Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve IMT traktore

5 posters

Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Tema za sve IMT traktore

Postaj by Admin 10.12.15 23:05

Tema za sve IMT traktore.

Tema  za sve IMT traktore Bloggi14


Zadnja promjena: Admin; 21.10.18 15:37; ukupno mijenjano 3 put/a.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Re: Tema za sve IMT traktore

Postaj by Admin 20.08.16 5:05

Pozdrav

Majstorije i domišljatost ugradnja prednjeg pogona na traktor IMT 540 od vojnog kamiona Gaz 63 i diferencijal Iveco Rivala.


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Re: Tema za sve IMT traktore

Postaj by reider 1 20.10.16 19:31

Svaka mu čast majstoru. Klječim pred njim!. No sad treba nastavljati posao i oko ljevog blatobrana heh. Ak sam iskren, ovi blatobrani nikad, zaista nikad mi se nisu sviđali. Preblomazni jesu. No kad je kabina stavljena, onda se veličina malo porazgubi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Re: Tema za sve IMT traktore

Postaj by reider 1 20.10.16 20:06

Evo još jedno legendo od traktora, koju sam uslikao kod posijete mog poznanika 15km od mene. Jedan  njegovih prvih traktora ,koje imao kod kuče. Ak sam iskren, mislim, da drugi. A to je i traktor, koj najduže kod njega, i sam bog zna, koliko je on preradijo, a možda ni on ne zna, koliko ima radnih sati.
Tema  za sve IMT traktore Fotografija-0012
Pa da malo popričam štorijo oko njega.
Naslijedijo je IMT 533 bez blokade diferencijala. KAd vlastnik toga kupijo, više neznam, dal novog il polovnog, jako više se mu sviđao od prvoga. KAd je čovijek vozijo ga cca godinu dana, htijo je sa prve brzine preklopiti u drugu. Nije bijo dovoljno točan, i umijesto druge brzine, traktor počeo je sa velikom brzinom se kretati naprijed. Jer je znao, koliko dostiže 2 brzina, i da nije nešto ok, shvatijo je upravo u tom momentu, da kupijo traktor sa 5 brzinama.
Neznam iskreno, ak ovo zaista je model 540, pošto mi se čini nekvi ljudi tvrde, da 540 nije bijo sa 5 brzinama napraven. Postoji mogučnost,da je vlastnik nešto sa limovima kemijao.
No, kad je vlastnik doveo još drugi-veči traktor, onaj radijo je samo laganije poslove. Al kabina bila mu je duge godine demontirana i lježala u šupi, pa jo zadnje godine stavili nazad. KAd počelo sakupljanje silosa sa kukuruz, više puta sam ga vozijo ja, tada bez kabine. Jer nije tog traktora baš nitko volijo, često puta dobijo ga ja.  Dogodovščina sa njim bilo je dosta, i mogao bi vam pričati bajke oko toga. Od svih traktora, koji su došli voziti mleveno kukuruz, onaj malčič bijo je najmanji od svih. A najgore od svega bilo je to, da svi traktori, bilokakvi jesu bili, imali su iste prikolice veličine kesona. TAko se zna, da se taj malčič ponekad jako napatijo. Vozijo je i po 10 kubika nogom tlačene mlevenine, što kome od vas čini nemoguče, da mogao traktorčič od 2 tone to vučti. Da, zaista po ravnici il asvaltu. Dostigao je u jako brzino, tako da mu Fiat 70-56, koj imao prešaraufano PVP pumpo nije po ravnici pobijegao. Problem veči bijo je ovo težino na kraju zaustaviti. Ponašalo se to onda kao voz. Samo ljetljelo i grmilo izpod kotača, al bože nedaj, ak bi se trebalo momentalno zaustaviti.

Sijetim se dana, kad sam vozijo mlevenino. Vozijo ja po ljevom uzporednom putu na ovoj slici skrajno ljevo dole, prema bijeloj kuči, na kraju ,gdje je križišče puteva.
Tema  za sve IMT traktore Fotografija-0018
Pogledam od daleko ljevo , desno. Nigdje nikoga. A ja pripičim u 5 brzi puno natovoren. Boga pitaj, koliko težine je 10 kubika mlevenine. Nigdje nisam vidijo nikoga. E sam mislijo, mladi i ludi- ja samo gas do daske i suči desno prema kuči vlastnika izza ljudi na sliki. KAd počinjem lagano okretati volan desno, vidi vraga, sa moje ljeve dođe Tatra kamion 4 osovine puni šodra. Počeo ja kočiti ko majmun. Jer je nekvi majstor razdovijo kočnice, koje baš ni ne slove po sigurnosti, pogodijo sam udarom noge samo jedno papučo. Traktor sa ne baš dosta manjom brzinom i zakočenim jednim kotačem još uvijek ljetijo u križišče. Srečom bila TAtra brža od mene i čovijek maknuo se malo, da sam izvozijo srečno. Na srečo je i kamijonđija shvatijo situaciju i predvidijo ju.

