nego je tu i sigurnost jer se za vreme vuče sedi na traktoru a sigurnije je stajati pored njega (omogucava vitlo sa kvačilom) jer može doći do prevrtanja ako nismo dovoljno pažljivi.

Možeš ti upotrebiti i getribu od avta samo trebaš paziti da ti to ne oduzme puno mjesta jer mora vitlo biti što bliže traktoru. To ti je bitno u vožnji kad kreneš traktorom vući trupce po putu, tad udaljenost vitla od traktora puno utjeca na prednji kraj traktora koji se kod preopterećenja digne.

Još da dodam da se vitlo kod vuče mora oslanjati na tlo jer se tako sidra i fiksira. Samo kočnice traktora neće držati traktor na mjestu. Da bi se daska vitla mogla dobro osloniti i sidrati mora se opteretiti. To se postigne sa pravilnom  vodenjem sajle preko koje se stvaraju sile kod vuče i te sile pritišću vitlo u tlo. Pored toga vitlo hoče ići prema trupcu ali daska je oblike takve da se ukopava, slični način ko plug.  

Sretno kod izrade, što više kopiraj originalnu vitlu jer je jako jednostavno napravljena i efikasna.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorsko  vitlo ručni rad Empty Šumarsko vitlo ručni rad

Postaj by Gost 29.10.15 19:29

Mislijo sam ja napravit samo da vincam jer da dignem vitlo u zrak i da pod teretom vucem sve zajedno dolazi do dizanja u zrak traktora a ima već 2 mje.kaj sam dao 4000 kuna da sredinu mi getribu i sredinu traktora jer kad sam ISO spricat kukuruz pa na rikvec samo je čudno zvonilo u gitribi majstor ne reko samo polako vozi doma kad je raskopal imo sam što vidit onaj satelit di su oni trkači 7 zubi nije bilo serafi popucali tako da s njime mislim samo vincat jer ne i orem s njime gore susjed je neko pužno vratilo na pravilno bubanj stavijo lamelo komplat od auta vjerovali ili ne ali to šljaka znate imt539 zna neki put dignut u zrak stari moj je od 110 tam potrgo puž na njemu a ima don dira 80 konja dupljak tako da mora pazit što radim jer imam šume možda 3 rali to meni kad treba o da treba a ne da moram prosit izrazit nekoga.Izvinite na pisanju hvala.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktorsko  vitlo ručni rad Empty Re: Traktorsko vitlo ručni rad

Postaj by Admin 14.05.16 23:01

Pozdrav

Donji Stupnik zapadni izlaz iz grada Zagreba uz glavnu Karlovačku cestu ima otpad sekundarnih sirovina, usput svratio da vidim ima li koji diferencijal, nisu imali, imali su neko vitlo šumarsko homemade ili ručni rad netko radio nije dovršio i prodao njima na otpad.

Traktorsko  vitlo ručni rad 20160512

Traktorsko  vitlo ručni rad 20160513

Traktorsko  vitlo ručni rad 20160514

Traktorsko  vitlo ručni rad 20160515

Traktorsko  vitlo ručni rad 20160516

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorsko  vitlo ručni rad Empty Re: Traktorsko vitlo ručni rad

Postaj by reider 1 11.10.16 21:08

Kakvi vitli ljudi, evo novaj najnoviji model vitla napraven kod kuče i odmah sam ga patentirao. Jednostavan za upotrebo i povoljan, tako za upotrebo, kao za nabavo nove pirat :
Traktorsko  vitlo ručni rad Fotografija-0014
Ponekad sam vezao više lanaca ukupno, sad kupijo sajlo od 9 metara. Na jednoj strani je prihvat za lanac šumarskog lanaca. Sa tim sajlom i dvima lancima možem sa šume izvučt do 15 metara oddaljeno grano il trupac. Srečom imam šumo takvu ,da što srušiš, padne na travnjak izpod šume, al koja izljeti premalo, pomognem si sa ovim.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorsko  vitlo ručni rad Empty Re: Traktorsko vitlo ručni rad

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.