Druge priče sijetim se, kad opet bila akcija mlevenja kukuruz. TAda taj traktor vozijo neko drugi. NOvi vozač dođe do njega, gleda traktor i prikolico i mudruje. KAko možem ja to povučti sa doline sa ovim traktorom?. Preteža bude. Vlastnik traktora mu kaže, da nek se ne brine, jer je skroz gore asvalt a virujem,da uzbrdica ozbiljna. Dobro, kaže vozač, al što je ak koga sretnem?. Vlastnik kaže, da nikako nek ne ide na rub puta, jer je gotov. NEk se makneju drugi, ti samo gas skroz gore u sporom hodu. A vozaču još uvijek nije nešto jasno. Pita, što bude, ak sretne autobus ili kamion. Vlastnik mu mudro odgovorijo. idi na kraj puta i samo zatvori gas. Mi dođemo po tebe sa još jednim traktorom. Nemoj nikad i nikada pritisnuti kvačila! Razz Embarassed Ovo je onda bilo kraj razgovora. Svi se smijali, al vozač samo gledao velikim otvorenim očima.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Re: Tema za sve IMT traktore

Postaj by vica022 22.10.16 21:17

Ako je sa 3 brzine menjac onda je u pitanju 540 traktor. Njegov naslednik je 542 koji ima 5 brzina i mislim da je najbrzi od svih imt traktora po podaccima. Motor mu je isti kao na 539 samo malo pojacan na pumpi i nosi 12,4-28 gume.
Moj prvi traktor na koji sam seo i vozio kao deckic je upravo taj 540 kojeg volim i dan danas voziti a mogu reci da je jedan od veoma dobrih traktora u svojoj klasi. To je jednostavno neunistivo pogotovu sa fiat motorom. U selu upravo imaju dva takva iz 70 i neke godine koji jos nisu videli otvaranje ni motora niti bilo kog sklopa

_________________
Tema  za sve IMT traktore Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Re: Tema za sve IMT traktore

Postaj by reider 1 22.10.16 23:55

Pozdrav Vice, dugo te nisam čuo. Heh

KAo sam več kazao, ima 5 brzina, jer znam, jer sam ga dosta vozijo, al naljepnica kaže 540, pa tako i sam sumnjam, da nešto je tu netko kemijao. Pričao sam oko toga sa vlatnikom, al to dugo nazad, pa zaboravijo.

Kod mene, jako dobrih osiječanj nisu IMT-ji pustili na meni, ali jednostavno su napraveni i zato sigurni, kao sam več ponekad kazao u nekvim drugim temama, da klima u traktoru, koji je nema, ne može ni odkazati. Ili, da kažem direktno na dotičnom primeru: Tome IMT-ju sa slike, ne može odkazati kočioni cilindar, jer ga nema, ali Zetoru se to događa. Siguran sam, da razumiješ poanto.

Mogu kazati i to, da bili su to traktori, koji su svoje pare kod kupnje mogli zaraditi-vrtititi vlastniku. Al podosta traktora kojim vlastnicima višjeg cijenovnog ranga, koje danas kupujeju, daleko toga ,da budedu mogli. Dragi jesu u osnovi, dragi su dijelovi, a što je još gore-ima na njima više šanse, da što odkaže, jer su više kompliciranije napraveni. ALI DOBRO JIH JE VOZITI. Heh.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Re: Tema za sve IMT traktore

Postaj by vica022 23.10.16 9:19

Nemoze se a elektrodistribucija mi sprzila kompjuter tako da je odavno bio na popravci. Mnogo obaveza i posla pa i nestizem svud ni odmoriti se cak. Ali tu je zima jos malo pa cemo se vise druziti.
Sta da kazem imt je u svoje vreme bio veoma napredan traktor ali nije se nista poboljsavalo i jednostavno ga vreme pregazilo. Ali za nase siromasne dzepove dugo dugo ce se jos voziti zbog ipak kvaliteta i jeftinog i prostog odrzavanja jer niti imamo za bolje niti nam u ovakvo vreme treba. za mala domacinstva do 20ha ipak on stigne da odradi sve poslove iako su decenijama stari.

_________________
Tema  za sve IMT traktore Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Re: Tema za sve IMT traktore

Postaj by reider 1 23.10.16 11:07

NE samo kod vas, i kod nas traktori IMT veliki dijo poslova obavljaju još dan danas. Dosta vidi se jih u šumama!. A koji jih su imali jih prije novih, ostavljaju jih kod kuče, kao bezprekorne pomagače, kada gdje "zagusti". A to se dogodilo upravo kod tog mog poznanika, vlastnika tog 540 (ili 542) sa gornje slike.
No za tog IMT-ja znam, da cijene ga za međuredovno obrado. Jer ima uzke kotače, i sa njim idedu okopavati kukuruz i dognojavaju mineralna gnojiva istovremeno.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Re: Tema za sve IMT traktore

Postaj by Tomo Vinković Požega 23.10.16 22:00

vica022 je napisao/la:...To je jednostavno neunistivo pogotovu sa fiat motorom...

Vica, imaš li kakve podatke o tim IMT 540 sa fiat motorom, kada su se proizvodili, koja je razlika između običnog IMT 540 i tog sa fiatovim motorom? Moj otac je imao upravo takav kad sam bio klinac, još uvijek ga ne može nahvaliti. Prodao ga je jer je u ono vrijeme bilo teško nabaviti dijelove motora, čak i sitnice poput AC pumpe. Neki tvrde da je imao 48 ks, da se njegov motor vrtio na suprotnu stranu nego kod običnog IMT-a 540, dali su to samo priče ili ima istine...?

Prijatelj ima takav, dosta sam ga posuđivao, orao sam s njim, tanjurao, tanjurače OLT sa 24 diska vuče ko od šale, radio sam s njim u šumi, stvarno je užitak voziti ga. Kad mu dam gas, tako jako povuče da bi pomislio da ima turbopunjač, a unatoč mjenjaču sa 3 brzine, dosta je brz.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Re: Tema za sve IMT traktore

Postaj by vica022 23.10.16 22:44

Vecina njih je u prvim serijama radjena uporedo sa imr motorom i ovi su neke 74-75 godine oba a ima i starijih. Nemam neke podatke ali koliko mi se cini on je 45 ks ali ima vece obrtaje negde do 2500 ili cak i vise se vrti pa je ostar na gasu.Svi se motori vrte u istom smeru a ovog ces poznati zato sto cep za sipanje ulja je na takom mestu da konstruktoru jeb.... sve.Fakticki je ispod rezervoara pa su muke nasuti. Bar to su mogli preraditi malo. Mislim da je taj isti motor u storetu i univerzalu starom samo su bos pumpe drugacije. Kad stignem slikacu jednog kod komsije

_________________
Tema  za sve IMT traktore Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Re: Tema za sve IMT traktore

Postaj by reider 1 23.10.16 23:02

Koliko se ja na to upoznajem, Štore imao je model 502 i 504 Rakovica motore. scratch  A snagu jesu mu kazali da ima 49 konjeva, od IMT 549...A to baba čula, baba rekla. NEznam, ak na njega mislite, ili sam sasvim negdje drugje.
Sa mog opažanja na taj Rakovica motor, nije po meni bijo ništa lošiji, prema oriđi Fiat motoru sa 404 modela, isto izdržljiv, ali osijetijo je svatko sasvim veču snagu 504 prema 404.

Ali to nema nikakve veze sa traktorom IMT 540... scratch
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Re: Tema za sve IMT traktore

Postaj by Admin 18.12.16 23:28

Pozdrav

Malo veći plakat traktora IMT 540.

Tema  za sve IMT traktore B8d1c4521407262

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Re: Tema za sve IMT traktore

Postaj by Admin 23.03.17 0:21


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Re: Tema za sve IMT traktore

Postaj by Admin 12.01.23 8:09

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Re: Tema za sve IMT traktore

Postaj by PedroCollins 07.02.24 7:55

According to what I know, Štore had the 502 and 504 Rakovica engine models, with 49 horsepower from IMT 549, as grandma mentioned. The Rakovica engine, in my observation, seemed just as durable as the original Fiat engine in the 404 model. However, the 504 engine was perceived to have much greater power compared to the 404. This discussion doesn't pertain to the IMT 540 tractor. Ehallpass


PedroCollins
novi član
novi član

Broj postova : 3
Join date : 07.02.2024

[Vrh] Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Paybyplatema

Postaj by PedroCollins 26.02.24 7:26

users enjoy various discounts after registering on this portal. Users can only take advantage of these discounts after registering on this portal. Paybyplatema

PedroCollins
novi član
novi član

Broj postova : 3
Join date : 07.02.2024

[Vrh] Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Centura Health Login

Postaj by PedroCollins 26.02.24 10:23

MyCenturaHealth patient portal offers benefits, medical records, bill payment, messaging feature, reminders, test, reports. We've given you MyCentura login guide here. MyCenturaHealth

PedroCollins
novi član
novi član

Broj postova : 3
Join date : 07.02.2024

[Vrh] Go down

Tema  za sve IMT traktore Empty Re: Tema za sve IMT traktore

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.